Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rasberry Pi jako transport ?


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

RPi - jak kupię to samo Pi plus obudowę i zasilacz. Podłączenie kablem do Routera. Odpowiedniego Linuxa , czy Volumio, RuneAudio założy mi Kolega z TV , który już na wersji słabszej działa. Karty SD czy microSD mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, to coś mi umknęło, po jakiego diabła chcecie na pi pod linuksem uruchamiać foobara, jak pod linuksem można fizycznie wysyłać goły (zdekodowany) stream na urządzenie audio?!?!?! O_O

Lord słyszy "suchość " z tego co tam postawił - w odniesieniu do foobara właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z HiFiBerry DAC+ warto sobie nim głowę zawracać?

dacplus-rca-raspberry-600x600-300x300.jp

Czy może lepiej kupić tylko przejściówkę na wyjścia cyfrowe i podpiąć zewnętrzny DAC?
digiplus-600x600-300x300.jpg
edycja: w amplitunerze nie nie mam wejścia USB na DAC.
A wszechstronny, mały, tani odtwarzacz by się przydał.
Chyba, ze może lepiej coś w stylu droid TV kupić?
Edytowane przez wdehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B+ do fullhd trochę słabuje. Nowe powinno pozamiatać. Ewentualnie cubieboard, beaglebone itp. One mają mocne bebechy i xbmc pod nie zrobione. Ewentualnie w pendrakach masz android tv, ale tutaj ponoć jest straszny rozjazd z wydajnością - od petardy po strasznego muła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe z openelec działa bardzo dobrze z fullhd, jeśli podepniesz pod TV z hdmi CEC to jeszcze sterowanie jest z pilota telewizora. A jak podepniesz zasilanie z usb tv to wtedy sie jeszcze wszystko ładnie wyłącza:) Testowo sobie tak podpiąłem i jedyne co mi przeszkadzało to menu jakoś wolno się przewijało (na nuc pod windowsem działą to mega szybko), ale nie patrzyłem jak działa przewijanie myszką czy klawiaturą, wiec to mogła być kwestia tego jak pilot wysyła sygnał.

Edytowane przez Mercury
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to RaspberryPI 2 ma I2S (nie wiem jak jedynka)... tzn powiedzmy, po lekkiej "przeróbce" (dolutować gniazdo grzebieniowe). Więc można jakiegoś high end DACa podpiąć.

Tylko trzeba dużo miejsca zarezerwować, bo DAC musi być bardzo blisko Malinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pi to przygoda/zabawa przez naukę tak jak i linux także kupujemy i do dzieła

będzie sobie stała koło terminala z daphile

oczywiście system na debianie bądź archu, komu na co w tych czasach foobar2000 - żeby nie było używam go od v 0.5.0 - ups są jeszcze window$y ;)

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności