Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Najlepsze głośniki przenośne (~1000 zł) - TEST


FireBird

Rekomendowane odpowiedzi

Yo! Sezon grillowy i imprez na świeżym powietrzu coraz bliżej, a ja miałem właśnie okazję przetestować dwie, chyba najciekawsze (do ~1000 zł), propozycje bezprzewodowych głośników, które można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

Jeżeli zależy Wam na jakości dźwięku i ich ogólnej mocy, żeby nagłośnić domówkę bądź średniej skali imprezę na zewnątrz, oba modele sprawdzą się stosunkowo bardzo dobrze.

Nie przedłużając zapraszam do zapoznania się z testem w formie porównawczej - krótkie podsumowanie w opisie:

 

https://www.youtube.com/watch?v=z7Rm_2T5t6Q

 

 

Wybór zawęziłem do tych dwóch modeli po przesłuchaniu wszystkiego co mieli dostępne na półkach sklepowych. Do domu ostatecznie zamówiłem dwa powyższe.

Edytowane przez FireBird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Całkiem przyjemne są te harmany i grają całkiem nieźle. Są średniej wielkości i na pewno można je zabrać ze sobą ale takie flip, charge czy soundlink są o wiele mniejsze. Szkoda, że harman kardon go+play II nie mają zasilania z akumulatora, bo grają zadowalająco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra może lekko przesadziłem. Myślałem, że chodzi o Onyxa, a te są Onyx Studio ;). Onyx grał dobrze i śmiało mógł służyć za nagłośnienie w plenerze ale jak gra studio niestety nie wiem ( byłem na telefonie i sugerowałem się obrazkiem). Soundlink mini mnie bardzo zadowala ( na działkę i tak zabieram w okresie letnim Monitor Audio iDeck 200, a soundlink mini jest dopełnieniem na krótkie wyjazdy) ale nie jest to szczyt marzeń, w zamkniętym pomieszczeniu jest super ale na otwartej przestrzeni słychać niedostatek mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundlink Mini ma problemy od głośności 70%+. Tak jak na niższych poziomach może pochwalić się przyjemnymi tonami niskimi i basem, tak bliżej max. kreski jest już znacznie gorzej i dochodzą co jakiś czas jakieś niechciane artefakty w postaci dystorsji. Klipsch bije w tej chwili wszystko na głowę, tylko niestety te pie.rzone porty bass reflexu śpiewające... W Niemczech wyszedł Teufel Boomster, który może być ciekawą alternatywą, ale czekam na jakieś grubsze promocje, zanim go sprowadzę (cena sugerowana to 300€).

 

Onyx Studio jest spoko, ale nóżki ma bardzo delikatne i jeżeli często wozimy ze sobą taki głośnik, to jest dosyć duże ryzyko, że podczas któregoś transportu się ułamią (mi spadł z przedniego siedzenia na wycieraczkę i jedna noga odpadła - nie wybaczę sobie tego nigdy, bo na co dzień dbam o sprzęt elektroniczny bardziej niż o własne zdrowie - niestety z pośpiechu głośnik położyłem płasko na fotelu i miałem ostre hamowanie).

Z kolei kupowanie wersji pierwotnej (nie Studio) za dwa razy tyle PLN, co kosztuje Studio, wydaje się głupotą. Podejrzewam, że jeżeli chodzi o jakość dźwięku nie ma zbyt dużej różnicy, a za te 1600 zł możemy sobie spokojnie sprowadzić wspomnianego wcześniej Boomster'a od Diabłów i kilka stówek zostawić sobie na inne przyjemności.

 

Ostatnio miałem u siebie także Beats Pill XL i tak jak wielu recenzentów na świecie się nim wręcz zachwyca, tak na mnie nie zrobił takiego wrażenia - gra dosyć płasko i szczególnie niskim tonom wyraźnie brakuje głębi. Wielkim plusem jest bardzo wytrzymała bateria i możliwość połączenia dwóch Pill'ów.

 

Na koniec po raz kolejny ponarzekam sobie na gwiżdżące porty w Klipschu, bo gdyby nie to, głośnik zadomowiłby się u mnie aż by nie padł - tak to czekam na promocje u zachodnich sąsiadów. Chętnie też przesłuchałbym Big Blue Party, ale w Europie chyba nigdzie nie jest dostępny.

 

Natomiast z głośników bardzo kompaktowych najciekawszą opcją wydaje się być Denon Envaya Mini, jednak nie miałem go okazji posłuchać na żywo. BOSE ze swoim Mini zaszalał te kilka lat temu, teraz mógłby wydać poprawioną, nową wersję II. Z drugiej strony w swoich rozmiarach chyba do tej pory konkurencji i tak nie ma, jeżeli chodzi o ciepły, basowy dźwięk.

Edytowane przez FireBird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności