Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shure SRH840 naprawa pałąka


tyciuni

Rekomendowane odpowiedzi

po prośbie,

mam słuchawy (jak w nagłówku) ze złamanym elementem pałąka,

idzie o tę wysuwaną (regulacyjną) część mocowaną do prawej muszli,

fotki niżej nie są moje, ale złamanie jest mniej więcej w tym samym miejscu - ca. 5 mm dalej od zawiasu muszli,

(btw. strona, z której są fotki nie przyniosła rozwiązania... znaczy, inaczej: przyniosła, tylko niedostępne dla mnie - gostek w ramach gwarancji dostał nową parę, mnie to nie grozi),

 

poprzedni właściciel próbował to kleić - prawdopodobnie na kropelkę lub podobnie działający specyfik i owijać taśmą izolacyjną,

u niego podobno to działało, u mnie egzaminu nie zdało i łączenie szlag trafił przy pierwszej próbie założenia słuchawek na łeb (a bańki specjalnie wielkiej nie mam, co łacno można poznać po moich poprzednich postach z narzekaniem na wielkość pionierków a1000 czy takstarów 671),

 

PYTANIE / PROŚBA

czy ktoś ma jakiś pomysł, jak to naprawić i czy w ogóle jest sens za to się brać,

próbowałem w necie szukać części zamiennych, ale skończyło się to niepowodzeniem,

do serwisu szczurów się nawet dodzwoniłem, ale chyba za późno i pewnie na stróża trafiłem, bo nie potrafił mi w niczym pomóc,

jakby ktoś podpowiedział, jakiego kleju użyć, to mógłbym to spróbować połączyć, ale nie wydaje mi się, żeby bez dokładnego wyczyszczenia pozostałości starego kleju coś z tego wyszło,

wszystkie pozostałe możliwości naprawy (obejma z blachy, mocowana na śrubę czy oklejanie paskiem z włókna szklanego itp.) leżą poza zasięgiem moich zdolności manualnych,

kombinuję też, że możliwa byłaby wymiana pałąka na jakiś inny, ze zdecydowanie tańszych słuchawek, albo ze szrotu,

 

bardzo proszę o poradę, bo słuchawek po prostu szkoda,

jeżeli ktoś czuje się na siłach, by dokonać naprawy, to bardzo proszę ofertę na pw,

z góry wielkie dzięki

gallery_20612_673_199952.jpg

gallery_20612_673_24961.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawanie plastiku zda egzamin. Żaden klej nie da rady bo jest za mała powierzchnia styku + zginanie w kłopotliwej płaszczyźnie. Można się bawić w dorobienie usztywnienia ale pewnie pałąk straci możliwość regulacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się nie udało zespawać, to zawsze można w inny pałąk wstawić. Na pewno da się coś dopasować :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul

tak też myślałem, że się da, ale zbyt małe mam doświadczenie, żeby wiedzieć, co może pasować, a kupowanie (nawet bardzo tanich) słuchawek, żeby dopiero przymierzać, to trochę droga impreza wyjdzie

 

@Damix

wielkie dzięki za info,

najpierw sprawdzę, co z tym spawaniem, a potem będę głowę zawracać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ALTON

jestem po spawaniu,

majster wprawdzie stwierdził, że miejsca na łączenie jest na tyle mało, że gwarancji mi nie da, ale na razie trzyma i wg mnie wygląda na to, że jak się nie zapomnę i nie szarpnę, to jeszcze jakiś czas wytrzyma,

wielkie dzięki za nakierowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ALTON

jestem po spawaniu,

majster wprawdzie stwierdził, że miejsca na łączenie jest na tyle mało, że gwarancji mi nie da, ale na razie trzyma i wg mnie wygląda na to, że jak się nie zapomnę i nie szarpnę, to jeszcze jakiś czas wytrzyma,

wielkie dzięki za nakierowanie

Jeśli można wiedzieć, to ile za to dałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności