Skocz do zawartości

Wzmacniacz do HE-400


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jest to mój pierwszy post, więc witam podwójnie :). Zastanawiam się nad kupnem wzmacniacza słuchawkowego do użytku domowego. Powodem jest fakt, że nie wszystko gra mi tak jak bym ja tego chciał (i podkreślę tu "ja" bo w końcu to ja będę sprzętu używał i ja mam być z niego zadowolony). Niemniej jednak postanowiłem napisać na forum bo jestem świadomy swojej niewiedzy :). Budżet 2000 +- 500 PLN. Sprzęt którym dysponuję:

 

Astell & Kern AK100

HiFiMan HE-400

Obecnie używam do tego FiiO e12.

 

Problem:

Bez FiiO brakuje mi mocy i basu. Po podłączeniu FiiO mocy jest wystarczająco dużo jednak basu wciąż brakuje. FiiO ma opcję Bass Boost i po jej odpaleniu (on/off) bez żadnej regulacji z kolei jest tego basu za dużo stąd decyzja o poszukaniu innego wzmacniacza już stacjonarnego ponieważ sprzęt jest użytkowany tylko w domu.

 

W swoich poszukiwaniach rozważam opcję dedykowanego wzmacniacza HiFiMan EF5. Wśród recenzji na które się natknąłem wiele osób poleca wzmacniacze Schiit Lyr lub Valhalla 2 i to w sumie tyle z tego co rzuciło mi się w oczy.

 

Ogólnie szukam muzykalnego połączenia z możliwie szeroką sceną. Ciepłego nie kującego w uszy górą z możliwie niezmienioną średnicą (w porównaniu z ak100 + he400). Ostatnio zacząłem się też zastanawiać nad sensownością użycia przenośnego odtwarzacza jako źródło czy ktoś to testował, sprawdzał, używa/ł?. Nie za bardzo chciał bym szukać nowego źródła głównie dlatego, że jestem z niego zadowolony i na co dzień używam również przenośnie z moimi Westonami jednak jestem otwarty na wszelkie sugestie, które następnie zostaną zapewne przesłuchane w trakcie wizyty w jednym ze sklepów stacjonarnych.

 

Pozdrawiam, Radek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o Heed Canamp II:

http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-heed-canamp-ii/

 

On ma ponoć dociążony dół, ma spory zapas mocy i mieści się w Twoim budżecie. Na forum posiada lub posiadał go @maciux.

 

Jeśli szukasz czegoś z lampką jak EF5 to może polski produkt Espressivo-E (to jeden z killerów w swojej cenie), na forum znajdziesz recenzję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki i podpowiedzi, zabieram się za czytanie. I tak jak najbardziej poszukiwania rozpoczynam od lampy choć nie jest to priorytet, priorytetem jest dźwięk, który zadowoli mnie jako użytkownika :) (jak bardzo ogólnie by to nie brzmiało) a wszystko rozstrzygną odsłuchy jednak chciał bym przynajmniej mieć kilka typów do przetestowania :)

 

Edit: Espressivo-E wygląda nieziemsko :) 1059PLN jak najbardziej mieści się w budżecie, ciekawe tylko jak gra :) biorąc pod uwagę planowany zakup kabli od Forzy nie obraził bym się gdybym wydał mniej na wzmacniacz ale nie mam ochoty kupować w ciemno. Ktoś coś? jeżeli chodzi o możliwość przesłuchania (wątpię żeby w sklepach dało radę dorwać) Lublin i okolice? stawiam skrzynkę piwa :).

Edytowane przez DemogorgoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-500:

Impedancja 38 Ohm, skuteczność 89 dB.

 

HE-400:

Impedancja 35 Ohm, skuteczność 92,5 dB.

 

Więc nie sądzę, żeby były trudniejsze do napędzenia :)

 

Siedzę właśnie na telefonie, czy był by ktoś w stanie podlinkować jakąś reckę lub wątek odnośnie ZENona lub innych wzmacniaczy podanych przez MrBrainwash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do he400 bardziej zenona polecam niz silver pearl.

I w napedzeniu i synergicznie lepiej sie poczuje.

Tezm mnie dziwi ze he400 trudniejsze... na kilku wzmakach ich sluchalem i bie kaprysily az tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-500:

Impedancja 38 Ohm, skuteczność 89 dB.

 

HE-400:

Impedancja 35 Ohm, skuteczność 92,5 dB.

 

Więc nie sądzę, żeby były trudniejsze do napędzenia :)

 

Siedzę właśnie na telefonie, czy był by ktoś w stanie podlinkować jakąś reckę lub wątek odnośnie ZENona lub innych wzmacniaczy podanych przez MrBrainwash?

Trudność nie wynika z papierowych parametrów. Problemem jest balans tonalny pomiędzy górą a dołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to było tak od razu :) w sumie jak by się zastanowić to gdyby nie trudność w związku z balansem totalnym to by mojego tematu nie było E12 samej mocy daje tyle, że słuchawek mógł bym używać jako głośniczków do laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosnosc to jeszcze nie wysterowanie/napedzenie.

Skoro chodzi o balans tonalny to raczej tu bedzie trudnosc w synergii, a nie w napedzeniu. A synergicznie espressivo ze swoim cieplym, masywniejszym srodkiem i lagodna gora powinien sie sprawdzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosnosc to jeszcze nie wysterowanie/napedzenie.

Skoro chodzi o balans tonalny to raczej tu bedzie trudnosc w synergii, a nie w napedzeniu. A synergicznie espressivo ze swoim cieplym, masywniejszym srodkiem i lagodna gora powinien sie sprawdzic...

 

Czy można w nim pokreślić górne rejestry przez wymianę lamp na inne?

Jeśli tak to na jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do synergii HiFiMan wprost do HE-400 polecał odtwarzacze z wolfsonem WM8740 takie jak ak100 czy HiFiMan 802 i słuchawki z tym DAP-em brzmią dużo lepiej niż np z colorfly c3 ( wiem niższa półka) problemem jest brak mocy w ak100. Bez przesłuchania ZENona, Espressivo, paru Schiit-ów się na pewno nie obejdzie no i trzeba dać szansę EF5.

 

Ps: jak z dostępnością np ZENona? Jest szansa żeby się gdzieś uśmiechnąć i wypożyczyć za kaucją na testy? A może gdzieś podjechać? W jednym tekście było napisane, że konstrukcje można dostosować do konkretnych słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności