Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lime Ears Aether


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu Lime Ears była jedyną firmą produkującą słuchawki spersonalizowane, która w swojej ofercie flagowy model opierała na 3ech przetwornikach. W listopadzie na Audio Show miała miejsce premiera wersji 5cio przetwornikowej. Byłem w jej posiadaniu dobrych kilka tygodni, ale pomimo tego, że już kiedy recenzję pisałem opierając się o wersję uniwersalną, tym razem się na to nie zdecydowałem. Zdecydowałem się za to zamówić słuchawki, mają w pamięci różnicę jaka była w LE3SW pomiędzy CIEM a IEM. Czy słuchawki wyceniane na 4790 pln mające 5 przetworników są w stanie rywalizować w świecie, w którym flagowce maja ich naście? Polacy, co pokazała firma CustomART potrafią robić genialne CIEM, Limonkom nie pozostało nic innego jak potwierdzić tą teorię.

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2015/02/lime-ears-aether.html

 

 

WP_20150219_18_32_11_Pro.jpg

Edytowane przez Fatso
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lime Ears Aether to słuchawki monitorowe. Grupą docelową tego produktu nie będą jednak realizatorzy dźwięku (a szkoda)"

 

I po mojej ekscytacji. Ale czyta się super! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lime Ears Aether to słuchawki monitorowe. Grupą docelową tego produktu nie będą jednak realizatorzy dźwięku (a szkoda)"

 

I po mojej ekscytacji. Ale czyta się super! :)

Z,tego co wiem, realizatorzy nie wydają takich pieniędzy na słuchawki. A szkoda, bo mogliby usłyszeć choćby ze 1,5 różnicy w balansie może być uciążliwe. Tak precyzyjna to aparatura.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest opis seryjnych Aether czy zrobionych pod Twoje gusta (napisales cos takiego ze kupiles LE zrobione pod Ciebie - Ja to odebralem ze dostales produkt odmienny od serii w jakims tam zakresie)?

 

4 drozna? CI gra jedno pasmo, DTEC drugie a TWFK trzecie. Wiec zeby byly 4ways musi chyba byc zrobiona rowniez wewnetrzna zwrotnica na DTEC lub TWFK powodujaca ze dual "rozbity" zostal na dwa single.

 

Jak z PRaT w tych sluchawkach? Wiem ze to subiektywne, ale w porownaniu do Harmony jak wypada PRaT? Jak dla mnie Harmony pro maja attack raczej po szybszej stronie, decay maja akuratny, sustainment maja po krotszej stronie barykady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, że Layle skoszą je, że nawet Aethery nie zakwiczą ;)

przepasc jaka jest pomiedzy nawet uniwersalna wersja LEA a AKR03 na korzysc LimeEars powoduje ze smiem watpic...

ale Ty czlowiek wiary, wiec jak mocno uwierzysz to potem odsluch i tak nie zmieni Twojej percepcji ;)

Edytowane przez grubbby
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, że Layle skoszą je, że nawet Aethery nie zakwiczą ;)

Wierz, ze kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Serio

A to jest opis seryjnych Aether czy zrobionych pod Twoje gusta (napisales cos takiego ze kupiles LE zrobione pod Ciebie - Ja to odebralem ze dostales produkt odmienny od serii w jakims tam zakresie)?

 

4 drozna? CI gra jedno pasmo, DTEC drugie a TWFK trzecie. Wiec zeby byly 4ways musi chyba byc zrobiona rowniez wewnetrzna zwrotnica na DTEC lub TWFK powodujaca ze dual "rozbity" zostal na dwa single.

 

Jak z PRaT w tych sluchawkach? Wiem ze to subiektywne, ale w porownaniu do Harmony jak wypada PRaT? Jak dla mnie Harmony pro maja attack raczej po szybszej stronie, decay maja akuratny, sustainment maja po krotszej stronie barykady.

Wiesz. Musisz posluchac. A opis jest seryjnych. Co do szybkosci, to H8P wydaja sie byc troszke szybsze, LEA maja dla mnie za lepszy(minimalnie dluzszy) sustain.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wierzę, że Layle skoszą je, że nawet Aethery nie zakwiczą ;)

Wierz, ze kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Serio

 

Pożyjemy, porównamy, zobaczymy ;)
Watpie.

Dobra, co to attack, decay i sustain w odniesieniu do ciemów?

To samo co w duzych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso, moim subiektywnym zdaniem dema nie oddają kompletnie możliwości customów (co do zasady), ponadto jeżeli chce się wchodzić w szczegóły takie jak rozdzielczość etc. to zdecydowanie trzeba mieć customy a nie dema, z różnych zaś powodów nie zdecyduję się na Aether, stąd chcąc zaspokoić swoją ciekawość jestem zmuszony pytać osoby, które mają swoje Aether :) Do tego, miałeś Harmony pro, więc mamy wspólny punkt odniesienia (przynajmniej w teorii).

 

One te 13 Ohmów mają na 1 kHz?

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan czyś Ty kiedykolwiek słuchał CIEM-ów? :D To całkiem inna półka niż uniwersale i hi-end to można powiedzieć, że się zaczyna w okolicach 2500-3000 zł, a strojenie najczęściej ma większe znaczenie niż ślepo pakowane "miliony" przetworników za horrendalną cenę. Mówię Ci wulkan naprawdę warto. Zamiast kupować Layle czy inne wynalazki spróbuj raz rodzimych tworów z najwyższej półki. Gwarantuję, że się nie rozczarujesz, tylko poproś o logo Astell&Kern na swoich to będą Ci się jeszcze bardziej podobać :D

 

Po prostu spróbuj ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszec, dla ścisłości, Roxanne mają 12 driverów ale tak naprawdę to są trzy poczwórne drivery. Każdy poczwórny driver gra swoje pasmo i one są tylko 3way. Z tego co wiem ta poczwórność bierze się z pewnych oczekiwań JH co do zgodności fazy, impedancji etc., czyli kwestii technicznych a nie dlatego że JH uważa, że trzeba mieć dużo driverów żeby słuchawki brzmiały dobrze (choć do pewnego stopnia IMHO ma to znaczenie).

Zgadzam się z Tobą, że jak wulkan wydaje tak ogromną kasę na słuchawki to może warto aby spróbował wersji custom. Wiem, że gorzej się one odsprzedają i nie każdemu pasują customy, ale jednak (subiektywnie oczywiście, jak dla mnie) customy dają wiecej niż uniwersale. Layle custom są już dostępne i droższe są chyba od wersji uniwersalnej raptem o 100 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso, moim subiektywnym zdaniem dema nie oddają kompletnie możliwości customów (co do zasady), ponadto jeżeli chce się wchodzić w szczegóły takie jak rozdzielczość etc. to zdecydowanie trzeba mieć customy a nie dema, z różnych zaś powodów nie zdecyduję się na Aether, stąd chcąc zaspokoić swoją ciekawość jestem zmuszony pytać osoby, które mają swoje Aether :) Do tego, miałeś Harmony pro, więc mamy wspólny punkt odniesienia (przynajmniej w teorii).

 

One te 13 Ohmów mają na 1 kHz?

Zgoda. Co do Ohmów - pisałem o rezystancji, mierzona dla 750Hz (niestety mój miernik ma dziwne skoki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to:

Sustain to wybrzmiewanie, attack decyduje o tym jak "szybki" jest dźwięk, a decay o tym jak "wolny". Dotyczy głównie basu z tego co wiem, czasami góry.

 

P.S. Dzięki michauczok-trafniej to ująłeś :P

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności