Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Ciepłe, muzykalne słuchawki używane do 700 zł


Cirrus

Pytanie

Witam,

 

Szukam czegoś muzykalnego, ciepłego z podbitym basem oraz łagodną wyższą średnicą i górą, tak żeby nie było ostrości, sybilizacji. Chciałbym poznać opinię o słuchawkach Fidelio X2. Ich porównanie do takich modeli jak:

 

Fidelio X1

Fidelio L2

ATH-M50x

Denon d600

HiFiMAN HE300

Beyerdynamic DT-150

Beyerdynamic Custom One Pro

 

Co do konstrukcji to otwarte/półotwarte chyba byłyby lepsze ze względu na scenę i wygodę, jednak jak wiadomo otwartych słuchawek z dużą ilością basu jest niewiele. Czy słusznie zainteresowałem się serią Fidelio właśnie z tego względu?

 

W tej chwili nie dysponuje żadnym źródłem, wszystko sprzedałem. Chciałbym najpierw kupić słuchawki, a później dobiorę odpowiednie źródło. Preferowałbym jednak coś mniej wymagającego aby nie wydać za dużo na tor.

 

Z tym basem to też nie może być przesady. Tak dla punktu odniesienia co by ktoś osłuchany zrozumiał czego szukam:

 

Superlux HD 681 EVO- były dla mnie stanowczo zbyt basowe, również za ciemne jednak;

Superlux HD 681- zbyt jasne, za mało basu, góra nie do zniesienia, zbyt ostra, sybilizacja;

Takstar TS671- stanowczo za mało basu, świetna średnica, góra również w porządku, może trochę za mało rozdzielcza, zero sybilizacji, podobała mi się scena;

Takstar HI2050- dawno słuchałem, ale zapamiętałem je jako zbyt jasne, jazgotliwe, sybilizujące, bas oszczędny;

Takstar PRO 80- basu trochę za mało, jednak podobało mi się jego zejście i impakt, trochę za ostra wyższa średnica i góra, zbyt natarczywe;

Shure SHR440- za mało basu, zbyt studyjny jego charakter, średnica i góra ok, dobra szczegółowość, jednak przydałoby się troszkę więcej lukru, zbyt neutralne dla mnie, dodałbym trochę ciepła;

DT990 Pro 250 Ohm- basu za mało, nie podobała mi się jego faktura, był twardy, zbyt analityczny, chciałbym pójść troszkę bardziej w stronę tłustego, miękkiego basu, za dużo wysokiej średnicy i zbyt ostra, sykliwa góra. Słuchawki nie potrafiły mnie oczarować, za mało cukru, nasycenia dźwięków, takie bezbarwne. Jednak były to moje najwygodniejsze słuchawki;

CAL!- dawno sprzedałem, ale z tego co pamiętam basu miały odpowiednią ilość, chociaż dźwięk był jakby przykryty kocem. Przypuszczam, że chciałbym coś w ten deseń tylko lepszej jakości.

 

Co do sprzętu na jakim słuchałem wyżej wymienionych słuchawek to wypisany jest on w moim profilu.

Edytowane przez Cirrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Temat wielowątkowy, a ja esejów nie zamierzam pisać.

 

Wydaje mi się, że najlepsze dla Ciebie byłyby X1 są teraz na allegro. Jak dla mnie 700zł to świetna cena, dodając do tego fakt, że już nie są produkowane. Jak dla mnie są porównywalne do hd650, tylko właśnie z dużą ilością miękkiego (ale ze sprężystością) basu i wyraźną dozą ciepełka z wygładzoną barwną górą.

 

X2 stawiam wyżej pod względem SQ, nie jako rewolucje, ale ewolucje. One grają niebywale równo, nie mają już tych kolorków co X1. Z odpowiednim, źródłem mogą pewnie na powrót stać się rozrywkowe, ale jeśli słuchawki mają nam po prostu umilać czas to nie trzena się tak bardzo tym przejmować i wziąć ciepłe na starcie X1. Obie pary są jednak świetne i wiadomo, że zawsze to kwestia cena/preferencje

 

X2 mają świetny bas, ale dla fanów jego jakości, niekoniecznie ilości. Mają mniej wad (właściwie nie mają wad :D ) w całokształcie, ale też i czaruja w inny nie tak \m/ diabelski sposób.

 

Jeśli miałbym wymieniać dalej to

 

DT-150 - Mają mocny bas, uderzenie wręcz dyskotekowe, ale potrzebują dobrego napędu. Mają neutralną barwę. Mam wrażenie, że nie są to zbyt wierne i detaliczne słuchawki, mimo, że na źródło są bardzo wrażliwe. Za to można je pokochać za to, że nie drażnią w żadnym aspekcie i mają gęstą średnicę.

 

D600 - dużo o nic pisałem. Mają dużo mocnego basu. Ciężko je ocenić w jakiejś skali. Powiedziałbym, że dużo punktów wspólnych mają z DT-150, tylko są łatwiejsze w napędzeniu. Trzeba ich posłuchać przez dłuższy czas dźwięk mają inny niż wszystkie inne słuchawki ;) lecz razem z dt-150 są jednak trochę słabsze niż X2, w stosuku do X1 nie mam porównania, ale chyba też. Choć wiadomo jak to jest w audio, nie ma jednorodnej skali w której można byłoby to ocenić. IMO nie powinienem porównywać bo to 2 różne konstrukcje. Zamknięte będą miały bas bardziej dosadny, przysadzisty, otwarte bardziej precyzyjny i sprężysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I tak ładnie się rozpisałeś :P Dzięki za pomoc. Czyli X1 się wpasowują i to właśnie je powinienem wybrać.

 

Zauważyłem, że jest ładna promocja na Sony MDR-1R w RTVeuroAGD- 369 zł. Normalnie 629 zł. Warto? Czy to raczej przepaść względem Fidelio X1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli X1 się wpasowują i to właśnie je powinienem wybrać.

 

W razie jak byś się decydował na te X1 z Allegro, to dopytaj się o pady i poproś o dokładne zdjęcia. Na tym zdjęciu z oferty nic nie widać, a wiedz, że pady są niewymienne.

Ja i tak na Twoim miejscu zdecydowałbym się na HE-300.

Masz je z pewnego źródła i ryzyka nie ma.

Co do dźwięku, to według mnie X1 są o oczko niżej od HD650, a Senki są stawiane na równi z HFM.

It up's to you. ;)

Edytowane przez Compton
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie słuchałem X1 ale patrząc na wykresy i na to co piszesz to również poleciłbym HE-300, chyba w komisie ostatnio były

 

@Edit

 

a nawet Compton linka podał ;p

 

Przejrzyj mój temat, szukałem czegoś podobnego i wziąłem he-300

http://forum.mp3store.pl/topic/125367-cos-po-srh840-hifiman-he-300/

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałem przypomnieć, że he-300 pod koniec produkcji jakoś śmiesznie tanio były sprzedawane. Była też jakaś promocja ze wzmacniaczem od razu. Chyba po 150 dolarów chodziły, a u nas w komisie używki były po 500zł. Nie znam ich. Przeważnie to wszystko kwestia gustu.

 

 

Miałem X1 i HD650 jednocześnie w domu. Senki miały napewno bardziej audiofilską średnicę i na niektórych realizacjach popisywały się fajną holografią, ale domyślam się, że większość ludzi wskazałaby na X1 za przyjemniejszy cieplejszy bas i czystszy dźwięk. Więc powiedziałby o różnicy w preferencjach, bo co tak naprawdę decyduje o tych oczkach? ;)

Pod względem technicznym he5le to inna liga, ale osobiście wolę bardziej dynamiczne, pełniejsze brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłem już nastawiony na X1, ale teraz waham się czy nie kupić jednak HE-300. Obie oferty używek wydają się ciekawe, więcej zdjęć X1 już dostałem.

 

A jeśli chodzi o źródło to które są bardziej wymagające? TrueFaith słuchasz he-300 z Prodigy Cube? Daje to radę?

 

A tak z ciekawości jak na tle tych słuchawek wyglądają ATH-M50x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lajtowo. Są cholernie mało wymagające, grają pięknie i głośno nawet z telefonu. Na cube zwiększa się oczywiście przestrzeń, separacja, wszystko jest bardziej poukładane no i detali więcej, ale wymagające to te słuchawki na pewno nie są.

 

ATH M50X zamknięte, mniej naturalne, wykres bardziej poszarpany no i jednak to bardziej basowy, ciemny sprzęt na miasto, przestrzeń raczej średnia. To alternatywa dla jaśniejszych SRH840 a nie Fidelio X1 czy HE-300

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałeś może CAL?Wiem, że to inna konstrukcja ale interesuje mnie które mają więcej basu zarówno ilościowo jak i pod względem zejścia? Oczywiście względem he-300.

 

Aha, a czy dźwięk bardzo wycieka z he-300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CAL to dla mnie jedne z najgorszych słuchawek jakie słyszałem, ale słyszałem je tylko pod Xonarem DX (recabling + mod był). Lepsze był już Fatal1ty HS-800 po modach Perul'a.

 

HE-300 mają więcej basu raczej, jest on niski, dobrze kopie, dynamiczny, bardzo dobrze kontrolowany, potężny ale nie szaleje. Można go bardzo łatwo zmniejszać i zwiększać poprzez zaklejanie odpowiednich otworów w środku.

 

Dźwięk wycieka, izolują dobrze tj. podczas słuchania muzyki ty nic poza nią nie usłyszysz, ale otoczenie z tobą słucha, taki urok otwartych.

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności