Skocz do zawartości

Sens kupna dobrze grającego smartfona/odtwarzacza do odsłuchu w autobu


KSI

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie dojeżdżam do pracy PKSem jakieś 15-25 min. Chciałbym mieć jak najlepiej grający w danym budżecie smartfon a może jakiś tańszy odtwarzacz mp3, który zagra lepiej niż średniej, średnio-wyższej klasy smartfon. Ogólnie odpowiadałby mi samsung galaxy s 3 ale brakuje dual sim, który ma moto g 2 gen. 2014 + czysty android, tyle że motka już tak nie gra. Przy tak krótkiej podróży nie bardzo chcę kupować odtwarzacz typu fiio x1, prędzej sansa plus (ale teledysków już na niej nie obejrzę:)). Smartfon i tak jakiś muszę mieć, więc lepszy smarton niż smarton + odtwarzacz.

 

Wracając do tematu, tak sobie dziś myślę w podróży i po, że w autobusie to ludzie rozmawiają, autobus hałasuje, gra radio czasami głośniej czasami ciszej. Jest tyle rzeczy, które wpływają negatywnie na jakość obsługu a ja jakimś tam audiofilem też nie jestem, że nie wiem czy jest sens kupować coś lepszego niż moto g 2 albo szukać podobnego dual sima (chińczyka) grającego jak samsung galaxy s3?

 

Jak Wy do teg podchodzicie? Warto kupić do autobusu dobry i drogi sprzęt czy taki smartfon jak motka wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szufla 4g + ulubione kawałki i jakieś fajne słuchawki. małe, nie przeszkadza w kieszeni ze smartfonem, gra bardzo dobrze, jak na takie urządzonko i tanio można dostać. ot mój punkt siedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Play - rozumiem, że masz na myśli APPLE iPod Shuffle 2Gb (lub większy jak są) 4G? Zagra lepiej niż sansa clip +/sport/samsung galaxy s3? A czemu 4 generacji a nie inny - bo najlepiej gra?

Edytowane przez KSI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, chodziło mi o 4 generację, wersję 2gb (nie ma większej). nie wiem, jak grają generacje druga i trzecia, pierwsza grała też fajnie, ale trochę nie w moim stylu. IMO lepiej gra to, niż clipy, samsunga słuchałem dawno temu przez 5 minut i nie jestem w stanie nic więcej o tym powiedzieć. poleciłem go, bo jest naprawdę malutki, podoba mi się brzmieniowo i bez wstydu i bólu można z niego słuchać muzyki w terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A LG G2 mini dual sim? Gra toto nieźle, ma całkiem dobrą baterię i jest tanie. Skoro nie jesteś audiofilem i moto g gra CI słabo to po co CI flac? Ten shuffle na mp3 z 320 kbps zagra lepiej, a w miejskim zgiełku, w moim odczuciu, nie ma aż tak szalonej różnicy, o ile jest jakakolwiek.

 

I jeszcze przyszedł mi do głowy Lenovo K3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. Flac już sobie odpuściłem. Czytając uznałem to za teoretyczną wadę a w praktyce na tym sprzęcie bym z tego nie korzystał. No może z lenistwa wrzuciłbym jak do smartfona z dużą kartą pamięci flaca bez przeróbki na mp3.

 

Trafiłem na bardzo ciekawy artykuł o ipodach: http://imagazine.pl/2012/08/06/ktory-ipod-gra-najlepiej-test/

 

Zaczynam poważnie myśleć na zakupem. Gdyby taki sprzęcik rzeczywiście zagrał jak samsung galaxy s iii albo lepiej, było bardzo dobrze. Skomplikować mi życie może wymaganie zainstalowanie jakiegoś oprogramowania od apple żeby przenosić na niego mp3.

 

LG G2 mini sobie odpuszczę, wolę już moto g 2. Co do lenovo - sprawdzę co to za model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na bardzo ciekawy artykuł o ipodach: http://imagazine.pl/2012/08/06/ktory-ipod-gra-najlepiej-test/

 

To jeden z głupszych artykułów nt. iPodów jakie widziałem :P

Podpinanie Sennków HD650 do takich kompaktowych DAPów. Żenada.

 

Kup sobie np. iPoda Nano 2gen (mają pojemności 2, 4 oraz 8 GB), a potem zainstaluj na nim alternatywne oprogramowanie RockBox. W ten sposób uzyskasz dostęp do iPoda jak do pendrive, a i obsługa FLAC będzie :)

 

Cenowo jest równie dobrze: 2GB ustrzelić można za ok. 50 zł z wysyłką.

 

PS. Jeśli nie wiesz czegoś o RockBoxie czy iPodzie Nano 2gen z góry mówię - JEST MASA INFORMACJI O NICH NA FORUM, więc nie dopytuj tutaj, tylko poszukaj. ;)

:google:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności