Jump to content
tyciuni

pionierki SE-A1000

Recommended Posts

ludzieńkowie mili,

mam takie słuchawki i one się z biegiem czasu wyrobiły, tzn. porozciągały i ani pałąk już tak nie trzyma, jak powinien, ani ta tasiemka nagłowna,

(ten sam znany ból, jak przy takstarach ts-671),

cierpi na tym komfort noszenia i same dźwięki też nie takie, bo ko mu się chce dociskać muszle łapami,

wymyśliłem, że można by coś w rodzaju gąbki na pałąk zapiąć i to by pomogło - najłatwiej byłoby chyba wykorzystać gąbki pałąkowe do innych słuchawek - niektóre nawet na fotkach wyglądają tak, że wydaje się, że dałby się na tym pasku nagłownym owinąć,

kłopot w tym, że żaden sprzedawca wymiarów nie podaje (przynajmniej tych, które m.zd. wchodziłyby w rachubę), a i fotki takie mało dokładne,

jeżeli macie sugestie, którą gąbkę dałoby się użyć, byłbym wdzięczny,

(wiem, że można domowym sposobem podkleić kawałek gąbki i obszyć skarpetą, ale znając swoją zręczność, podejrzewam jak by to mogło wyglądać),

drugim sposobem mogłaby być wymiana padów na sporo grubsze, ale w sieci za nic nie mogę znaleźć ani oryginałów, ani tym bardziej zamienników - też byłbym wdzięczny za sygnały

jeśli ktoś odkrył sposób, jak można sobie w takim samym przypadku poradzić z TS-671, prosiłbym o informację,

jedne i drugie słuchawki są fajne i szkoda byłoby mi się ich pozbywać,

generalnie są w bardzo przyzwoitym stanie, tylko na kogoś z głową zaplanowaną z większym rozmachem niż moja

@FlameRunner

dzięki,

wątpię, żeby to był metal - robi wrażenie jakiegoś tworzywa, ale w pewnym zakresie daje się doginać (tzn. może to jest rurka, w której jest drut - na specjalnie mocne to nie wygląda),

o wymianie tasiemki już myślałem, ale guma od majtek na głowie... (chyba za stary jestem, żeby się wpasować w anegdotkę ze zdzieraniem majtek przez głowę),

na pewno pomoże, tylko wyglądać będzie nieszczególnie,

co do wymiany padów, żadnych sugestii?

Jak jest tam drut, to właśnie w środku tylko.

Czemu ma wyglądać nieszczególnie? Wymieniasz same ściągacze, fabryczną opaskę zostawiasz.

Skoro można dość łatwo doprowadzić pałąk do ładu, nie widzę sensu w niwelowaniu problemu poprzez wymianę padów na wyższe.

Edited by FlameRunner

nieszczególnie?

szło mi tylko o to, jak to może wyglądać, kiedy sam się za prace ręczne wezmę :-)

co do padów - jasne, że masz rację, ale moje pytanie zahaczało już o przyszłość, bo trochę zużyte są

A jaka jest średnica tych padów - może jakiś zamiennik się dobierze?

• Like 1

@Perul

dzięki za odzew,

10,5 cm

montowane są tak jak w pro80, tzn. krawędź pada musi być wsunięta w wąską szczelinę wokół muszli

10,5cm mają welury od Superluxów HD681EVO i Takstarów TS671. Teraz pytanie jaka jest konstrukcja oryginalnych - od spodu mają przewiewny materiał (jak w TS671) czy nieprzewiewny skaj (jak w EVO)?

• Like 1

(sorki, że tyle to trwało, ale próbowałem włączyć fotki przez zewnętrzny serwer i dopiero po dłuższej chwili doczytałem, że z tego to akurat nie wolno)

machnąłem się z rozmiarem,

po zdjęciu wychodzi, że zupełnie na płask mają ca. 11

gallery_20612_673_983480.jpg

a spód wygląda tak (to pod spodem to długopis - podłożyłem, żeby lepiej było fakturę widać)

gallery_20612_673_1615061.jpg

a tak na marginesie, to chciałbym znaleźć możliwie grube pady - te mają jakieś półtora centymetra grubości

Edited by tyciuni

A co jest pod tym cienkim materiałem (jak w maskownicach)? Skaj? Chodzi mi o konstrukcję "obwarzanka" od spodu.

Jak mają tyle cm co na fotce, to powinno dać radę założyć wspomniane powyżej pady. Grubsze (wyższe) są pady od EVO.

czyli co zostaje na muszli po zdjęciu pada?

wygląda to jak coś w rodzaju cienkiej irchy, a może to jakiś aksamitny materiał - nie mam pojęcia,

i to wygląda na przyklejone na stałe

Nie o to mi chodzi - jakbyś wyciął ten materiał który widzimy obecnie na zdjęciu pada od spodniej strony |(pady od EVO np nie mają go w ogóle), to co pod nim zobaczymy? Na 80% skaj, o czym świadczy skajowy brzeg, ale te 20% jednak na jakiś materiał, bo i takie konstrukcje widziałem.

ok, słabo kojarzę :-(

czyli idzie o to, co nauszniki mają pod spodem?

to jest dalszy ciąg tego skaju (czy jak to nazwać), co widać na krawędzi,

i ten skaj sięga mniej więcej do wysokości jednej trzeciej nausznika (patrząc od wewnątrz)

aha, i dzięki za cierpliwość

(to pierwsze pady, które ściągnąłem, nie licząc sennków 218)

Edited by tyciuni

To w takim razie szukaj padów od EVO, na 99% będą pasować. Może trochę ciężko będzie założyć, ale powinno dać radę.

• Like 1

wielkie dzięki,

chociaż jak piszesz, że ciężko będzie założyć, to trochę zimno mi się robi,

potrenuję najpierw na pro80, bo jadą do mnie te super pady od hm5,

tam też nie wygląda to na łatwe