Skocz do zawartości

DAC (C/A) w e10k vs d3k


Setmag

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po zakupie wzmacniacza lampowego OTL mój e10k podłaczony do stacjonarki generuje duże zakłucenia galwaniczne. Wiem że istnieje wyjście w postaci całkowitej izolacji elektrycznej komputera ze wzmacniaczem za pomocą konwertera z sygnału optycznego na analogowy z własnym zasilaniem z sieci. Czy fiio d3k jest gorszym źródłem od e10k biorąc pod uwagę jedynie funkcję konwersji sygnału w line-out? Czy może istnieją inne sposoby separacji i obrony przed pętlą masy w sprzęcie audio?

 

Proszę o pomoc

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam d3k i e07. Jak dla mnie to podobna klasa brzmienia, a ep7 tk ten sam układ co w poprzednim e10. Nowy ponoć lepszy.

Aha i jeszcze jedno - ja nie próbowałem, ale ponoć d03 wyraźnie się poprawia przy lepszym zazilaniu i ludzie mu dokładają fajniejsze zasilacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na usb d03k gra przyzwoicie.

 

Tapnięte z LG G2

Tylko autorowi z tego co widzę chodzi o pozbycie się zakłóceń z układu zasilania USB.

 

Ja na miejscu autora poszukał bym układów izolujących zasilanie USB od docelowego. Gdzieś to kiedyś widziałem, ale sam nie wiem jak to działa. I jakie przynosi efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem izolator USB za 260zł jednak za taka kwotę można kupić 2 fiio d3k i nadal są pewniejsze niż izolacja. Zenek czy mówisz o tych magicznych zasilaczach sieciowych od Mikołaja co przez stabilne dzialanie poprawiaja prace układów audio? Czyli złoty środek to konwerter optyczny + lepsze zasilanie sieciowe niż fabryczne? Chyba ze mikołaj robi swoje konwertery optyczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie do taishana - sporo osób chwali. Mi i tak nie brumi - dzisiaj sprawdzę czy zasilany z gniazda usb, będzie grał lepiej od podłączonego do stokowego zasilacza, bo ponoc tu już jest różnica (w Twoim przypadku to akurat problem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa OTL sporo zamieszania wprowadziła w układ ale jej wybaczam bo i dźwięk jest urzekajacy. Z telefonu jest zero brumienia i szumów dźwięk jest tez czysty bardziej przestrzenny. Ale wystarczy podpisać tel do lądowania po usb komputera i wraca to samo co z e10.

 

Dziękuję za wszystkie sugestie

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problemu szukaj w zasilaniu komputera. Problem lepiej rozwiązać u źródła niż kombinować na około z izolacjem USB. Sprawdź gniazdko w komputerze. Ważne żeby miało podłączony przewód uziemienia czyli bolec. Często też gniazdka z bolcem mają go dołączonego. Jak kupisz D03K, podłączysz go toslinkiem a zasilanie weźmiesz z USB to na jedno wyjdzie. Izolacje to droga i nie do końca optymalna sprawa. BTW. Zasilania od Mikołaja chyba już nie kupisz. Z tego co wiem to skończył z audio, jakiś czas temu kupowałem u niego nawet kilka rzeczy w ramach wyprzedaży zapasów ;)

 

Wysłane z mojego Redmi 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer we wszystkich częściach sieci jest wpięty w uziemienie w gniazdku. Kupiłem porządną listwę z układem filtrującym zakłócenia radioelektryczne z sieci dobrej marki ACAR z Krakowa.

Może poprawiło się minimalnie górne pasmo może to placebo ;) ale zakłócenia sieci nadal pozostały, brumienie i przepływ wszelkich aktywności komputera przez pracę HDD czy napędu optycznego poprzez obciążenie procesowa kończąc na aktywności myszy... dosłownie paranoja.

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności