Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne pod ciepłe źródło do ok 300zł


Psilon

Pytanie

Witam

Po przeczytaniu dziesiątek wpisów na forach, recenzji polskich i zagranicznych mam straszny mętlik w głowie i nie wiem co wybrać. Potrzebuję słuchawek, na wieczorne pory, na które będę się przesiadać z głośników kiedy inni domownicy będą spać. Dlatego poszukuję zamkniętych bądź półotwartych bo odrobina wydobywająceog się dziwęku nikomu nie przeszkodzi bo się już przyzwyczaili do głośników, które niestety muszę mocno ściszać.
Będą one służyły głównie do muzyki, filmów nie oglądam na komputerze (chyba, że wliczymy w to anime :) ), w grach to w strzelanki nie grywam więc całkowicie pominięte. Muzyki nie słucham zbyt głośno a typ jaki głównie słucham to nazwał bym ją epicką, jakieś ścieżki z filmów fantastycznych i średniowiecznych typu Braveheart, ostatni mohikanin plus jakieś hurki, coś tego typu.

Obecnie posiadany przezemnie sprzęt to Creative Sound Blaster Z, Edifier R1600TIII, i jakieś bardzo stare słuchawki Sony MDR-CD170, których używam jak jestem zmuszony.

 

Po przeszukaniu internetu moimi typami padły:

- Takstar HD6000

- Takstar PRO80 V2

- Creative Aurvana Live!

 

Moim głównym wyborem były Takstary HD6000, ale wszędzie informują, że najlepiej je łączyć z neutralnymi źródłami, a wyczytałem, że karta którą posiadam jest ciepła i, że w takim połączeniu te słuchawki raczej się nie sprawdzają. Po drodze jeszcze były jakieś AKG, Denony, Audio-Technica ale te polecane w recenzjach, które mi się podobały nie potrafiłem odszukać do zakupu. Wiem, że najlepszym sposobem jest pójść i odsłuchać każdy wybrany model, ale z braku czasu i zdecydowania sie na cokolwiek jest to utrudnione.

 

Czy ktoś biorąc mój typ muzyki, i kartę jest w stanie polecić, któreś z tych kart bądź jakie kolwiek inne w tym przedziale cenowym. Jestem wstanie dołożyć więcej ale audiofilem nie jestem i nie wiem czy będę w stanie autentycznie odczuć różnicę w jakości dzwieku przy drozszych modelach.

 

Będę wdzięczny za wszelkie rady bo w takim tempie nigdy nic nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zamów hd6000 przez internet. Podobna sygnatura do edifierów z dodanym minimalnie basem (wiem bo mam :)). Jak one grają dobrze, to taksy Cię zmiażdżą. Gdyby jakimś cudem nie podeszły masz przez internet 14 dni na zwrot. I nie ma że boli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi hd6000 grają z telefonu. One nie są trudne. Sprawdź czy podchodzą w tej konfiguracji. Zmiana karty/dodanie wzmaka to w ich przypadku kosmetyka. Zmiana kabla ponoć daje więcej, ale dla mnie to one z pudła są rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD6000 bliżej do r1600tIII - jak się głośniki podobają to hd6000 będą lepszym wyborem. Pro80 mimo złagodzenia torem, nawrzeszczą górą na słuchającego :)

Głośniki faktycznie mi się podobają, szczególnie, że przesiadłem się na nie ze starej wierzy, która włąśnie grała tak bez basowo i neutralnie. Ale własnie, ostatnio coś jakoś zaczeło mi brakować takiej własnie ostrości dzwieków bez łagodzenia, zaokrąglania jego końcówek nie umiem tego inaczej opisć.

 

Jeżeli ta ostrość to w tym przypadku neutralność to chyba jednak wezmę neutralne, ale z drugiej strony jak słuch się przyzwyczaił do ciepłych głosników to czy taka ciągła wymiana głośników na słuchawki nie popsuje każdego z wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

... a pro80 funu też mają dużo.

 

Kurcze jak dla mnie to Pro80 zbyt funowe nie są. Na początku mnie nawet trochę męczyło ich granie. Średnica jest taka jakaś sucha, mało muzykalna. Ale teraz uważam, że ma to swój urok. Ja je uwielbiam :) Ale imo nie w każdym gatunku się sprawdzają.

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

... a pro80 funu też mają dużo.

Kurcze jak dla mnie to Pro80 zbyt funowe nie są. Na początku mnie nawet trochę męczyło ich granie. Średnica jest taka jakaś sucha, mało muzykalna. Ale teraz uważam, że ma to swój urok. Ja je uwielbiam :) Ale imo nie w każdym gatunku się sprawdzają.

bo masz suchy tor. Ja jak miałem uae23 tez miałem wrażenie szorstkości i takiego wyblakłego dźwięku, teraz Meridian daje sporo kolorytu i jest bdb

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności