Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Głośniki 2.0 do kompa i karta - do 1000 zł za zestaw


Eko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

słucham nałogowo, przez większość dnia i zwracam dużą uwagę na jakość dźwięku, chociaż nie na tyle,żeby dać 1000 zł za słuchawki dokanałowe (dla audiofilów to i tak zapewne niska cena). Zazwyczaj korzystam z "empetrójek" 320 kbps, rzadko FLAC, ale jestem w stanie zainwestować w dodatkowy dysk i przerzucić się na FLAC (o ile usłyszę różnicę). W komputerze mam jakieś marne głośniki 2.1 i od jakiegoś czasu planuję to zmienić. Pokój nie jest duży ok. 3 x 3 m, ale biurko jest spore i to na nim chciałbym postawić głośniki.

 

Pierwsze, które na długo zapadły mi w pamięć i się spodobały to Microlab 7C. Oczywiście nie słuchałem z nich, jedynie czytałem recenzje na necie i widziałem filmiki na YT. Słyszałem też dobre opinie o Edifier. Kompletnie nie wiem, czego się spodziewać po tego typu głośnikach, zawsze miałem jakieś Logitechy...

 

Brzmienie: lubię, gdy muzyka ma więcej przestrzeni, ciepły bass, ale nie taki, który zagłusza inne pasma. Nie lubię syczących wysokich, po prostu, ciepły dźwięk (nie przesadnie) dający dużo radości ze słuchania. Podobno właśnie taki oferują słuchawki Xiaomi Piston V2, które posiadam i w mojej opinii, mają za mało bassu (grając z iPodem Shuffle 4G). Słucham głównie rapu, również czasem rock, nie tylko "bangery", a także spokojniejsze numery:

 

Problem jeszcze w tym, że słucham na zintegrowanej karcie dźwiękowej... Nawet słuchawki Philipsa dostają za mało mocy, a dźwięk nie zachwyca (nie mam odniesienia do niczego lepszego). Co kupić? Myślałem nad czymś przenośnym (dużo słucham na słuchawkach w łóżku), np. FiiO E10k - widać, że popularny jest, ale czy będzie zauważalna duża różnica w jakości dźwięku? Nie słucham bardzo głośno na głośnikach, więc chodzi tylko o jakość. Na słuchawkach lubię zaszaleć z głośnością ;)

 

Z całym zestawem chciałbym wyrobić się do 1000 zł. Wielkość Microlabów 7C mnie nie przeraża, wręcz przeciwnie, fajnie mieć takie większe kolumienki. Co do karty, nie mam bladego pojęcia, co wybrać. Doradźcie coś koledzy.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biurko świetne są edifier r1600tiii. Ocieplone brzmienie, bardzo solidne zwłaszcza w stosunku do ceny. Jakość wykonania to absolutny hit. Monitory zagrają oczywiście lepiej ale za dwa razy więcej. Jak chcesz wykorzystać cały budżet to rozejrzyj się za używkami i posłuchaj @Play. Jeśli ten tysiak to absolutny maks to r1600 plus e10k, który ma line out, a i do słuchawek będzie się nadawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś mniejsze monitorki Fostexa + ocieplony DAC. o tych microlabach zapomnij, zdecydowanie za duże do twojego pokoju

Jakieś konkretne monitorki i DAC masz na myśli? Solo 7C stałyby oddalone od siebie na 1 - 1.15 metra. Gorzej z odległością od ściany - ze 20 cm. Dlaczego za duże? Nie słucham głośno, fakt, ale wolę mieć zapas mocy, no i żeby ładnie grały przede wszystkim. Drugie popularne to Edifier, któreś z nich zaproponujesz czy lepsze Fostex?

 

Na biurko świetne są edifier r1600tiii. Ocieplone brzmienie, bardzo solidne zwłaszcza w stosunku do ceny. Jakość wykonania to absolutny hit. Monitory zagrają oczywiście lepiej ale za dwa razy więcej. Jak chcesz wykorzystać cały budżet to rozejrzyj się za używkami i posłuchaj @Play. Jeśli ten tysiak to absolutny maks to r1600 plus e10k, który ma line out, a i do słuchawek będzie się nadawał.

 

Wiesz, początkowo zakładałem 250-300 zł na głośniki, ale doszedłem do wniosku, że później kupię osobny sprzęt audio, jak kupię mieszkanie/dom i będzie większy pokój. Póki co, najwięcej słucham na kompie, więc jednak wolę wyłożyć więcej. Już Microlab Solo 7C wydają się dla mnie drogie i to ze względu na nie ustawiłem limit 1000 zł. Oczywiście, jeśli będzie warto to 100 czy 200 zł nie jest problemem. Ewentualnie kupię pierw głośniki (o ile zagrają lepiej niż Logitechy na integrze), a później przeznaczę więcej pieniędzy w konkretny DAC. Czytałem, że resztę sprzętu kupuje się pod głośniki, więc to podstawa.

Edytowane przez Eko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem tok rozumowania. 7c na biurko się nie nadają, bo z tak bliska grają źle. Trzeba od nich parę metrów usiąść. Jak chcesz potem podnosić jakość dźwięku klasowym dac to komputerówki wogóle odpuść. One będą wąskim gardłem wtedy. Natomiast na biurko upieram się przy r1600tiii - mam i chwalę. Masz recenzję fajną na zakupku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę dźwiękową trzeba kupić, zintegrowana raczej nie gra najlepiej ;). Mogę jeszcze powiesić je na ścianie koło biurka, żeby były bardziej oddalone od siebie, ale powinny być raczej oddalone ze 40 cm od ściany, co nie? Zależy mi na jakości, nie maksymalnym poziomie głośności, bo głośno nie słucham, chyba że nikogo w domu nie ma. Gdyby jakość 7C była lepsza, wolę je kupić. Oczywiście dokupię do głośników DAC, żeby jakość była dobra.

 

A Solo 6C? Raczej nadają się do tego pokoju.

Edytowane przez Eko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkretne monitorki i DAC masz na myśli? Solo 7C stałyby oddalone od siebie na 1 - 1.15 metra. Gorzej z odległością od ściany - ze 20 cm. Dlaczego za duże?

Tak wyglądają Solo 7c na biurku: http://izhevsk.ru/forums/icons/forum_pictures/003278/3278965.jpg

 

Jeszcze jakieś pytania? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6c to wg mnie klasa r1600, ale droższe. Na pewno rozsàdniejsze na biurko. 6c obrosły taką legendą, że przez dwa lata niemal dwukrotnie podrożały. Nadal są świetnym dealem. Jdeałem by było jakbyś mógł posłuchać i edków i 6c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakieś konkretne monitorki i DAC masz na myśli? Solo 7C stałyby oddalone od siebie na 1 - 1.15 metra. Gorzej z odległością od ściany - ze 20 cm. Dlaczego za duże?

Tak wyglądają Solo 7c na biurku: http://izhevsk.ru/forums/icons/forum_pictures/003278/3278965.jpg

 

Jeszcze jakieś pytania? :P

 

 

Mam spore biurko i monitor 24", więc estetyka mnie nie zraża ;) Chodzi tylko i wyłącznie o odsłuch - czy warto i czy sprawdzi się w takim pokoju.

 

6c to wg mnie klasa r1600, ale droższe. Na pewno rozsàdniejsze na biurko. 6c obrosły taką legendą, że przez dwa lata niemal dwukrotnie podrożały. Nadal są świetnym dealem. Jdeałem by było jakbyś mógł posłuchać i edków i 6c.

 

Skoro tak uważasz, to nie ma sensu dopłacać do 6C. Weź jeszcze pod uwagę, że na bank kupuję DAC - chcę mieć dobry odsłuch, nie dla audiofilów, ale patrząc na cenę, powinien mnie zadowolić, w porównaniu z Logitechami za 100 zł...

Czyli monitory Fostex odpadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra w telegraficznym skrócie tak (uprzedzam, są to MOJE odczucia i nie mam monopolu na prawdę, więc tak czy siak zalecam odsłuch):

Porównywałem edifier r2600 i r1600 w domu, by zdecydować że zostają mniejsze 1600 (2600 miały przy dużo basu dla mnie i trochę za duże były). Na dac fiio d03 taishan, czy fiio e07k r1600 grają wyraźnie lepiej niż z tv sony(wyjście słuchawkowe( lub integry kompa. Ale już ani solówki (nieważne 6c czy 7c), ani edifiery nie były wystarczająco szczegółowe, żebym wskazał lepszość któregoś z daców (na słuchawkach bezproblemowo wskazuję który jest dla mnie fajniejszy, bardziej szczegółowy). Więc już baaardzo budżetowe DAC wyciskają ostatnie soki z tych głośników. I jest naprawdę nieźle. Mi niczego nie brakuje, mimo że mam słuchawki droższe od tych głośników. Słuchałem trochę monitorów i jest to granie bardzo szczegółowe (JBL LSR305, Adam audio w konfiguracji z AudioGD, yamaha hs5/hs8) - bardzo mi się podoba i zapewne JBL lsr308 zakupię w niedługim czasie. W przypadku monitorów upgrade DAC do kwoty około 2-3tys zł ma sens, bo podniesie on jeszcze jakość wydawanego przez nie dźwięku (cały czas o MOICH odczuciach mówimy).

Teraz zasadnicze pytanie jakie powinieneś sobie postawić ( PO ODSŁUCHU!!!) - czy ta lepszość daje mi na tyle mocne doznania, że jestem w stanie tyle zapłacić? Jeśli tak - odpuść komputerówki wogóle i rozglądaj się za monitorami aktywnymi. Jeśli natomiast 6c/7c/r1600/r2600 zaspokoją Twoje oczekiwania, to jak mówiłem - DAC do maks 300zł załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zasadnicze pytanie jakie powinieneś sobie postawić ( PO ODSŁUCHU!!!) - czy ta lepszość daje mi na tyle mocne doznania, że jestem w stanie tyle zapłacić?

 

Dzięki za odpowiedź, bardzo pomocna. Tak jak pisałem, nie wywalę 2-3 tys zł na sprzęt, przynajmniej nie teraz. Mowię to BEZ ODSŁUCHU, bo zwyczajnie nie mam, gdzie posłuchać dobrego sprzętu. Szukałem salonów w Kielcach, ale lipa, mają o wiele droższe głośniki niż te, których szukam. Chcę osiągnąć jak najlepszy dźwięk w budżecie do 1000 zł. Powiem szczerze, że przekonałeś mnie do Edifier, są tańsze i czytałem, że jakościowo jak Microlab, z tym że te drugie są za drogie jak na swoje możliwości. W takim razie, w tej cenie w grę wchodza tylko R2600 i R1600? Gdybym brał te drugie, jaki DAC polecasz? Chciałbym, żeby był "uniwersalny", żebym podpinał go sobie wieczorem pod słuchawki i iPoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jabłuszek nie korzystam, więc w kwestii podłączenia do apple nie pomogę. Zresztą z taczki to już bez dac będzie git. Z line out i sekcją wzmacniacza słuchawkowego do kompa to fiio e10k. Natomiast jeszcze bardziej uniwersalne to nie moja bajka - nie słuchałem, nie doradzę :)

R2600 to już mega pierdzielnięcie w tych pieniądzach. Dla mnie przebasowione i za duże były do sypialni. R1600 bardziej mi podezzły, cichsze, mniej basu i ładniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie całkiem nieźle sprawuje się zestaw Edifier R1280T + SMSL M2, pokój mam równie niewielki.

 

Z tego co widzę, po cenie, te Edifier R1280T są trochę gorsze od R1600. Któryś już raz natrafiam na tym forum na SMSL M2, wygląda na to, że dobra zabawka, szukałem nawet, ale nigdzie w Polsce nie dostanę, co?

Z jabłuszek nie korzystam, więc w kwestii podłączenia do apple nie pomogę. Zresztą z taczki to już bez dac będzie git. Z line out i sekcją wzmacniacza słuchawkowego do kompa to fiio e10k. Natomiast jeszcze bardziej uniwersalne to nie moja bajka - nie słuchałem, nie doradzę :)

R2600 to już mega pierdzielnięcie w tych pieniądzach. Dla mnie przebasowione i za duże były do sypialni. R1600 bardziej mi podezzły, cichsze, mniej basu i ładniejsze.

 

Nie chodziło o podłączenie, a o jakość dźwięku, żeby ładnie grały na tych głośnikach i z iPodem Shuffle 4G czy telefonem ;) Z kabelkami sobie poradzę. Jaki DAC polecisz najbardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czekam na pomocne posty. Zauważ tylko, jaka jest różnica cenowa między tymi kartami.

A co z tym popularnym na forum SMSL M2? Dostanę w Polsce?

 

Co do głośników to jestem w 99% przekonany co do Edifier R1600Tiii. Skoro karta za 300 zł załatwi sprawę to czy jest sens pakować się w droższą dwa razy na tych głośnikach?

Edytowane przez Eko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jak nie będziesz kupował później głośników za około 6x cena edifierów, dac za 1000 niewiele więcej da od tego za 300. To głośniki są wąskim gardłem. Optymalne połączenie w tym przypadku to dac i głośniki w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jak nie będziesz kupował później głośników za około 6x cena edifierów, dac za 1000 niewiele więcej da od tego za 300. To głośniki są wąskim gardłem. Optymalne połączenie w tym przypadku to dac i głośniki w podobnej cenie.

 

Też tak myślałem. Jak zmienię mieszkanie i będzie większy pokój to pomyślę nad innymi, wtedy też kartę zmienię. W takim razie głośników w tej cenie chyba lepszych nie znajdę? DAC FiiO E10k dobrze się z nimi zgra? Tak jak mówiłem, chcę szeroką scenę i ocieplone brzmienie, ale bez przesady, żeby nie zagłuszać wyższych tonów, znowu, żeby "hajhety" nie powodowały eksplozji uszu od syczenia. Podobno za Microlaby się przepłaca, a te Edifier też wydają się całkiem spoko.

Edytowane przez Eko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym podłączys sie do wątku? Ja mam fiio e07k i focusrite 2i2 plus nieduży pokoik 2,5 na 4. szukam głośników na biurko i tez zastanawiam się nad tymi ediferami. Myślici że zagra to dobrze? Budżet tak do 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności