Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Opinie o sklepach


Rekomendowane odpowiedzi

ja jestem bardzo zadowolony z obslugi w warszawskim. mozna sobie pogaworzyc nie tylko o sprzecie ale tez o muzie czy wielu innych tematach;) pozatym nigdy nie wyczulem jakiejs spinki na sprzedaz raczej pasje i chec doradzenia, zaprezetowania wielu produktow z mozliwoscia samodzielnego wyboru (oczywiscie po odsluchach). czyli chyba cos przeciwnego do tego co kolega doswiadczyl w poznaniu. w sumie to dawno nie bylem w sklepie i nie wiem czy siedzi tam ta sama osoba. poprzedni gosc tez byl spoko (jeszcze w starej lokalizacji) zawsze puszczal jakas muze i komentowal co dawalo odrazu mozliwosc oceny poziomu izolacji sluchawek hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

Dlaczego się dziwisz? W tym sklepie (jak w większości sklepów różnych branż ) pracują młodzi ludzie za śmiesznie pieniądze. Śmieszne do oczekiwań właścicieli. Pewnie faktycznie na tych słuchawkach miał może większą marżę. Właściciele sklepów bardzo często ustalają dzienny obrót na sklep. Zastanawiam się co ma robić pracownik aby taki obrót zrobić jesli nie ma ruchu. Wyjść na ulicę i łapankę robić?

Czytając to forum odnoszę wrażenie , że mp3store nie traktuje poważnie ludzi, którzy tam pracują. Przykład jednego z forumowiczów, który się pomylił. ..zamiast rozwiązać sprawę polubownie (a takie możliwości wnioskując z opisu sprawy były)..zostawił kolegę z problemem.

Byłem w mp3stor3 może 3 razy w pólwiecznym życiu i raczej się tam więcej nie wybieram.

Zazwyczaj omijam sklepy, które nie chcą moich pieniędzy. Na liście mam kilka ...

Akurat w mp3store Poznań,( zapewne w Łodzi i Wrocławiu również) nie pracują młode osoby chcące dorobić a Panowie w średnim wieku ;).

 

 

 

haha emeryta ze mnie zróbcie :D

 

dzięki za miłe słowo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Witam autora wątku

 

Faktycznie zauważyłem że mam czasem dosyć nieszczęśliwy ton w swoich wypowiedziach zwykle przez brak czasu związany z rożnymi obowiązkami firmowymi, za co oczywiście przepraszam

 

Zaproponowałem moim zdaniem najlepsze w wybranym budżecie około 300zł dobre i sprawdzone słuchawki Pro80, które maja bardzo wygodny i trwały system regulacji pałąka i duży komfort użytkowania niż HD6000, zaproponowałem odsłuch 80, poinformowałem że nie mam nie ma wersji testowej z 6000 i że w tej cenie praktycznie nie mają one konkurencji

 

Postaram się o wersję testową więc będzie szansa na porównanie i odsłuch, także zapraszam na dniach

 

Również ciekawą cenę, zależy mi na tym żeby każdy klient był zadowolony :)

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)


Może głosowanie? Moderatorzy? Zwycięzca może dostałby premie od firmy lub gifta? Choć wydaje mi się że więcej ludzi głosowałoby na nie lubię dany sklep niż lubię :)

Edytowane przez WojtekC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego się dziwisz? W tym sklepie (jak w większości sklepów różnych branż ) pracują młodzi ludzie za śmiesznie pieniądze. Śmieszne do oczekiwań właścicieli. Pewnie faktycznie na tych słuchawkach miał może większą marżę. Właściciele sklepów bardzo często ustalają dzienny obrót na sklep. Zastanawiam się co ma robić pracownik aby taki obrót zrobić jesli nie ma ruchu. Wyjść na ulicę i łapankę robić?

Czytając to forum odnoszę wrażenie , że mp3store nie traktuje poważnie ludzi, którzy tam pracują. Przykład jednego z forumowiczów, który się pomylił. ..zamiast rozwiązać sprawę polubownie (a takie możliwości wnioskując z opisu sprawy były)..zostawił kolegę z problemem.

Byłem w mp3stor3 może 3 razy w pólwiecznym życiu i raczej się tam więcej nie wybieram.

Zazwyczaj omijam sklepy, które nie chcą moich pieniędzy. Na liście mam kilka ...

Akurat w mp3store Poznań,( zapewne w Łodzi i Wrocławiu również) nie pracują młode osoby chcące dorobić a Panowie w średnim wieku ;).

 

Jeśli chodzi o wiek osób pracujących w sklepach, miałem na myśli ogół a nie mp3store...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność kontaktu tylko z dwoma sklepami MP3store:

 

1) w sklepie MP3store Łódź ogromnie podoba mi się szybkie i sprawne załatwianie spraw. Jak o coś poproszę Wojtka, to nie skończę jeszcze o tym mówić, a on już chwyta za słuchawkę i dzwoni do Centrali :)

Bardzo podoba mi się również, że zwykle błyskawicznie odpowiada na to, co napiszę mu na priva.

Kolejną istotną rzeczą (chyba dla wszystkich ;) ) są KAPITALNE rabaty, które Wojtek udziela.

A jeszcze fajniejszą rzeczą jest jego nieoceniona, fachowa pomoc przy wybieraniu/sprzedaży/wymianach sprzętu.

Ale żebym nie wyszedł na lizusa, to muszę powiedzieć o jednej wadzie (mam nadzieję, że się nie obrazi ;) ). Wojtek lubi czasem pewne rzeczy "ubarwić" ;) Po latach wiem już, kiedy to czyni, ale na początku był w tym bardzo przekonujący :);)

Ogólnie muszę powiedzieć, że BARDZO GORĄCO POLECAM SKLEP MP3store Łódź wszystkim, którzy jeszcze go nie poznali!

 

2) MP3store Wrocław - bardzo sympatyczny kontakt telefoniczny i duża przyjemność rozmowy z Kuropem :)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność kontaktu tylko z dwoma sklepami MP3store:

 

1) w sklepie MP3store Łódź ogromnie podoba mi się szybkie i sprawne załatwianie spraw. Jak o coś poproszę Wojtka, to nie skończę jeszcze o tym mówić, a on już chwyta za słuchawkę i dzwoni do Centrali :)

Bardzo podoba mi się również, że zwykle błyskawicznie odpowiada na to, co napiszę mu na priva.

Kolejną istotną rzeczą (chyba dla wszystkich ;) ) są KAPITALNE rabaty, które Wojtek udziela.

A jeszcze fajniejszą rzeczą jest jego nieoceniona, fachowa pomoc przy wybieraniu/sprzedaży/wymianach sprzętu.

Ale żebym nie wyszedł na lizusa, to muszę powiedzieć o jednej wadzie (mam nadzieję, że się nie obrazi ;) ). Wojtek lubi czasem pewne rzeczy "ubarwić" ;) Po latach wiem już, kiedy to czyni, ale na początku był w tym bardzo przekonujący :);)

Ogólnie muszę powiedzieć, że BARDZO GORĄCO POLECAM SKLEP MP3store Łódź wszystkim, którzy jeszcze go nie poznali!

 

2) MP3store Wrocław - bardzo sympatyczny kontakt telefoniczny i duża przyjemność rozmowy z Kuropem :)

Nie jest to robione specjalnie i raczej w wypadku jak sam się czymś jaram. :) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem tylko w Gdańsku. Pomimo, że nic nie kupiłem i nawet nie specjalnie miałem zamiar :P, siedziałem tam godzinę. Gadaliśmy, dyskutowaliśmy, żartowalśmy i słuchaliśmy. Tematem głównym było wyśmiewanie się z gigantycznych Takstarów TS670, które brzmieniowo dorównują co najwyżej maleńkim Superluxom HD572, a nie jedne mniejsze grają 10 razy lepiej :P. Bardzo było sympatycznie i chętnie jeszcze zajrzę ;)

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Co prawda nie mam nic do napisania w sprawie obsługi w sklepach mp3store ale sądzę, że można by ten watek podpiąć w jakieś bardziej uczęszczane miejsce jeżeli ma być widoczny. Postów za wiele tutaj nie napisałem ale to zgodnie z myślą, że jak mam gadać głupoty to lepiej nic nie będę mówił :) Poczytać jednak coś poczytam czasami a w to miejsce trafiłem zupełnie przypadkiem. Wiadomo, że stali bywalcy forum pewnie tutaj zaglądają ale oni też dobrze wiedzą kto siedzi w jakim sklepie i jaki jest. Jeśli ma to pomóc komuś nowemu to powinno być w bardziej dostępnym miejscu. No chyba, że informacje tutaj zawarte przestaną być wygodne politycznie :ph34r:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W mp3store w Warszawie byłem kilka razy. Pierwszy raz był najgorszy. (jeszcze przed przeniesieniem na ul Działdowską 12).

Wtedy chciałem kupić DT990. Dostałem słuchawki do ręki z zapewnieniem, że są nowe. Pytałem o to bo mimo, że miały to być moje pierwsze słuchawki nauszne i to z tych lepszych to w moim odczuciu pady wyglądały na zużyte. Przeczucie kazało mi się wstrzymać z zakupem. Tego samego dnia pojechałem do innego sklepu i ku mojemu zdziwieniu prawdziwie nowe słuchawki wyglądały zupełnie inaczej.

 

Nie zrażałem się jednak i kupiłem jeszcze inny sprzęt. Fiio X5, Fiio E18 (chyba e18 :) ), i możliwe, że coś jeszcze. Zakupy już po przeniesieniu na Działdowską. W każdym razie kolejne zakupu w 100% ok, a i ze sprzedawcą zamieniłem kilka zdań nie mając wrażenia, że życzy mi powolnej śmierci ;)

 

Podsumowując. Pierwszy kontakt nie za bardzo, ale warto było dać szansę raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam autora wątku

 

Faktycznie zauważyłem że mam czasem dosyć nieszczęśliwy ton w swoich wypowiedziach zwykle przez brak czasu związany z rożnymi obowiązkami firmowymi, za co oczywiście przepraszam

 

Zaproponowałem moim zdaniem najlepsze w wybranym budżecie około 300zł dobre i sprawdzone słuchawki Pro80, które maja bardzo wygodny i trwały system regulacji pałąka i duży komfort użytkowania niż HD6000, zaproponowałem odsłuch 80, poinformowałem że nie mam nie ma wersji testowej z 6000 i że w tej cenie praktycznie nie mają one konkurencji

 

Postaram się o wersję testową więc będzie szansa na porównanie i odsłuch, także zapraszam na dniach

 

Również ciekawą cenę, zależy mi na tym żeby każdy klient był zadowolony :)

 

Pozdrawiam

Tu nie chodzi o ton głosu. Pan nie pomógł mi w wyborze i usiłował sprzedać mi te słuchawki i tyle, dodatkowo wmawiając, że się na coś uparłem. Ja rozumiem można się spieszyć ale była jeszcze godzina do zamknięcia sklepu, nie wpadłem tam na ostatnią chwilę.

 

Wybrałem Noontec ZORO HD i jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze ze w innych sklepach jest lepiej, bo to co mnie spotkało w Poznaniu to nie było miłe

Również spotkałem się z nieuprzejmością w Mp3store w Poznaniu. Byłam tam może dosłownie 2x w życiu, i więcej tam nie pójdę ze względu na nieprofesjonalne podejście do klienta oraz chamskość. Też zajmuje sie handlem/sprzedażą, i takie postępowanie jest karygodne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz poleci pewnie negatyw na mnie, bo byłem tak nie uprzejmy, że nie pozwoliłem klientowi otworzyć pudełka ze słuchawki i sobie przymierzyć.

Najpierw zapytanie o Qpady 90, nie mam, mam 85. Potem wymiana zdań dlaczego nie mam bo na stronie są.

Po czym jak podałem pudełko ze słuchawkami klient sam otwiera bez pytania. Nie pozwoliłem. Zabrałem pudełko i otworzyłem delikatnie sam.

Pokazałem co jest w środku i nie pozwoliłem na ingerencje. Sorry ale tam jest wszystko zafoliowane każdy element i to tak, ze nie da rady tego cofnąć. Produkt potem nie sprzedałby się lub musiałbym mocno obniżyć cenę. Napiszecie, ze to mój obowiązek, sorry jako konsumenci macie swoje prawa. Zakupcie online jak nie jesteście pewni ze to wam się spodoba. Skorzystajcie ze swoich praw do zwrotu lub miejcie pretensje do producentów gdyż to oni nie udostępniają testówek.

 

Tak i ja zostałem chamem, a pan klient nie omieszka dać odpowiedniego komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pochwale MP3store w Gdansku, kolega DeVilio bardzo sympatyczny, mimo zblizajacej sie godziny zero, ucielismy sobie pogawedke o sprzetach i rowerach, bardzo pozytywnie :).

Odnosnie Kurop-a i WojtekC, choc na miejscu nie bylem, to rowniez nie mam zastrzezen jesli chodzi o komunikacje ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też pochwalę kolegę DeVillo - byłem wprawdzie w Mp3store w Gdańsku tylko raz przejazdem, ale w oczekiwaniu na powrotny autobus wpadłem sobie z walizką porozmawiać.

Trochę o różnych modelach Takstarów(wtedy były nowością w mp3store) trochę o tym z czego i czego słuchamy(te modowane Cresyny które dmuchały basem :) )

Generalnie bardzo przyjemnie spędzony czas i fajne podejście do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chcę się dołączyć z opinią na temat poznańskiego mp3store. Nie było mi zbyt przyjemnie. Nie chcę w żaden sposób kwestionować wiedzy sprzedawcy na temat audio, ale mógł mi On przekazać to, jakim jestem "totalnym amatorem", jak "chciał się kłaść że śmiechu" po usłyszeniu mojej opinii na temat pewnych słuchawek, oraz jaką "kupą" jest mój obecny sprzęt w trochę milszy sposób (to wszystko cytaty).

Częste wstawianie "za przeproszeniem" nie wiele pomogło. Sprzedawca był także bardzo zdziwiony, że wchodząc do sklepu liczyłem na odsłuch dłuższy niż godzinny, oraz, że w innych sklepach audio do jakich zawitałem nie było problemu z odsluchem do zamknięcia sklepu. Jeszcze raz, nie przeszkadzają mi opinie sprzedawcy, ale to, jak je wyraził już owszem.

Uważam, że oddział w Poznaniu psuje wizerunek sieci.

Edytowane przez Zxzxxcxc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz poleci pewnie negatyw na mnie, bo byłem tak nie uprzejmy, że nie pozwoliłem klientowi otworzyć pudełka ze słuchawki i sobie przymierzyć.

Najpierw zapytanie o Qpady 90, nie mam, mam 85. Potem wymiana zdań dlaczego nie mam bo na stronie są.

Po czym jak podałem pudełko ze słuchawkami klient sam otwiera bez pytania. Nie pozwoliłem. Zabrałem pudełko i otworzyłem delikatnie sam.

Pokazałem co jest w środku i nie pozwoliłem na ingerencje. Sorry ale tam jest wszystko zafoliowane każdy element i to tak, ze nie da rady tego cofnąć. Produkt potem nie sprzedałby się lub musiałbym mocno obniżyć cenę. Napiszecie, ze to mój obowiązek, sorry jako konsumenci macie swoje prawa. Zakupcie online jak nie jesteście pewni ze to wam się spodoba. Skorzystajcie ze swoich praw do zwrotu lub miejcie pretensje do producentów gdyż to oni nie udostępniają testówek.

 

Tak i ja zostałem chamem, a pan klient nie omieszka dać odpowiedniego komentarza.

A czy masz świadomość, że zgodnie z ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej:

(rozdział I, art.3 pkt 3)

Sprzedawca jest obowiązany zapewnić w miejscu sprzedaży odpowiednie warunki techniczno-organizacyjne umożliwiające dokonanie wyboru towaru konsumpcyjnego i sprawdzenie jego jakości, kompletności oraz funkcjonowania głównych mechanizmów i podstawowych podzespołów.

 

Jeśli producent/dystrybutor nie dostarcza produktów testowych (demo), to nie sprzedawaj jego wyrobów i poinformuj go o tym, że współpracując z nim na jego warunkach musiałbyś łamać prawo.

Mamy rynek konsumenta, na sprzedawcy klient jest (a przynajmniej powinien być) w stanie wymusić wszystko. Tak samo sprzedawca na swoim dostawcy a ten na producencie.

Nie jesteście drobną firemką, która musi z płaczem robić to, co dystrybutor każe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności