Skocz do zawartości
  • 0

Jakie nauszne słuchawki polecicie? (500 zł +/- 50)


Medlok

Pytanie

To mój pierwszy temat i post w ogóle, więc - witajcie! :) Mam następujący problem. Od wielu lat byłam posiadaczką słuchawek Creative Aurvana Live! Ich dźwięk bardzo mi się podobał, jednak w ostatnim czasie uległy one kompletnemu zniszczeniu (zwierzak...). Nie ma sensu ich już naprawiać, dlatego postanowiłam zaopatrzyć się w nowy sprzęt. Chcę jednak czegoś lepszego (jak już wymieniać słuchawki, to in plus) A więc:

 

-Chciałabym wydać maks 500-550 złotych

-Dobrze by było, żeby słuchawki były nauszne, zamknięte (ewentualnie półotwarte, byle dość dobrze izolowały mnie od otoczenia), wygodne (lubię słuchać muzyki przez kilka godzin bez przerwy ;) )

-Muzyka jakiej słucham to w głównej mierze klasyczny rock, metal, muzyka filmowa, muzyka klasyczna, british rock, pop, czasem jakaś elektronika, hip hop albo muzyka nastrojowa - właściwie to mogę słuchać niemal wszystkiego po trochu, choć pierwsze 3-4 pozycje najbardziej mi odpowiadają

-Sprzęt, z jakiego korzystam, to iPod, laptop, telefon komórkowy - nie posiadam żadnych specjalnych wzmacniaczy, dlatego zależy mi na słuchawkach, które będzą dobrze i głośno grały na wyżej wymienionych odtwarzaczach, bez konieczności dokupowania dodatkowych bajerów, by wycisnąć z nich 100 %

 

Słuchawki, na jakie już sama zwróciłam uwagę, to
Shure SRH 440
AKG K 172 HD

AKG K 271 MK II (znalazłam je w jednym sklepie za 550 zł)
Ultrasone HiFi 580

Jak myślicie, czy warto w moim przypadku zainwestować w któreś z nich? Czy będą grały jeszcze lepiej niż CAL! i czy w ogóle nadają się do niezbyt wymagających odtwarzaczy? A może macie jeszcze lepsze propozycje i polecacie inny sprzęt? W każdym bądź razie z góry dziękuję za pomoc, nie mogę się doczekać waszych odpowiedzi :)

Cheers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki, choć 840 są trochę nie na moją kieszeń, chyba że faktycznie gdzieś dorwałabym je używane.

Czytałam też sporo dobrego o jakości dźwięku Grado sr60e, ale jednocześnie widziałam podzielone opinie, że są strasznie niewygodne. Jak to z nimi jest? Naprawdę cisną w łepetynę po kilku chwilach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, to Grado odpadają na pewno :)

A co myślicie o pozostałych opcjach? O 440 już wiem, że są dość neutralne (czytałam gdzieś, że są bardzo "analityczne", mają szeroką scenę i można w nich wyraźnie rozróżnić każdy instrument, co dla mnie wydaje się raczej zaletą).

Sennki - nie wiedziałam, że można dostać Momentumy w tak rozsądnej cenie (do niedawna myślałam, że istnieją tylko wersje za 1000 wzwyż ;) ) Średnio izolują - są otwarte czy półotwarte? BTW jak to jest z Sennheiserami - wielokrotnie słyszałam (o całej marce, nie tylko Momentumach), że owszem, grają bardzo dobrze, są wykonane ze świetnych materiałów, ale kupując je, dopłaca się sporo do marki, a równie dobre słuchawki innej firmy można dostać kilka stówek taniej
W każdym bądź razie - kolejny sprzęt, który na pewno rozważę, dzięki :D

Edytowane przez Medlok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Momentum On-Ear są zamknięte. Średnio wygodne (do długich odsłuchów się nie nadają). Za to grają naprawdę dobrze, wyglądają dobrze ;) i nie są wymagające odnośnie odpowiedniego ich napędzenia.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AKG K550 naprawde swietne sluchawki do rocka a i elektronika ladnie gra ;) sam posiadam takie i zdecydowanie polecam.

 

Słuchawki są bardzo dobre w tej cenie ale czy na pewno iPod/telefon da radę je napędzić? Ja testowałem z odtwarzaczem Sony A15 i było bardzo cicho. Są w większości Saturnów wystawione, można sprawdzić.

 

AKG Y50?

 

Dla "klasyczny rock, metal, muzyka filmowa, muzyka klasyczna (...)" za dużo basu moim zdaniem, j.w. - są w Saturnach, można sprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

AKG K550 naprawde swietne sluchawki do rocka a i elektronika ladnie gra ;) sam posiadam takie i zdecydowanie polecam.

 

Słuchawki są bardzo dobre w tej cenie ale czy na pewno iPod/telefon da radę je napędzić? Ja testowałem z odtwarzaczem Sony A15 i było bardzo cicho. Są w większości Saturnów wystawione, można sprawdzić.

 

W A15 pierwsza rzecz - wyłącza się w ustawieniach limit głośności i jest 2x głośniej.

(To znaczy może być, bo mnie na K550 wystarcza w zupełności 20/30, ale z limitem może jest faktycznie trochę za cicho 15/30).

 

Co do samych słuchawek dla Autorki tematu, to AKG K550 niekoniecznie po CAL muszą podejść. Warto sprawdzić Sennheiser Urbanite lub Urbanite XL - teraz jest dobra promocja w EURO (niektóre kolory), więc mniejsze Urbanite zmieszczą się w budżecie, a XL z małą dopłatą, ale chyba warto. http://www.euro.com.pl/search/sluchawki.bhtml?keyword=Sennheiser%20Urbanite

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako posiadacz K550 mogę je śmiało polecić. Grają o tyle fajnie że nie eksponują żadnego pasma za mocno. Wysokie tony nie kłują w uszy a od basu nie boli głowa, tak więc można na nich słuchać muzyki godzinami. Pady wykonane są z miękkiej skórki, praktycznie nic nie ciśnie i nie uwiera a ucho wchodzi całe do środka i nic mu nie przeszkadza. Izolacja dźwięków z otoczenia całkiem dobra i mimo że to zamknięte słuchawki to dźwięk nie brzmi na nich jak z puszki. Kolejna fajna rzecz to to, że ładnie grają już po wyjęciu z pudełka i to zarówno z telefonu jak i z laptopa itp. U mnie z telefonu sony walkman wt19i było nawet lepiej niż z dedykowanego wzmacniacza.

Zerknąłem szybko na aukcje po ile takie słuchawki teraz chodzą i widzę że stoją w okolicy 600zł + wysyłka. Przekracza to budżet ale mam inny pomysł: kupić K551 - to praktycznie to samo tylko z krótszym kablem i pilotem i można je dostać już za 500zł + wysyłka.

Edytowane przez Pitrich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, to tak:
Momentum On-Ear, SRH 840 i K550 to zdecydowanie górna (albo najwyższa) półka mojego budżetu (chyba że wybrałabym K551 i zaoszczędziłabym te 5 dyszek, skoro jedyna różnica to krótszy kabelek i pilot :) )
Urbanite brązowe - atrakcyjna cena, 5 stówek przecenione z ponad 7, warte rozważenia

O Y50 poczytałam, trochę nie przekonuje mnie ten bardzo mocny bas. Lubię czuć bębny w utworach, fajnie jak bas jest zdecydowany i głęboki, ale boję się, że mógłby mi zagłuszać resztę instrumentów i wokale.

Mam do was kolejne pytania.
1 - Jak duża jest różnica dźwięku między Urbanite a MOE? Zważywszy na gatunki, które wymieniłam i porównanie z CAL! które byście bardziej mi polecili?
2 - Większość polecanych przez was słuchawek jest dość droga. Powiedzcie mi wprost - czy jest jakikolwiek sprzęt poniżej 500 zł który może z owymi modelami konkurować, czy może po prostu lepiej jeszcze sobie doskładać te 50-100 złotych i zamówić słuchawki za 6 stów i nie przejmować się już niczym? Chciałabym po prostu kupić sprzęt, którym będę cieszyć się przez wiele lat i nie chciałabym zbytnio przepłacić

3 - Zobaczyłam, że Creative stworzył nową wersję CAL - Aurvana Live! 2, w granicach 4 stówek. Jest sens przesiadać się na nie z CAL!, czy to po prostu ten sam sprzęt ale z lepszych materiałów?

W ogóle dziękuję za tak spory odzew, bardzo mi wszyscy pomagacie! :D Do wczoraj nie miałam pojęcia, że wybór słuchawek może być aż tak trudny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dość dobra izolacja, czyli wyrzuć Momentum On-Ear z listy. Prędzej już duże Momentum., ale to używane. Ew. Urbanite XL, oba modele Sennków naprawdę świetne, kwestia upodobań co do designu.

Audio-Techninca M50x - chyba najlepsze allroundery w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Audio Technica łapie się jeszcze cenowo, ale duże Momentumy albo Urbanite to już zdecydowanie nie moja liga, chyba że kupiłabym skądś używane. Wiecie, jednak dość mocno zależy mi na tym, by dorwać świeżutki, nieotwierany i niemacany przez nikogo sprzęt ;)

Jeśli chodzi o izolację - jestem w stanie zrezygnować z bardzo dobrej izolacji na rzecz świetnego dźwięku, dlatego jeśli MOE albo małe Urbanite taki mi zaoferują, to ja jestem za. Słuchałam dość często muzyki z Kossów Porta Pro po recablingu (moje pierwsze słuchawki) na mieście i w środkach masowego transportu i mój zachwyt nad dźwiękiem, szczególnie przy tak niskiej cenie, przeważał nad smutkiem z powodu okazjonalnie przebijających się odgłosów otoczenia ;p

Edytowane przez Medlok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Medlok

Mniejsze Urbanite znajdziesz jeszcze na allegro nowe za 350 do 430

http://allegro.pl/sennheiser-urbanite-on-ear-sand-i5177041521.html

http://allegro.pl/sennheiser-urbanite-on-ear-sand-i5177067538.html

http://allegro.pl/sennheiser-urbanite-black-iphone-czarne-sluchawki-i5175206635.html wersje z kablem-pilotem do iPoda.

MOE są również świetne, ale do dłuższych odsłuchów wg mnie się nie nadają, duży nacisk na uszy, w Urbanite mniejszy.

Urbanite mają trochę więcej basu od MOE, ale nie zalewa pozostałych pasm, grają rozrywkowo z większym wykopem, jedne i drugie słuchawki to czysty, głęboki bas i wyraźne wokale, dużo wyższa klasa dźwięku od PortaPro.

Większe Urbanite XL jak i duże Momentum lepsza scena, bardziej przestrzenne, bardziej detaliczne, jaśniejsze i wyrównane.

Jak masz blisko np. do Saturna to najlepiej podjedź ze swoim iPodem i posłuchaj. Kupując w sklepie przez internet masz prawo zwrotu w ciągu 14 dni.

 

A taniej np. Superluxy czy Takstary.

http://www.mp3store.pl/article/takstar-hd6000-black-ean.6947381002862,2013291290394190304.html

 

Spróbowałbym też np.Superlux HD 562 co jakiś czas na allegro http://allegro.pl/superlux-hd-562-sluchawki-nauszne-hd562-nowosc-i5111262802.html

Tu są taniej http://www.thomann.de/pl/superlux_hd562_red.htm

http://www.thomann.de/pl/superlux_hd562_white.htm http://www.thomann.de/pl/superlux_hd562_black.htm

duży koszt wysyłki, ale możesz poczekać i przy najbliższej okazji przyłączyć się na forum do zbiorowego zamówienia ze sklepu Thomanna.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za nim tak wpadniesz w samozachwyt z momentum, sprawdz je. Ja je posluchalem 2 minuty i dluzej juz nie wytrzymalem. Do dzisiaj nie rozumiem skad hype na takie sluchawki..

A są jakieś słuchawki, które się Tobie podobały i których słuchałeś dłużej niż 2 minuty?

I na czym tak słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności