Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony Low Noise Audiophile SDXC Memory Card


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Sony niestety niepoważnie zaczęło traktować klientów biorąc się za przyklejanie znaczków Hi-Res czy Premium Sound na swoich plejerach i zwykłych kartach pamięci. Ale trzeba przyznać, że zabieg marketingowy może się okazać chwytliwy i dużo ludzi może się na to złapać, zawsze jest to coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic innego jak karta klasy o lepszych transferach, selekcjonowanych komponentach? i pewnie jakimś czipie co uruchamia ukryty algorytm w DAPach sony, który coś tam miesza w dźwięku.

 

Jak się robi kasę ? robi się coś super, np aparaty z optyką zeissa :D :D a defakto daleko im do tej jakości bo nikt się nie bawi z szkiełkiem za 5usd a do nich akcesoria o chorych cenach. Wszystko opiera się na domniemaniach lepszej jakości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To interesujące, oglądam EEV Blog co najmniej od dwóch lat i bardzo cenię zawartą tam wiedzę. A to co Dave Jones myśli o cyt. "audio-głupkach":

 

 

czyli np. niektórych userach również tego forum.


Panowie - jest stupiędziesięciopostowa ****oburza na ten temat już :)

I przynajmniej trzech zapowiedziało, że ją kupi.

 

Tylko trzech debili??? Nieźle.


To nic innego jak karta klasy o lepszych transferach, selekcjonowanych komponentach? i pewnie jakimś czipie co uruchamia ukryty algorytm w DAPach sony, który coś tam miesza w dźwięku.

 

Jak się robi kasę ? robi się coś super, np aparaty z optyką zeissa :D :D a defakto daleko im do tej jakości bo nikt się nie bawi z szkiełkiem za 5usd a do nich akcesoria o chorych cenach. Wszystko opiera się na domniemaniach lepszej jakości.

 

Nie, cały ten syf opiera się na naiwności, braku wiedzy, irracjonalnym romantyzmie audiofili. W dźwięku się nic nie zmienia, ale na pewno zmienia się jego percepcja po włożeniu 5x droższej kraty do NWZ ZX2 albo czegokolwiek innego.

Edytowane przez Rolandsinger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, widzę że uwielbiasz zaczynać kolejne ****oburze na tym forum. Nazywanie ludzi debilami (niestety nie jestem w stanie zrobić cytatu, coś mam z netem od dłuższego czasu, ale zostanie ślad tego co napiałeś zanim wyedytujesz post i zmienisz jego wydźwięk tak jak zmieniłeś wydźwięk wypowiedzi o audio-głupkach) na forum internetowych, nie mając o nich pojęcia w rzeczywistości i sugerując się ich zakupami audio, jest mniej na poziomie obrażonego na cały świat nastolatka z burzą hormonów. Ty jesteś psychologiem?? Chyba KJ w więku 12 lat, z dużą ilością wolnego czasu. FYI, KJ=keybord jockey.

Twój post zaraportowany jako naruszający regulamin.

IMHO powinieneś w końcu dostać bana bo jak dla mnie to .... (wpisz sobie co chcesz tutaj).

Edytowane przez shakur1996
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wierzy w rzeczy w oczywisty sposób nonsensowne, dla zrozumienia których wystarczy przeczytanie streszczenia z artykułu w wikipedii, to zasługuje na miano głupka szerzącego głupotę.

 

Tak samo jak ludzie wierzący w to, że ziemia jest płaska nie zasługują na szacunek innych, posługujących się rozumem.

 

PS> ja pracuję w branży IT.

 

BTW. Niczego nie będę edytował: szerzenie kłamstw, absurdów, kretynizmów marketingowych z finansową szkodą dla innych powinno być tępione wszelkimi dostępnymi środkami.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta, marketingowcy Sony dobrze wiedzą co robią. Dokładnie zerowym kosztem, robią sobie szum wokół marki. A nie ważne co się mówi, ważne że się mówi i słowo Sony jest powtarzanie wielokrotnie i indeksowane w wyszukiwarkach w kontekście techniki audio. Dlatego też parowanie słów Sony, HiRes i podobnych.

 

Inżynierom firmy to nie zaszkodzi, pośmieją się co najwyżej i humor sobie poprawią z żartu. A marketingowcom pomoże, czego ewidentny przykład mamy choćby na tym forum. Gada się o tym, gada i gada. Nie ważne czy będą hejtować. Kurz opadnie, a indeksowanie nazwy marki w przeglądarkach zostanie na długo. I to kosztem zwykłego nadruku na karcie pamięci. A jak jeszcze do tego nawet 1 na 500 to kupi w kwocie przewartościowanej x10 w stosunku do ceny realnej, to już całkiem będą na plusie i zwrócą im się koszty nadruku na kartach z nawiązką.

 

Ot czysty marketing. I kto pierwszy wpada na dany pomysł, ten jest lepszym marketingowcem. Teraz inni takie same "audiofilskie" karty wypuszczą, ale to już nie będzie to samo. I nie będzie mieć tak skutecznego marketingowo-medialnego rażenia. A ludziska sami bezwiednie, wpisują się a ten mechanizm. A wydaje im się, że robią dokładnie na odwrót. I to w tym wszystkim jest marketingowo najgenialniejsze :D. Gdyby nie ten szum i dym, który się podniósł, to sam pomysł szczezł by w czeluściach internetu, a nikomu kolejnemu nic równie idiotycznego by do głowy nie przyszło. Ale skoro mechanizm działa, to się go eksploatuje.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rolandsinger - nie ma się co spinać aż tak.

Ja już w innym wątku dowiedziałem się, że konwersja w locie do DSD z PCM (BEZSTRATNEGO!!!!!!!!!) poprawia jakość odsłuchiwanego pliku.

Jako ktoś z IT miałeś matmę na nieco wyższym poziomie - wyższa jakość DSD (niezależnie od pierwotnego formatu pliku) jest aksjomatem. Z aksjomatem w myśl definicji się nie dyskutuje. On jest :)

Tak samo jak zapisanie JPEGa do RAW poprawi mi jakość. Oczywista oczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debil jest inwektwyem. I tyle.

 

Kurcze, "dałbym głowę" że pisałeś gdzieś, że jesteś psychologiem, ale może mylę Cię z innym userem, który bawi się w nawracanie audiofili na tym forum.

 

 

A tobie wydaje się, że psycholog (mój zawód wyuczony) to jest osoba utwierdzająca kogoś w urojeniach czy złym postępowaniu? Np. terapeuta uzależnień pobłażający alkoholikowi, że na każdą sesję przychodzi pijany. To jest prosta droga do zabicia tego człowieka.

@Rolandsinger - nie ma się co spinać aż tak.

Ja już w innym wątku dowiedziałem się, że konwersja w locie do DSD z PCM (BEZSTRATNEGO!!!!!!!!!) poprawia jakość odsłuchiwanego pliku.

Jako ktoś z IT miałeś matmę na nieco wyższym poziomie - wyższa jakość DSD (niezależnie od pierwotnego formatu pliku) jest aksjomatem. Z aksjomatem w myśl definicji się nie dyskutuje. On jest :)

Tak samo jak zapisanie JPEGa do RAW poprawi mi jakość. Oczywista oczywistość.

 

A jak się ma to do danych na kracie SD? Ta hi-endowa w innym formacie zapisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - ma kwantowo analogowe przerzutniki. Zapisują amplitudę w postaci stanów splątanych przemnożonych przez liczbę atomową krzemu, oraz procent domieszki w kryształach tranzystorów.

Wystarczający bełgot? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debil jest inwektwyem. I tyle.

 

Kurcze, "dałbym głowę" że pisałeś gdzieś, że jesteś psychologiem, ale może mylę Cię z innym userem, który bawi się w nawracanie audiofili na tym forum.

Ależ generalnie rozwiązanie jest stosunkowo proste, wybacz że podaję zrzut ekranu ze swojego profilu, ale mam tylko jedno konto, więc trudno żeby było na innym.

 

ignoruj.jpg

 

Prawda że proste? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, o ile często potrafisz sensownie pisać nt. opłacalności sprzętu, to:

a) czemu jawnie obrażasz innych, nazywając ich debilami

B) po jaką cholerę przeglądasz to forum, a w szczególności wątki związane z drogim, niekoniecznie sensownym dla każdego zakupem patrz ten

 

Ja sam uważam te karty za bzdury (co najwyżej jak retter pisał, ukryty equalizer się uruchomi i zagra inaczej, a nie lepiej), ale nie gnoje nikogo, kto się na taki zakup zdecyduje.

 

BTW. Wpadła mi do głowy teoria spiskowa - a co jeśli te karty software 'owo zdejmować będą limity dot. mocy czy głośności w Europie? Tego się nie czepna, bo grajek sam w sobie bez karty będzie zgodny z prawem, karta podziała jak powiedzmy zew. wzmacniacz, ominie braki... :D

 

Wycięte na frezarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem wystarczy 2 rezystory na kablu i już będzie słyszalna zmiana dźwięku.

Tu podobnie może być chip który aktywuje jakiś tam dopalacz w jakich sony się lubuje i już mamy zamiany dźwięku względem normalnych kart pamięci. 80% ludzi którzy będą zaciekawieni zapewne się złapią a 20% z tych 80% zapewne od razu kupi ...

 

Robienie zwykłych kart z nadrukiem, jest gremialne marketingowo bo jest szum, ale głupotą handlową bo wystarczy powołać się na niezgodność towaru z umową skoro gra tak samo jak zwykłą karta pamięci znaczy nie działa te bezszumowa karta. Klient ma prawo zażądać zwrotu przez 24 miesiące, o to chyba kupie poużywam za rok zakwestionuje i zażądam zwrotu kasy bo nie działa tak jak powinna i kupię coś aktualnego :) dziękuje sony za taką genialną politykę sprzedażową :)

 

Tak sobie myślę ze ktoś kto tak obraża nienawidzi audiofili musiał być to ktoś bliski on sam, rodzina ? i teraz to piętnuje znam dobrze takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o obrażanie nikogo. Ale:

 

1. Znaczna liczba ludzi z forum nawet nie dopuszcza myśli, że część nicków na tym i innych forach to krety z branży udające potulnych userów zachwyconych hi-endem (bo na nim marża jest największa).

 

2. Niektórzy, wprawdzie nieliczni wierzą w te audiogłupoty, a co gorsza, niektórzy nawet postawieni wobec nagich i uderzających faktów (jak. Piopio, który nie usłyszawszy równicy w ABX, uznał, że wystarcza mu, iż słyszy różnicę między hi-endem, a normalną elektroniką, gdy widzi, co gra) nadal obstają przy swoich nonsensach.

 

3. Termin "Audiofools" jest zwrotem D. Jonesa, ja go tylko przetłumaczyłem na mowę Reja.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności