Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

pionierki SE-A1000


tyciuni

Rekomendowane odpowiedzi

ludzieńkowie mili,

mam takie słuchawki i one się z biegiem czasu wyrobiły, tzn. porozciągały i ani pałąk już tak nie trzyma, jak powinien, ani ta tasiemka nagłowna,

(ten sam znany ból, jak przy takstarach ts-671),

cierpi na tym komfort noszenia i same dźwięki też nie takie, bo ko mu się chce dociskać muszle łapami,

wymyśliłem, że można by coś w rodzaju gąbki na pałąk zapiąć i to by pomogło - najłatwiej byłoby chyba wykorzystać gąbki pałąkowe do innych słuchawek - niektóre nawet na fotkach wyglądają tak, że wydaje się, że dałby się na tym pasku nagłownym owinąć,

kłopot w tym, że żaden sprzedawca wymiarów nie podaje (przynajmniej tych, które m.zd. wchodziłyby w rachubę), a i fotki takie mało dokładne,

jeżeli macie sugestie, którą gąbkę dałoby się użyć, byłbym wdzięczny,

(wiem, że można domowym sposobem podkleić kawałek gąbki i obszyć skarpetą, ale znając swoją zręczność, podejrzewam jak by to mogło wyglądać),


drugim sposobem mogłaby być wymiana padów na sporo grubsze, ale w sieci za nic nie mogę znaleźć ani oryginałów, ani tym bardziej zamienników - też byłbym wdzięczny za sygnały


jeśli ktoś odkrył sposób, jak można sobie w takim samym przypadku poradzić z TS-671, prosiłbym o informację,


jedne i drugie słuchawki są fajne i szkoda byłoby mi się ich pozbywać,

generalnie są w bardzo przyzwoitym stanie, tylko na kogoś z głową zaplanowaną z większym rozmachem niż moja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FlameRunner

 

dzięki,

wątpię, żeby to był metal - robi wrażenie jakiegoś tworzywa, ale w pewnym zakresie daje się doginać (tzn. może to jest rurka, w której jest drut - na specjalnie mocne to nie wygląda),

o wymianie tasiemki już myślałem, ale guma od majtek na głowie... (chyba za stary jestem, żeby się wpasować w anegdotkę ze zdzieraniem majtek przez głowę),

na pewno pomoże, tylko wyglądać będzie nieszczególnie,

 

co do wymiany padów, żadnych sugestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest tam drut, to właśnie w środku tylko.

Czemu ma wyglądać nieszczególnie? Wymieniasz same ściągacze, fabryczną opaskę zostawiasz.

 

Skoro można dość łatwo doprowadzić pałąk do ładu, nie widzę sensu w niwelowaniu problemu poprzez wymianę padów na wyższe.

Edytowane przez FlameRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10,5cm mają welury od Superluxów HD681EVO i Takstarów TS671. Teraz pytanie jaka jest konstrukcja oryginalnych - od spodu mają przewiewny materiał (jak w TS671) czy nieprzewiewny skaj (jak w EVO)?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(sorki, że tyle to trwało, ale próbowałem włączyć fotki przez zewnętrzny serwer i dopiero po dłuższej chwili doczytałem, że z tego to akurat nie wolno)

 

machnąłem się z rozmiarem,

po zdjęciu wychodzi, że zupełnie na płask mają ca. 11

gallery_20612_673_983480.jpg

 

a spód wygląda tak (to pod spodem to długopis - podłożyłem, żeby lepiej było fakturę widać)

gallery_20612_673_1615061.jpg

a tak na marginesie, to chciałbym znaleźć możliwie grube pady - te mają jakieś półtora centymetra grubości

Edytowane przez tyciuni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest pod tym cienkim materiałem (jak w maskownicach)? Skaj? Chodzi mi o konstrukcję "obwarzanka" od spodu.

 

Jak mają tyle cm co na fotce, to powinno dać radę założyć wspomniane powyżej pady. Grubsze (wyższe) są pady od EVO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi - jakbyś wyciął ten materiał który widzimy obecnie na zdjęciu pada od spodniej strony |(pady od EVO np nie mają go w ogóle), to co pod nim zobaczymy? Na 80% skaj, o czym świadczy skajowy brzeg, ale te 20% jednak na jakiś materiał, bo i takie konstrukcje widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, słabo kojarzę :-(

czyli idzie o to, co nauszniki mają pod spodem?

to jest dalszy ciąg tego skaju (czy jak to nazwać), co widać na krawędzi,

i ten skaj sięga mniej więcej do wysokości jednej trzeciej nausznika (patrząc od wewnątrz)

 

 

aha, i dzięki za cierpliwość

(to pierwsze pady, które ściągnąłem, nie licząc sennków 218)

Edytowane przez tyciuni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie szukaj padów od EVO, na 99% będą pasować. Może trochę ciężko będzie założyć, ale powinno dać radę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności