Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[PROMOCJA] Sony MDR-1R - 369zł! Euro RTV AGD


Rekomendowane odpowiedzi

 

Mam! Jest nieźle, nie jest tak ciemno jak mówią. Trochę midbasowo i lekko wycofana góra, więc nie jest to typowe V. Ocieplona średnica, wokale trochę oddalone. Całość jednak gra przyjemnie i relaksacyjnie. Na razie tylko OnePlus, na HM-802 powinno być kapkę jaśniej. Wykonanie i wygoda na wysokim poziomie.

 

Aaa, jest fajny pokrowiec i dwa kabelki, jabłkowy i zwykły, ja od razu podpiąłem swój.

Jakis czas temu sluchalem je dosc dlugo w Saturnie na wlasnym sprzecie.

Pierwsze co po zalozeniu to daja wrazenie pady.Pierwsze odczucie miekkie moze az za miekkie...potem okazuje sie ze pady sa na tyle miekkie ze gniota uszy.

Sluchaki z basem ale sredniej ilosci za to ja twierdze bardzo dobrej jakosci jest zwarty i twardy.Milosnikom basow nie podejdzie ilosc-bedzie malo.

Sluchawki maja pieknie grajaca srednice (nie one nie graja zadna V) i ja mam wrazenie ze jest podbita.Sluchawki sa cieple i maja urzekajacy fun i kolor na srednicy.

Srednica elektryzuje-jesli ktos nie lubi srednicy i funu z kolorem na tej dlugosci pasma to nie sa dla niego sluchawki.

Gora jest przyjemna nie zaznaczona zbyt na tyle ze jest i brzmi przyjemnie.

Krotka: czarujaca srednica + srednio maly bas ale zwarty i dobrze brzmiacy.

Mialem je kupic ale szukalem sluchawek z wiekszym basem ale ciagle myslalem o nich wiec moze komis teraz i dobra cena skusza mnie ;).

Ciekaw jestem czy pady od innych beda pasowac?

 

Ponoc czarne maja gestsza siateczke oddzielajaca od drivrow.Srebrne maja mniej gesta i slyszalem ze wpadaja drobne "brudki" na driver.

Odwrotność beyerów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie totalnie nie powaliły w porównaniu do Fidelio L2 nijakie granie bez rozdzielczości i zejścia basu.

Mnie wydały się po prostu ciemne i zamulone, a słuchałem ich pół godziny. Myślałem, że plejer Sony i słuchawki Sony się dogadają i będzie miodzio, ale niestety wychodzi muł i brak dynamiki. To nie to co skoczne i żywe Momentum. Fidelio też słuchałem i dla mnie bez porównania lepsze, a w porównaniu do takich K550 to całkiem inne granie. Mają słabe zejście basu, chociaż ogólnie bas w nich rządzi, dla mnie basu za dużo i nie taki, który lubię.

Brak rozdzielczości swoją drogą, a A15 do mało rozdzielczych nie należy. Może z innym odtwarzaczem lepiej grają, ale ogólnej tendencji grania się tak zaraz nie odmieni.

Natomiast są lekkie, super wygodne, chociaż po pół godzinie uszy się lekko spociły. I co tu dużo mówić ładne, nie za duże, w sam raz. Szkoda, że nie moje granie. Ale nie kupuję jednak tylko oczami.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sa ciemne ani nie sa zamulone 1R.Albo odtwarzacz to sprawil ale skoro A15 jest jasny z malym dodatkiem ciepla wiec powinno byc ok.Druga sprawa moze sluchasz na innym grajku jasne+jasne wiec jak przychodzi cieplo + fun + kolor to masz zamulenie ale jest one dla Ciebie.

Ja je sluchalem na lekko cieplym grajku i nie mulily.Fakt istotne sa tez ustawienia EQ.

 

Pamietajcie ze te sluchawki mialy cene wyjatkowo niska w naszym kraju - w USA cene ponad 1000zl.

Gdy bylem w Saturnie z wielu spodobamy mi sie wlasnie 1R z cechami jak wspominam wyzej oraz Momentum ale i stare Sennki HD280Pro.

AKG K845 niezle wypadly ale ja nie lubie V i ta dziura na srednicy gdzie znikaly wokale i brzmialy dla mnie dziwnie przekreslily zakup.

K550 maly bas ale "szlachetne" brzmienie z tym ze ja widze je do grajkow z duza iloscia basow ,brzmienie geste nasycone, kolorowe to wtedy jest ok na tyle ze jest swietnie.

Sluchalem je na cieplejszym i gesciejszym i majacym wielej ciepla S639F i bylo fajnie bardzo fajnie (na X1060 bylo jasniej a wiec dla mnie gorzej gdyz ja lubie cieple granie).

 

Wracajac do 1R pady faktycznie ultra miekkie ale wielkosc nie za duza samych padow wiec na brzegach uszu te miekkie pady "kladly" sie i lezaly gniotac zewnetrzene skrawki uszu.Pewnie na dluzej to frustrujace i mniej wygodne.

Ja jestem wysoki a wiec glowe mam wieksza choc uszy raczej male stosowne do calosci.Uszy mniejsze ktore wejda do pada maja lepszy wyraznie komfort ale czy ta miekkosc nie jest zbyt miekka - to przekona sie ten ktory je ma.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasnymi bym 1R nie określił. A przynajmniej z tym grajkiem wyszło takie zamulenie i takie przeciągłe wokale. Może dla kogoś jest to relaksujące. W każdym razie niemęczącym można określić. Kiedyś słuchałem ich też pamiętam z DX90 i chyba było lepiej, ale nie była to rewelacja, w porównaniu np. do takich Momentum. I do K550 jak bardzo trafnie określiłeś ze szlachetnym brzmieniem. Teraz zabieram zwykle małego Soniacza, bo jest wygodniejszy "on the go", na wyjścia, spacery wystarcza. Ja bym nie powiedział, że to jasny grajek. Dla mnie jest bardziej naturalne brzmienie, lekko ocieplone, bez nadmiaru basu, stonowane. Każdy może inaczej odbierać brzmienie. Ja na co dzień słucham jaśniejszych słuchawek, ale z ocieplonym lekko źródłem i brzmienie naturalne, detaliczne, dynamiczne ale z nutą funu preferuję. Można zresztą go sobie posłuchać swobodnie, bo w Saturnach też jest wystawiony, nawet korzystnie cenowo teraz było 649. Tylko lepiej zaaplikować własne utwory z karty, bo te przykładowe są wgrane niekoniecznie pod gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by komuś wygoda przeszkadzała to zawsze są pady od hm5, które do nich pasują ;). Mnie słuchawki nie zachwyciły ale zastanawiałem się nad ich kupnem choćby po to żeby się przekonać czy początkowe odsłuchy się sprawdzą.

Sprawdzales ze do nich pasuja od HM5? Jesli tak to swietnie.Z tym ze moze zmienic sie charakterystyka.Te co ja sluchalem byly z pewnoscia wygrzane i troche na "wystawce" lezaly a wiec mozna powiedziec ze uzywki.W nowych pady sa ze tak powiem troche mniej "oklapniete" potem robia sie owszem miekkie (ogolnie sa nieprzyzwoicie miekkie) troszke mieksze.

Pady od HM5 dadza wieksza odleglosc ucha od drivera i ... moga inaczej grac niz oryginaly.Oryginalnie sa raczej blisko od kanalu ucha wiec daje glowe ze beda grac inaczej z padami Sony a nieco inaczej z padami od HM5.Ale to kwestia sprawdzenia.

Jesli pasuja od HM5 to od Shure SRH840 tez powinny pasowac a te sa mniej "nabite" wiec kanal ucha bedzie blizej drivera.

 

edit: W RTV AGD juz nie ma prmocji wiec mozna kupic tylko srebrno/brazowe za ponad 600zl.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę midbasowo i lekko wycofana góra, więc nie jest to typowe V. Ocieplona średnica, wokale trochę oddalone.

Dzięki :) Z miejsca pozbyłem się myśli pod tytułem "a może trzeba było brać" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie grają tonalnie podobnie do Momentum, tylko deko inaczej na skrajnych pasmach. Mniej basu i nieco więcej góry. Bardziej pod moje preferencje. Scena tez nieco większa. Są spokojniejsze, w rocku jednak momki wypadają lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie grają tonalnie podobnie do Momentum, tylko deko inaczej na skrajnych pasmach. Mniej basu i nieco więcej góry. Bardziej pod moje preferencje. Scena tez nieco większa. Są spokojniejsze, w rocku jednak momki wypadają lepiej.

Więcej góry w Sonych? Nie ma takiej opcji. Moje już poszły dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 - Jesteś "szybki jak Staszek". A Staszek szybki jest... (

od 3:09) ;)

 

Co byście powiedzieli na granie Momentum w obudowie Sony ? Były by to fajne słuchawki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Według mnie grają tonalnie podobnie do Momentum, tylko deko inaczej na skrajnych pasmach. Mniej basu i nieco więcej góry. Bardziej pod moje preferencje. Scena tez nieco większa. Są spokojniejsze, w rocku jednak momki wypadają lepiej.

Więcej góry w Sonych? Nie ma takiej opcji. Moje już poszły dalej...

Do mnie. Ja im dam srebra, będzie wiecej góry.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne słuchawki, a w tej cenie to już wgl. Dla mnie lepsze od 1A. 1A mają strasznie mocny dół, nie było mulenia, ale sporo dołu, wszędzie, więc to po czasie męczy. Chyba że ktoś lubi i preferuje taką muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś będzie za dużo basu/za ciemno to one mają spore bas reflexy w górnej czesci muszli, można zakleić.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności