Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki czytnik do .pdf (skany)


kroki

Rekomendowane odpowiedzi

Tablet do czytania - nigdy. Chyba że przez kilka minut w tramwaju. Czytam średnio ok 4/6h dziennie nie wyobrażam sobie tego na tablecie.

Pod skany pdf tylko duży czytnik z dużym ekranem.

Np taki:http://allegro.pl/onyx-boox-m90-9-7-cala-e-ink-sd-jak-nowy-komplet-i5093540826.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek to będzie, czy książki, czy jakieś tabele, wykresy, czytnik będzie na dłuższą metę wygodniejszy. Pytanie tylko jak czytniki radzą sobie z pdfami.

 

o to sie rozchodzi, ze wszedzie pisza (na tym forum takze), ze czytniki sobie z pdfami nie radza, a z takimi o ktorych ja mowie (skany - zdjecia) to juz w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, można sobie wmawiać, że nowsze czytnik sobie radzą z takimi plikami, ale prawidłowo powinno to brzmieć "ich obsługa jest mniej zła".

E-booki, zdecydowanie czytnik, ale skany, to tylko tablet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cokolwiek to będzie, czy książki, czy jakieś tabele, wykresy, czytnik będzie na dłuższą metę wygodniejszy. Pytanie tylko jak czytniki radzą sobie z pdfami.

 

o to sie rozchodzi, ze wszedzie pisza (na tym forum takze), ze czytniki sobie z pdfami nie radza, a z takimi o ktorych ja mowie (skany - zdjecia) to juz w ogóle

 

 

Jeśli zdjęcia, to tylko tablet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie się nie zgadzam. To że je wyświetla, to nie znaczy, że sobie radzi - chyba że kogoś bawi potężne lagowanie przy zmianie stron, problemy ze skalowaniem i czasami niewyraźny obraz przez zamianę skanu na 8 czy 16 kolorów szarości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który czytnik najlepiej sobie poradzi z .pdf'ami które nie zawierają tekstu tylko same skany (zdjęcia) z książek? budzet 400-800zl

 

do skanów najlepiej tablet, bo na tablecie da się instalować różne aplikacje-czytniki w poszukiwaniu takiej, która wyświetli te akurat skany najlepiej

 

dlaczego "te akurat skany"? bo różne aplikacje różnie sobie radzą kiedy np. skan jest w odcieniach szarości a czarno-biały, albo niektóre pozwalają ustalić marginesy (nie wyświetlają nic poza nie) a inne nie (i trzeba ręcznie zoomować stronę) etc.

co innego ebooki albo pdf-y z tekstem, wtedy faktycznie e-papier ma swoje zalety (nawet jeśli strony bardzo powoli się zmieniają, a zoomowanie i przewijanie to męka) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałeś? Ja tak i wcale nie miałem problemów. Mam masę rzeczy w pdf i dlatego wybrałem oprócz małego czytnika duży. Z czytelnością nie ma kłopotów chyba ze ktoś nie umiał zrobić skanu. Bo zdarzyły mi sie skany gdzie komp otwierał skan 20 min a sam skan 20 stron miał ponad 240mb.

Tak jak pisałem tablet na kilka minut - do pracy czytnik. Do oglądania obrazów i fotografii tablet, do pracy czytnik.

 

To do Inszego.


Komiks formatu pdf jako skan wielkość A4 - trudny jest do czytania, oglądania zoomowania?

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez i mam zgoła odmienne zdanie. Oczywiście na tablecie wygląda to lepiej plus to co napisał mistrz KHRoN, ale ja do pracy wolę czytnik. Na dużym 9,7 cala nie miałem z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to było pytanie do mnie, to owszem, na każdym czytniku jaki mam w łapce wypróbowuję pdf-y stąd wiem że w pewnych sytyucjach mogą być od "kłopotliwe" (złożona struktura tekstu i mały font) do "praktycznie nieczytelne" (część skanów)

 

skany sprawdzam z ciekawości, bo na studiach część (zwłaszcza startch) artykułów z periodyków była właśnie w postaci skanów, i był z tym duży problem nawet z monitora komputera (wtedy monitory miały taką rozdzielczość jak dziś byle czytniki :D )

 

jeszcze nie widziałem czytnika który wyświetlałby skan naprawdę dobrze, za to z PDF-ami z tekstem (o ile nie jest fizycznie zbyt mały) faktycznie nie ma większego problemu, najwyżej jest to kwestia obrócenia czytnika na bok (jeśli na to pozwala) żeby czytać stronę na szerokość a nie "całą stronę naraz"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużego kindle niestety nie miałem w łapkach, ciężko go znaleźć w przyrodzie, chyba jest na wymarciu :(


co oznacza że ciężko go będzie kupić, nawet gdyby ktoś go chciał dokładnie w tym celu... plus trzeba mu zainstalować hack-firmware w wersji 3 (ten z kindle keyboard) żeby sensownie wyświetlał PDF-y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem ostatnio oba wspomniane Onyxa i Kundla - kundel działał szybciej. Naprawdę nie było problemów na obu. Wcześniej miałem kilka dni M90 Onyxa tu problemy były, ale jak się okazało sprzęt był uszkodzony. Specjalnie testowałem oba pod katem pdf. Róznica miedzy oboma w szybkości działania po stronie kundla ale inne opcje sprawiły, że wybrałem M92.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Ja bym poleciła PocketBooka InkPad, sama używam i moim zdaniem z pdfami radzi sobie bardzo dobrze. Czasem zdarza się że nie otwierają się niektóre większe obrazki, ale tylko przy dużych plikach, o dużej liczbie stron. Ze skanami nie powinien mieć problemów.

Ogólnie polecam wszystkim znajomym artykuł: http://czytio.pl/blog/index.php/test-i-porownanie-8-calowych-czytnikow-ebook-pocketbook-inkpad-cybook-ocean-inkbook-8-icarus-xl-8-czesc-1/ - całkiem wyczerpująco opisana tematyka 8cali. Moim zdaniem warto się trochę wykosztować ;) ale lepiej ogarnij sobie to sam ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Podebne się pod temat.

Mam iPada Air 2, niestety srednio wygodnie mi się na nim czyta. Zastanawiam się czy nie wymienić go na czytnik e booków. Obecnie jestem studentem informatyki i sporo materiałów mam w pdfach. Dość często sa to skany, nawet fajnej jakości ale bez OCR.

Wymagania co do czytnika:
Możliwości robienia notatek, podkreśleń w pdfach.
Dobrej obsługi pdf, jak głownego źródła tekstu.

W sumie to wszystko, cena najlepiej do 1000zł.

Pozdrawiam.

ps. Jakbym czegoś istotego tutaj nie zamieścił to pytajcie zedytuje i dodam :).

Poki co chodzi mi właśnie po drodze InkPad, @helena9 mogłabyś powiedzieć mi jak wygląda sytuacja z pdfami gorszej jakości(skany starszych ksiazek gdzie litery sa lekko zatarte i troszke zlewają się z tłem). Z góry dziekuje za odpowiedź ;)

Edytowane przez Walek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności