Skocz do zawartości

Test DAC/AMP Taga Harmony HTA-700B (2015)


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Mocarna hybryda za niedużo, w wersji na 2015.

 

HTA-700B z dopiskiem 2015 to najnowsza wersja hybrydowego urządzenia typu all-in-one Taga Harmony. To przetwornik i tranzystorowo-lampowy wzmacniacz słuchawkowy oraz głośnikowy, oparty na kości Cirrusa. Jest też i Bluetooth, a i cena 1299 zł nie przeraża.

TAGA Harmony to w Polsce jeszcze mało znana marka. Producent skupia się głównie na głośnikach, ale posiada także wiele rozwiązań dla słuchawkowców. Testowany HTA-700B to bardzo intrygujące urządzenie, które łączy funkcję wzmacniacza głośnikowego i słuchawkowego, przedwzmacniacza, DAC/AMP dla głośników i słuchawek z wejściem USB lub Bluetooth, może też działać jako oddzielny wzmacniacz lub przedwzmacniacz. To więc kompletne rozwiązanie dla oszczędnego melomana, zwłaszcza że HTA-700B kosztuje tyle, co wzmacniacz ze średniej półki. Tylko czy tak napakowane funkcjami urządzenie potrafi dobrze grać?

 

Test: http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-taga-harmony-hta-700b-2015/

 

2.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie opis jak się to ustrojstwo z kolumienkami zachowuje? :P

 

Poza tym czy układ przedwzmacniacza i wzmacniacza słuchawkowego to nie jeden i ten sam układ? Bo z opisu rozumiem że słuchawki z wzmacniacza grają dźwiękiem tranzystorowym, a z przedwzmacniacza płynie dźwięk typowo lampowy.

 

Za to już jako dac/amp słuchawkowy znów mamy lampowy dół pasma. To jak to z nim jest?

Edytowane przez iMpus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako DAC/AMP jest hybrydowo, miękki dół pasma i niskie średnie, mocne wyższe i sopran - lampa do połowy, druga połowa tranzystor :) Wzmacniacz - tranzystor, przedwzmacniacz - lampka - sądzę, że siedzą w sekcji DACa :)

 

Głośnikowo z Waflami było w stylu DAC/AMP słuchawkowego, ale trochę cieplej - wspomniałem na początku opisu DAC/AMPa. Trochę mi dynamiki na głośnikach do brzmień z wykopem brakowało, ale w spokojniejszych gatunkach było również cacy.

 

Inszy, też miałem początkowo problem z identyfikacją, bo nawet na opakowaniu nie znalazłem info :)

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iCana się pozbyłem, iDSD nie zamierzam - sprawdza się i jako DAC do HTA-700B i jako combo do customów. Aktualnie nie czuję potrzeby by iść wyżej. Ale do USB 3.0 nie podpinam, bo przewijanie kółkiem myszki przycinało mi dźwięk :D

 

A USB w Tadze mam spięte z laptopem z Daphile, także zestaw wykorzystuję maksymalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja, zainteresowała mnie tym kombajnem.

 

 

Mam pytanie.

 

Jak wykorzystać urządzenie jednocześnie w funkcji daca i przedwzmacniacza do końcówki mocy, kiedy źródłem jest Ibasso Dx90?

Wychodzę coaxial-out z Dx90 i wchodzę usb - potrzebna jakaś przejściówka..?

Edytowane przez Marceli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było idealne rozwiązanie dla mnie.

Dx90 jako transport, Taga jako dac/preamp.

 

Mogę oczywiście wyjść z dx90 po line-out, ale wtedy całe urządzenie pracowałoby tylko jako preamp, bo dziurka słuchawkowa nie jest mi potrzebna.

 

 

 

 

 

Edit:

 

Jest jeszcze wersja HTA-700 SE - na 12AX7.

Edytowane przez Marceli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności