Skocz do zawartości
  • 0

CIEM'y / doki czy nauszne do 1500


Black_Maggot

Pytanie

Witać,

 

Mam życiowy dylemat.

Stoję przed kupnem swoich najlepszych dotychczasowych słuchawek, i będzie to przesiadka z Creative Aurvana Live!.

Czego słucham:

Jeśli chodzi o to czego słucham to najbardziej ogólnie rzecz ujmując są to klimaty rock-metal, wykonania akustyczne, ogólnie muzyka w której są instrumenty, elektroniki nie słucham praktycznie w ogóle. Wchodzac bardziej w temat moimi ulubionymi klimatami są progresywny rock / metal, gdzie instrumentalia są rozbudowane (np. Porcupine Tree, Steven Wilson, Tool, Jethro Tull, Pink Floyd, Opeth) oraz słucham bardzo dużo mocnego dynamicznego metalu (np. Feared, Opeth, Slipknot, Machine Head)

 

Czego oczekuję:

Jeśli chodzi o brzmienie to bardzo zależy mi na:

  • Szeroka scena, po przesiadce z Senków HD2 na Creative zacząłem to uwielbiać.
  • Żeby wysokie częstotliwości nie były "kłujące", za ostre, raczej, żeby były klarowne i czyste.
  • Basy mają być ciepłe, dynamiczne lecz również klarowne, chcę uniknąć zamulania.
  • Dobra separacja instrumentów
  • Dobra dynamika
  • Słuchawki mogą trochę podkolorować brzmienie, ale chciałbym uniknąć tego w nadmiarze
  • Bardzo ale to bardzo ważna jest izolacja akustyczna od otoczenia - będę ich używał czasami nawet 8h w pracy gdzie jest momentami bardzo gwarno, oraz około godziny dziennie na ulicy nie cichej Warszawy

Na czym będą grane:

 

Razem ze słuchawkami mam zamiar zakupić przenośny wzmacniacz FIIO E17 który będzie podpięty często do telefonu (obecnie nexus 4, lecz będzie wymiana jeszcze nie wiem na jaki) oraz do zewnętrznej dźwiękówki w komputerze (Line 6 POD GX - kiedyś służyła mi jako interfejs do nagrywania, a teraz robi jako dźwiękówka)

 

Dylemat:

 

Stoję przed dużym dylematem, ponieważ celuje w 2 różne półki sprzętowe:

  • Z jednej strony strasznie najarany jestem na CIEM'y Custom Art Music 2, opinie mówią same za siebie. Izolacja na której tak mi zależy będzie zapewniona w 100%. Z racji na długi czas użytkowania każdego dnia wygoda ich pełni dużą rolę. Lecz są to doki, i nie wiem jak w nich wygląda kwestia sceny
  • Z drugiej strony jestem świadom, że w tej cenie mogę kupić świetne słuchawki nauszne które pewno brzmieniem mogą się bardzo różnić od music 2, tylko bólem w tym wypadku jest to, że jeśli nie mają aktywnego systemu redukcji szumów to izolacja od otoczenia jest słaba.

 

Budżet:

1500 cebulionów na same słuchawy :D

 

Prośba o wypowiedzenie się was w tym temacie co byście zrobili na moim miejscu, jakie są wasze opinie,.

No i najważniejsze, czyli polecajcie jak szaleni sprzęt godny uwagi według podanych kryteriów!

Dzięki!!

Edytowane przez Black_Maggot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Spoko:)

 

Bardzo dobrze wpisują w Twoje oczekiwania Harmony 8 Pro (choć pytanie czy wysokie nie byłyby dla Ciebie za ostre - dla mnie były), no ale to inny budżet:)

 

Z kwotą 1.500 zł można trochę podziałać. A co powiesz o Music One od CA? Fakt, że nie słuchałem ale ludzie generalnie chyba też byli zadowoleni z LE2 od Lime Ears.

 

Oczywiście jest cała gromada innych firm, nie tylko w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdybym miał budżet na Harmony 8 Pro to w ogóle nawet bym się nie zastanawiał nad tym :D No ale niestety nie teraz.

Rozważałem swojego czasu Music One, ale przekonała mnie do dwójek kwestia tego, że mają 2 przetworniki i brzmieniowo są, że tak powiem rozbudowane. No ale to tylko wyczytane opinie.

Lime Ears robią akryle tak? Bardziej mi chyba zależy na silikonach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@MrBrainwash && @Inszy

 

Panowie, spokojnie to nie jest tak że zawsze, czasami mam tak, że godzinę czy dwie dziennie słucham a czasami (to naprawdę rzadko), że 8. Żadna reguła. Taka praca :) Tak czy inaczej muzyki słucham bardzo dużo i tutaj ten fakt się nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@MrBrainwash && @Inszy

 

Panowie, spokojnie to nie jest tak że zawsze, czasami mam tak, że godzinę czy dwie dziennie słucham a czasami (to naprawdę rzadko), że 8. Żadna reguła. Taka praca :) Tak czy inaczej muzyki słucham bardzo dużo i tutaj ten fakt się nie zmienia

Ani chybi jesteś programistą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

@MrBrainwash && @Inszy

 

Panowie, spokojnie to nie jest tak że zawsze, czasami mam tak, że godzinę czy dwie dziennie słucham a czasami (to naprawdę rzadko), że 8. Żadna reguła. Taka praca :) Tak czy inaczej muzyki słucham bardzo dużo i tutaj ten fakt się nie zmienia

Ani chybi jesteś programistą ;)

 

Test Automation Engineer - czyli koding zajmuje większą część mego dnia pracy :D A jako, że siedzę w pokoju z bandą jedenastu programistów którzy się ciągle głośno sprzeczają co do rozwiązań to chce się izolować od tego :P

Edytowane przez Black_Maggot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak się składa że robię dokładnie to samo co autor wątku - doki przy takiej częstotliwości absolutnie nie. To koszmar laryngologa normalnie :)

Najlepiej wokółuszne zamknięte jak potrzebujesz izolacji. Ergonomicznie ideałem są k550/551, ale brzmieniowo dalekie od Twoich preferencji. Jako rozwinięcie CAL super się sprawdzą focal spirit classic. Dobrze też izolują i nie wymagają wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak pisałem miałem okres, jakieś pół roku, że zdarzało mi się siedzieć po 8 godzin nawet, tak powiedzmy ze 2 razy w tygodniu, a w pozostałe dni to było co najmniej po 5-6 godzin; trwało to z pół roku. Teraz, tak od roku, to raczej słucham od 2 do 4 godzin dziennie. I jakoś na słuch nie narzekam.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności