Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne do 300 zł - dobrze tłumiące - portable - wygodne - rock, rapco


dirk4

Pytanie

Chciałbym kupić nowe słuchawki. Dotychczas korzystałem z Cresynów c560h i CAL ale czuję, że muszę zakosztować czegoś nowego.

 

Zasadniczo celuję w jakieś dobre zamknięte portalbe do 300 zł, które można napędzić z samrtfona, tableta i kompa.

 

Jakie wymagania powinny spełniać?

 

Głównie będę ich używał do słuchania muzyki gdy jestem na mieście lub jadę autobusem dlatego za cel stawiam sobie dobre tłumienie i wygodę. Jeśli chodzi o dźwięk to toleruję delikatny bas bez dudnienia po uszach tak jak np w 518 dj. Dźwiękowo mogło by być coś zbliżonego do CALi i ew. c560h bo bardzo mi się podobały ale jestem też otwarty na nowości.

 

Dodatkowo będą używane w biurze gdyż momentami ciężko jest mi wysiedzieć gdy koledzy handlowcy stale gadają przez telefon. Chciałbym się odciąć od tych rozmów dlatego zakupione słuchawki muszą być jak już wcześniej wspominałem wygodne żeby przy dłuższym używaniu nie pękała mi głowa i uszy. W tym miejscu pojawia się też druga opcja aby do użytku biurowego i domowego zakupić takastary pro80 ze względu na ich tłumienie i jakość dźwięku ale na chwilę obecną to melodia przyszłości gdyż pilniejsze są mi portable.

 

 

Tak jak już pisałem w temacie słucham głównie rocka, rapcore, trochę soulu i elektroniki typu Armin van Burren

 

 

 

Wiem, że trochę późno napisałem ten temat bo za kilka dni wybieram się do MP3stora na odsłuchy ale może coś jszcze doradzicie. Na pewno posłucham Takstarów HD6000 i 2000 bo z tego co czytam to klasyka, dodatkowo myślałem o shure srh240 ale czy jest coś jeszcze godnego uwagi?

Edytowane przez dirk4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie mam porównania, gdyż jedyne "lepsze" słuchawki jakie miałem to SHR240 więc powiem Ci o nich tyle co wiem, niestety bez porównywania.

 

Jeśli chcesz ich słuchać na tablecie czy smartfonie może być lekko za mało basu, szczególnie jeśli miałeś do tej pory CAL (które, jak czytałem przed zakupem shurków, grają bardziej basowo).

U mnie grały dobrze dopiero po podłączeniu pod wzmacniacz.

Ale za to grają bardzo czysto, dla mnie przyjemnie, do tego wygłuszenie jest nie najgorsze. Co do wygody to ja używam ich jako słuchawek do PC, często i po 8 godzin na głowie. Owszem, trochę uszy się grzeją itp, ale nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD6000 to klasowe granie. Nie tak ostre jak pro80, takie wyoblone i czyste. Przyjemnie grają. Możesz jeszcze sprawdzić noontec zoro hd, ale łeb w łeb podobały mi się bardziej hd6000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DTX 501p były w sklepie ale nie uprosiłem sprzedawcy, żeby mi odpakował więc zrezygnowałem bo nie będę kupował bez odsłuchu.

 

Muszę Wam powiedzieć, że testowałem słuchawki AKG Y50. Jeśli chodzi o budowę i elegancję wykonania oceniam je bardzo pozytywnie. Jeśli idzie o dźwięk to grały ciekawie aż do momentu gdy włączyłem trance i podobne elektroniczne klimaty typu Martin Tungevaag - wtedy odpały. Nie wiem dlaczego ale po chwili słuchania strasznie zmęczyły mi uszy. Jest to dla mnie deczko dziwne bo w recenzji na forum przeczytałem

"najlepsze do nowych brzmień, dla fanów niskiego i tłustego basu (elektronika, rap, nu-metal itp.)"

a tu taka lipa :(

Edytowane przez dirk4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja polecam Beyery DTX501p. Jak dla mnie świetne portable. Mam je półtora roku i cały czas mnie cieszy ich granie. Lepszych na ulicę nie potrzebuję. Ale do stacjonarki dobrze by było dokupić drugie bo te mogą cisnąć i grzać w uszy. Chociaż swojego czasu używałem ich też w domu nawet po kilka godzin i nie narzekałem. Wystarczy co jakiś czas je ściągnąć z głowy. O brzmieniu nie będę pisał bo ta recka moim zdaniem wyczerpuje temat i w większości się z nią zgadzam http://zakupek.pl/test/sluchawki/test-beyerdynamic-dtx501p/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up po wejściu nowych przepisów?

Wydaje mi się, że w tym kontekście średnio legalna to praktyka.

 

Przepraszam mój błąd

 

 

"Konsument jest odpowiedzialny wobec sprzedawcy za zmniejszenie wartości rzeczy w związku z korzystaniem z niej w nieodpowiedni sposób. Ma prawo zbadać charakter, cechy i funkcjonowanie towaru w taki sposób, w jaki mógłby to uczynić w sklepie stacjonarnym. Nie może jednak używać rzeczy w sposób nieograniczony. Jeśli tak robi, przedsiębiorca ma prawo obciążyć go dodatkowymi kosztami w związku ze zmniejszeniem wartości towaru.

Ważne!

W takiej sytuacji, jeżeli konsument będzie chciał odstąpić od umowy, może ponieść odpowiedzialność za pogorszenie stanu zwracanej rzeczy.

Przykład

Pan Stanisław zamówił w e-sklepie piłę spalinową do drewna. Po jej otrzymaniu może ją włączyć, ale nie może jej użyć. Jeżeli to zrobi, np. przetnie kawałek drewna i piła się ubrudzi, to w przypadku odstąpienia od umowy sprzedawca ma prawo obciążyć pana Stanisława kosztami czyszczenia narzędzia."

Czyli podsumowując kolega może kupić słuchawki i ich posłuchać.
Edytowane przez dirk4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W świetle prawa można zwrócić dowolny produkt po 7 dniach (jeżeli go nie uszkodzimy) bez podawania powodu zwrotu. Coś o tym wiem studiuję prawo ;)

 

Ale zaraz, jak to?! zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z 30 maja 2014 mam 14 dni na zwrot towaru zakupionego przez internet.

 

 

Kupując w sklepie stacjonarnym wg. starej ustawy wiem, że nie można było zwrócić towaru i jestem tego pewien bo rozmawiałem z rzecznikiem Praw Konsumenta (zwrot jest tylko za zgodą sprzedawcy) wg. nowej ustawy o prawach konsumenta jest tak samo.

 

Sztifla możesz rozjaśnić swoją myśl. Pytam bo sprzedaje przez internet i jestem ciekaw.

Edytowane przez dirk4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności