Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Microlab Solo 4C vs Edifier R1600TIII + która z dwóch kart dźwiękowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Najwyższy czas, abym zmienił Creative'y 2.1 o łącznej mocy 15W (tak, wiem) na coś lepszego. Ponadto mój dźwięk teraz płynie z integry laptopowej z DFXem, więc karta dźwiękowa na USB musi również się pojawić. I sprawa wygląda tak. Głośniki albo te albo te:
http://allegro.pl/glosniki-2-0-drewno-solo4c-mocne-microlab-ostatnie-i5094346832.html
http://allegro.pl/edifier-glosniki-2-0-r1600tiii-rms-60w-pc-aux-i5110544133.html

Microlaby:

+ więcej pozytywnych opinii, reputacja.
+ kształt. tak się składa, że głośniki nie będą stały na biurku, a na parepecie tuż za nim, który jest 10cm nad biurkiem. Co oznacza, że wykrzywione Edifiery mogą praktycznie kierować dźwięk nad moimi uszami, a nie na wysokości moich uszu.
- pilot. naprawdę nie trawię sterowania takim pilotem. jestem przyzwyczajony do zwykłego pokrętła, skręca mnie na myśl sięgania po pilot co chwilę na biurku (często zmieniam głośność gdy ktoś coś do mnie mówi, generalnie wygodniej zmienia mi się głośność pokrętłem).

Edifiery:
+ pokrętła na wyciągnięcie ręki oprócz pilota, czyli prawie idealnie (najlepszy i tak dla mnie zwykły pilot na kablu).
+ wygląd bez maskownic, chyba bardziej przemawia do mnie ten Edifierowy.
- kształt, głośniki stojące na parapecie nad biurkiem + przekrzywienie głośników = dźwięk powyżej wysokości uszu.

Naprawdę wziąłbym Microlaby, ale nie pasuje mi opcja takiego sterowania poziomem głośności. To jest opcja dla tych, którzy mają głośniki daleko od siebie, a nie dla komputerowych głośników na biurko.

No i tutaj do akcji wkraczają karty dźwiękowe:
http://allegro.pl/r3-creative-sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro-i5083157543.html - ta karta oznacza, że mógłbym kupić Microlaby i normalnie sterować ich poziomem głośności dzięki pilocie na karcie.
http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-zewnetrzna-usb-audiotrack-maya-u5-i5126524092.html - ta karta z kolei na bank oferuje lepszy dźwięk, niestety.

I teraz, proszę o pomoc - która kombinacja głośników i kart z tych powyższych?
Naprawdę zależy mi na normalnej kontroli dźwięku, więc chyba albo Maya i Edifiery albo Microlaby i karta Creative.

Proszę, weźcie pod uwage, że chcę po prostu usłyszeć dużo lepszy dźwięk (więc być może karta Creative wystarczy i mogę wybrać Microlaby) (a to nie będzie ciężkie przy Creative'ach 2.1 za 150zł) i nie będzie mi przeszkadzał jakiś tam zimniejszy/cieplejszy bas. Byle, żeby bas był wystarczająco solidny.

Edytowane przez TheDoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam edifiery. Tak jak mówię: r1600tIII to konkurencja dla solo 6c. Tańsze bo nie obrosły legendą jeszcze. Niesłusznie.

Gdyby solo 6c kosztowały podobnie do edifierów to bym rzucał monetą, a tak problem się sam rozwiązał.

A skoro mówię że 1600 są konkurencją (REALNĄ) dla większego i lepszego brata 4c to na co wydasz te 4 stówy? :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się podłączę ale nie pomogę. Też zamierzam kupić coś do 400 stów. Kolega ZenekHajzer poleca mi Edifiery. Ja z kolei chcę podłączyć je do TV. Czy ktoś mógłby się jeszcze wypowiedzieć, które warto by kupić. Co do preferencji muzycznych nie będę opisywał, bo nie tylko ja będę słuchał z nich dzięków-całą domowa społeczność, więc nie będę pytał kto jakie granie lubi. Po prostu stosunek jakości do ceny ma być najlepszy(żadna nowość :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają z tv. Stosunek cena jakość najwyższy na rynku. Jakość podobna do microlabów ale jeszcze nie ma legendy solówek, więc ceny około 100pln niższe. Do tego świetnie wykonane i..ładne. masz pokrętła jstawień basu i wysokich, więc jak chcesz obejrzeć efekciarski film to podkręcasz bas i podskakunesz w fotelu przy eksplozjach. Jak odkręcisz to jest dość głośno. Nawet jak chcę posłuchać głośnk to nigdy nie dałem więcej niż 80% maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam obecnie Microlaby Solo 4C i rozważam ich zamianę na właśnie te Edifiery. U mnie Microlaby przez 6 lat grały z Xonarem DX i do tej pory sprawują się świetnie, szukam jednak czegoś o ciut większej mocy.

 

Względem pilota - Microlaby posiadają pokrętło regulacji głośności z tyłu jednego głośnika, więc można albo tak albo tak. Ja przez większość czasu mam je na biurku, ale i tak reguluję pilotem, szybciej niż sięgać za każdym razem za głośnik.

 

Z tym, że jak mają stać na parapecie, zważ na to, że bass reflex mają z tyłu umieszczony i dobrze byłoby zachować odpowiednią odległość od szyby/ściany.

 

Jak masz jakieś pytania odnośnie Microlabów to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam obecnie Microlaby Solo 4C i rozważam ich zamianę na właśnie te Edifiery. U mnie Microlaby przez 6 lat grały z Xonarem DX i do tej pory sprawują się świetnie, szukam jednak czegoś o ciut większej mocy.

 

Względem pilota - Microlaby posiadają pokrętło regulacji głośności z tyłu jednego głośnika, więc można albo tak albo tak. Ja przez większość czasu mam je na biurku, ale i tak reguluję pilotem, szybciej niż sięgać za każdym razem za głośnik.

 

Z tym, że jak mają stać na parapecie, zważ na to, że bass reflex mają z tyłu umieszczony i dobrze byłoby zachować odpowiednią odległość od szyby/ściany.

 

Jak masz jakieś pytania odnośnie Microlabów to pisz.

 

U mnie grają z tv. Stosunek cena jakość najwyższy na rynku. Jakość podobna do microlabów ale jeszcze nie ma legendy solówek, więc ceny około 100pln niższe. Do tego świetnie wykonane i..ładne. masz pokrętła jstawień basu i wysokich, więc jak chcesz obejrzeć efekciarski film to podkręcasz bas i podskakunesz w fotelu przy eksplozjach. Jak odkręcisz to jest dość głośno. Nawet jak chcę posłuchać głośnk to nigdy nie dałem więcej niż 80% maxa.

 

Edifier, kupiłem do pracy, chodzą w biurze - jeśli źródło nie należy do "audiofilskich" - brać.

Robię taki mini odkop, bo już mam te Edifiery od paru dni i chyba jest dobrze. Niektóre utwory brzmią zauważalnie lepiej, ale niektóre są przymulone. Poza tym mam troche podkręcone treble i bas. Myślę, że naprawi to kupno karty dźwiękowej (zamiast integry laptopa). Dobrze myślę? Czy może macie u siebie pokrętła treble i bas na maksa? Bo bas na max to już zauważalne dudnienie, które wręcz przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na zero. Jak muli to przykręć bas. DACów troszeczkę jest do wyboru. U mnie to już fajniuśko gra z fiio d03, ale możesz mieć problem z podłączeniem go do kompa, bo on nie bangla po usb. Jako fanboj fiio polecę e10k, chociaż chłopaki pewnie dorzucą kilka sensownych propozycji za 200zł. Aha - cudów się nie spodziewaj. Będzie lepiej, ale Twoje życie się nie odmieni i charakterystyka głośników pozostanie - ot mniej szczegółów zgubią :)

Ja różnicę między dacami zaczynam wyłapywać przy słuchawkach droższych od tych głośników. A i to nie jest jakieś mega WOW - po prostu lepiej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności