Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Creative Sound Blaster X-Fi 5.1 Pro vs Maya U5?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

Parę dni temu sprawiłem sobie Edifiery R1600TIII i myślę, że są naprawdę dobre. Ale ponieważ źródło to integra laptopa, myślę, że zewnętrzna karta dźwiękowa to mus (prawda?). Dlatego, jako osoba która raczkuje w temacie, myślę że na bank starczy mi karta za ok. 200zł i wybór ogranicza się do tych dwóch w tytule tematu.

Za Creative stoi certyfikat THX... i w sumie tyle. Podobno brzmienie jest nieczytelne, ale czytałem też parę pochlebnych opinii.

Maya U5, świetna reputacja na tym forum, ale o dziwo, przeczytałem też, że to integra na USB i nie wiem co o tym myśleć. Jedyne co wiem, to to, że chciałbym trochę mniej dudnienia i o wiele lepszy dźwięk przy treblach i basie ustawionych na zero (czytając recenzję moich głosników, widziałem pochwały przy takim ustawieniu, u mnie trzeba ruszyć tymi pokrętłami by zrekompensować sobie integrę).

No to Maya czy Creative?

Ponadto, mam takie drobne pytanie:
W moich starych głośnikach 2.1, dźwięk był o tyle dudniący, że miałem wrażenie słuchania głośno i stopniowej regulacji głośności, podczas gdy po wyjściu z mojego pokoju, nie było za wiele słychać. Z kolei Edifiery grają tak, że dźwięk jest jakby rozleglejszy, nie ma problemu z usłyszeniem mojej muzyki dwa pokoje obok, gdy słucham w miarę cicho. Innymi słowy: mogłem słuchać raczej głośno Creativów bez skarg lokatorów, a teraz nie mogę szaleć, bo od razu lokatorzy się skarżą.

Czy to po prostu kwestia większej mocy nowych głośników? Czy Maya trochę naprawi dźwięk czyniąc go bardziej skoncentrowanym? Być może to głupie pytanie, ale nie jestem strasznym znawcą (i tak już sporo się naczytałem, dużo opinii jest rozbieżnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się na temat karty od creative bo jej po prostu nie miałem, ale co do mayi to tak, gra jak integra. Kiedyś były słabsze integry, wtedy można było kupić taką majke(poprawiała nieco dźwięk, szumów nie było no i głośniejsza była), ale dziś? Dzisiaj nie widzę sensu, chyba, że zależy ci na ograniczeniu szumów oraz głośności.

I za te 200 zł, można coś dużo lepszego kupić(używkę ofc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się na temat karty od creative bo jej po prostu nie miałem, ale co do mayi to tak, gra jak integra. Kiedyś były słabsze integry, wtedy można było kupić taką majke(poprawiała nieco dźwięk, szumów nie było no i głośniejsza była), ale dziś? Dzisiaj nie widzę sensu, chyba, że zależy ci na ograniczeniu szumów oraz głośności.

I za te 200 zł, można coś dużo lepszego kupić(używkę ofc).

Nie prawda. Maya zdecydowanie poprawia dźwięk w porównaniu do integry. Sprawdzone na wielu kompach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności