Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[PROMOCJA] Sony MDR-1R - 369zł! Euro RTV AGD


Rekomendowane odpowiedzi

O te słuchawki kruszylismy kopię z Kolegami w ich własnym wątku.

I słusznie, bo:

1) To jest specyficzne granie, średnicowe, wiekszosci na pewno się NIE spodoba,

2) Gratka raczej tylko dla fanów relaksu albo kolekcjonerów.

3) Także, nie żałować, bo w komisie bylby potem problem sprzedać bez straty , gdyby nie EURO, które / ocenzurowano / ale ,

jakby nie patrzeć, odkupiło soniacze od Was po cenie nabycia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne słuchawki, spokojnie klasa HP100 rev2/K550. Dość równe (który raz to ostatnio piszę? Phiatony, teraz Sony, niedługo nikt mi nie uwierzy, dobrze że recenzji nie pisuję, ale co zrobię jak takie słuchawki mi w ręce wpadają?) z lekko podbitym midbasem, faktycznie niedostatkiem tego najniższego (ale znowu nie łupie w karton jak w Takstarach HI2050), bdb średnicą i miłymi dla ucha wysokimi (czyli nie ma tych najwyższych jakoś dużo, ale dobrze wybrzmiewają i nie robią z Soniaczy mułków nie wiadomo jakich). Z tym, że do relaksu świetne, to się z manu zgodzę. Nie zgodzę się natomiast, że nie spodobają się większości - no chyba, że większość tylko "bassu" słucha. Ewentualnie katuje sobie uszy żyletkami.

 

 

Moje już pojechały dalej, do niemile tu widzianego (w sumie zbanowanego) mikolaja612, on, z tego co wiem, chce je odsprzedać (o ile już tego nie zrobił). Jeśli jednak ktoś nie jest jeszcze zepsuty jak ja i nie znalazł swojej ulubionej pary, jest ciekawy nowego brzmienia ew. szuka ładnych, dobrze przemyślanych i dobrze grających słuchawek bez udziwnień, to o Soniaki warto z Euro powalczyć. Albo skorzystać z ofert jak ta tafit'a. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że do relaksu świetne, to się z manu zgodzę. Nie zgodzę się natomiast, że nie spodobają się większości - no chyba, że większość tylko "bassu" słucha. Ewentualnie katuje sobie uszy żyletkami.

 

 

Większość woli V, niz odwrocone U - IMHO - zdecydowanie :)

Za mało basu Panie, za mało wysokich, nie ma wow!

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym, że do relaksu świetne, to się z manu zgodzę. Nie zgodzę się natomiast, że nie spodobają się większości - no chyba, że większość tylko "bassu" słucha. Ewentualnie katuje sobie uszy żyletkami.

 

Większość woli V, niz odwrocone U - IMHO - zdecydowanie :)

Za mało basu Panie, za mało wysokich, nie ma wow!

 

A od czego jest mod http://pokazywarka.pl/mdr-1r/ ;)

Po tym modzie podobały mi się prawie jak moje zmodowane V700DJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tym, że do relaksu świetne, to się z manu zgodzę. Nie zgodzę się natomiast, że nie spodobają się większości - no chyba, że większość tylko "bassu" słucha. Ewentualnie katuje sobie uszy żyletkami.

 

Większość woli V, niz odwrocone U - IMHO - zdecydowanie :)

Za mało basu Panie, za mało wysokich, nie ma wow!

 

A od czego jest mod http://pokazywarka.pl/mdr-1r/ ;)

Po tym modzie podobały mi się prawie jak moje zmodowane V700DJ

 

 

 

Ten zabieg przeszły moje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony są mega wygodne, z drugiej po zdjęciu z głowy moich M50x miałem dziwne wrażenie jakiejś "sztuczności" padów, obstawiam, że jakby założyć na nie pady od SRH840 czy HM5, o ile pasują oczywiście, to byłyby wybitnie wygodne.

 

Wycięte na frezarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co? Przecie stockowe sa ok :)

Dokładnie - są ok, ale można lepiej, są wygodne w miarę, ale materiał sprawia wrażenie taniego i nieprzyjemnego na dłuższą metę.

 

Przede wszystkim niektórym przydałoby się odsunąć driver od ucha, bo dotyka go.

I jak wyżej, w porównaniu do M50x sprawiają wrażenie gorszych materiałów - jakbym oba modele upuścił z tej samej wysokości, to o SOniacze znacznie bardziej bym się martwił.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Większość woli V, niz odwrocone U - IMHO - zdecydowanie :)

Za mało basu Panie, za mało wysokich, nie ma wow!

 

 

Sluchawki z V lubia sluchacze "efekow" a sluchajacy chocby Sony 1R to wielbiciele muzyki bo cala muzykalnosc jest w srednicy (w tym wokale).

Nie nazwalbym 1R ze graja odwroconym U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja po tych wszystkich opisach obawiałem się takiego lekkiego "kartonowego" brzmienia, a wypełnienia tym słuchawkom nie brakuje. Jedyny ich minus dla mnie to niedostatki w tym najniższym basie, ale nic poza tym. Oczywiście jak ktoś musi słyszeć "kryształy" w górnym paśmie, to nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchawki z V lubia sluchacze "efekow" a sluchajacy chocby Sony 1R to wielbiciele muzyki bo cala muzykalnosc jest w srednicy (w tym wokale).

 

Mam pytanie - jeśli moje słuchawki mają podbity dół, łagodną górę i lekko schowanego midzika to jestem słuchaczem efektów czy muzyki? To ważne, czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sluchawki z V lubia sluchacze "efekow" a sluchajacy chocby Sony 1R to wielbiciele muzyki bo cala muzykalnosc jest w srednicy (w tym wokale).

 

Mam pytanie - jeśli moje słuchawki mają podbity dół, łagodną górę i lekko schowanego midzika to jestem słuchaczem efektów czy muzyki? To ważne, czekam na odpowiedź.

 

 

Napisalem raz i zawarlem tresc.

Tlumaczyc z polskiego na polski?

W przyrodzie gra w wiekszosci srednica.Basy sa podczas uderzen pioruna a soprany gdy dziecko placze.

Muzyka "gra" bez basu i gory ale nie da sie sluchac samych basow i sopranow.Dlatego centralna i najwazniejsza czescia muzyki to srodek pasma.

Stawianie na duuze basy to stawianie na tylko efekt.Wielbienie ostrych sopranow ...ja poprostu nie pojmuje.

Abys nie zadal pytania : pewnie lubisz muzyke z efekciarskim bassem.Nie intersuja Cie wlokale a jak juz je lubisz to wiedz ze schowana srednica emituje wokale jakby graly ze studni.Wiec wracamy do clue - bas tego szukasz i to jest filar.

 

 

To ja zapytam bo pierwszy raz widze slowo: ...lekko schowanego midzika...

A coz to jest ?

 

edit: mnie w 1R przeszkadzaja braki w srodkowym i najnizszym basie-bylby wtedy swietny dzwiek calego pasma.Sama wyborna srednica byla dla mnie za malo.

Plus w basie ze jest zwarty.Minusem tez bylo/jest ze pady sa zbyt rozmiekle i sluza do tego zeby lezaly na uszach.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mnie w 1R przeszkadzaja braki w srodkowym i najnizszym basie-bylby wtedy swietny dzwiek calego pasma.Sama wyborna srednica byla dla mnie za malo.

Plus w basie ze jest zwarty.Minusem tez bylo/jest ze pady sa zbyt rozmiekle i sluza do tego zeby lezaly na uszach.

Podeślij mi to zobaczysz jak pozytywnie po modzie Cię zaskoczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności