Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SM E10 - badziew jakich mało


Twistereq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odradzam kupno słuchawek SM E10. Od strony dźwiękowej nie mam im nic do zarzucenia, jednakże jest druga strona medalu. O słuchawki dbałem (nigdy nie spadły, często myłem uszy) i dano mi nacieszyć się nimi 2 miesiące. Szedłem na dworze z kumplami, lewą słuchawkę miałem w uchu, a prawa dyndała luźno w kurtce (padał deszcz). Kiedy wróciłem do domu wyciągnąłem słuchawki, patrzę i METALOWA kopułka się rozwaliła i wszystko się w środku rozwaliło. Słuchawka siłą rzeczy nie grała. Wczoraj dałem mamie słuchawki celem oddania ich do naprawy (uszkodzenie wyglądało jak mechaniczne, nikt by tego nie uwzględnił). Gościu musiał wsadzić membranę od innych słuchawek. Co prawda grają, ale prawa wyraźnie głośniej. 150zł wyrzucone w błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nie posiadałem tych słuchawek, ale czytałem wiele dobrych ale też i niepochlebnych opinii. Jedni pisali że dźwięk jest świetny, że wygodne i że za tę cenę są najlepsze. Inni pisali o niskiej jakości, małej wytrzymałości i uczuciu tandety. Może od modelu zależy czy się zepsują szybko czy nie... Jednak myślę, że słuchawki za ponad 100 zł, powinny trzymać jakiś poziom. Jeszcze ten napis "made in china" na jacku. Nie najlepiej to zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze wersje trzymały fason i nie zdziwie się jak egzemplarz kolegi @Hakuri pogra jeszcze sporo. Problemem jest opuszczenie standardu sm w ostatnim czasie. Te opinie dotyczące awaryjności to zazwyczaj opinie użytkowników od jakiegoś roku. Po prostu wygląda na to, że trochę odpuścili panowie z sm z kontrolą jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nie polecam tych słuchawek, choć u mnie problem jest nieco inny.

Zakupiłem je przy okazji przedsprzedaży X1, kiedy dotarły wreszcie wraz z playerem nie dało rady ich posłuchać. Lewa słuchawka przy umieszczeniu w uchu "zasysa" się, przez co niemal nic nie słychać. Trzeba się namęczyć, nawykonywać masy ruchów, za przeproszeniem, posuwisto-zwrotnych, aby trafić w ten punkt w który w końcu jakikolwiek dźwiek się ze słuchawki wydobędzie. Niestety wystarczy delikatne potrącenie kabelka i znów się "zasysa".

Po kilku "wielogodzinnych" próbach dałem za wygraną i słuchawki wylądowały na dnie szuflady. W zamian zakupiłem Brainwavz M5 i do dziś jestem z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynie niedawno kupiłem e10-tki i ten efekt "zasysania" to jakaś wada produkcyjna, ponieważ był ten sam problem o którym piszesz. Tylko zamiast wrzucać słuchawki do szuflady, lepiej było je wysłać na gwarancję. Ja tak zrobiłem i wymienili mi na nowe. "Zasysanie" zniknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundmagici grają fajnie, miałem 2 pary PL11, po kilku miesiącach każda słuchawka się rozkleiła(ta kopuła), kleiłem je, ale po jakimś i tak padły,Miałem ostatnio od połowy 2013 E10, 2msc temu kabel przy słuchawce prawej się musiał urwać bo przerywało, naprawiłem to, ale ostatnio lewa słuchawka się rozkleiła(znowu) i urwał się jeden z 2 kabelków.3 pary poszły, więc raczej na SM już nie postawię nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kiedyś napisałem, że E10 są awaryjne to mnie shejtowali :)

Chyba taki już urok tych słuchawek, że raz trafisz na "terminatory" a innym razem psują się same z siebie. Ja po zakupie swoich piewszych E10M po kilku miesiącach oddałem na gwarancje (padła jedna pchełka). Dostałem nowy egzemplarz i wytrzymał prawie dwa lata biegania w upale, deszczu, śniegu, przemakania i szarpania bez większych śladów użytkowania. Niejednokrotnie w takich warunkach przestawał działać pilot czy coś zaczynało brzęczeć ale po odłożeniu i wysuszeniu wszystko wracało do normy. Na koniec tej przygody sam z własnej głupoty wykończyłem kabelek zaczepiając nim o grzebień w torbie i zbyt mocno wyszarpując go ze środka. To już było dla nich o jedną próbę za dużo ale nadawały się do naprawy więc szczerze bym polecił, bo to co ze mną wytrzymywały wykończyłyby niejedne "nieprzemakalne" sportowe słuchawki dedykowane dla biegaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globalnie to chyba najczęściej sprzedawany u nas model. Jakiegoś nawału reklamacji na nie nie ma od samego poczatku. Zdarzają się ale to norma. W porównaniu do Jaysów lub nawet akg nie jest dużo reklamacji. Jak powiedzmy na ileś tam sprzedaży wraca na serwis 2/3% to jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak kiedyś napisałem, że E10 są awaryjne to mnie shejtowali :)

Chyba taki już urok tych słuchawek, że raz trafisz na "terminatory" a innym razem psują się same z siebie. Ja po zakupie swoich piewszych E10M po kilku miesiącach oddałem na gwarancje (padła jedna pchełka). Dostałem nowy egzemplarz i wytrzymał prawie dwa lata biegania w upale, deszczu, śniegu, przemakania i szarpania bez większych śladów użytkowania. Niejednokrotnie w takich warunkach przestawał działać pilot czy coś zaczynało brzęczeć ale po odłożeniu i wysuszeniu wszystko wracało do normy. Na koniec tej przygody sam z własnej głupoty wykończyłem kabelek zaczepiając nim o grzebień w torbie i zbyt mocno wyszarpując go ze środka. To już było dla nich o jedną próbę za dużo ale nadawały się do naprawy więc szczerze bym polecił, bo to co ze mną wytrzymywały wykończyłyby niejedne "nieprzemakalne" sportowe słuchawki dedykowane dla biegaczy.

 

a nie rozkleiła ci się kopuła?

miałem 2 pary PL11 i 1 E10 i wszystkie po jakimś czasie się rozkleiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak kiedyś napisałem, że E10 są awaryjne to mnie shejtowali :)

Chyba taki już urok tych słuchawek, że raz trafisz na "terminatory" a innym razem psują się same z siebie. Ja po zakupie swoich piewszych E10M po kilku miesiącach oddałem na gwarancje (padła jedna pchełka). Dostałem nowy egzemplarz i wytrzymał prawie dwa lata biegania w upale, deszczu, śniegu, przemakania i szarpania bez większych śladów użytkowania. Niejednokrotnie w takich warunkach przestawał działać pilot czy coś zaczynało brzęczeć ale po odłożeniu i wysuszeniu wszystko wracało do normy. Na koniec tej przygody sam z własnej głupoty wykończyłem kabelek zaczepiając nim o grzebień w torbie i zbyt mocno wyszarpując go ze środka. To już było dla nich o jedną próbę za dużo ale nadawały się do naprawy więc szczerze bym polecił, bo to co ze mną wytrzymywały wykończyłyby niejedne "nieprzemakalne" sportowe słuchawki dedykowane dla biegaczy.

 

a nie rozkleiła ci się kopuła?

miałem 2 pary PL11 i 1 E10 i wszystkie po jakimś czasie się rozkleiły

 

Nie, nic z tych rzeczy... Pod względem konstrukcyjnym druga para po prawie dwóch latach była w super stanie (i tu zaznaczam że często miały kontakt z deszczem po kilka godzin ciągłego moknięcia). Choć może E10M troszeczkę różnią się dbałością w wykonaniu bo kosztują nieco drożej ale to już dywagacje.

Edytowane przez imaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje SM E10 mam ponad 2 lata (wersja z karbowanym kablem). Przetrwały nie jedno, między innymi pranie w spodniach i nie mam z nimi najmniejszego problemu a w drodze na uczelnie używam ich codziennie. Jedyny problem jaki miałem to strzelająca membrana przy wkładaniu jednej słuchawki do ucha ale wymiana gwarancyjna i od tej pory wszystko ok :D. Odejdę trochę od tematu ale imo E10 nie grały mi ze wszystkim dobrze. Najlepiej mi pasowały z chłodnym sgs na voodoo (było naprawdę bardzo przyjemnie) natomiast na neutralnym htc one m8 było ciężko dosłuchać jednej piosenki do końca (strasznie wyeksponowana góra). Jednak po wgraniu adsp od wersji m8 harman/ kardon jest przyzwoicie :)

Edytowane przez v1rooz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności