Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Creative Aurvana Live! Słaby bas i wygrzewanie...


lewozmywak

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem wczoraj Creative Aurvana Live! w X-kom'ie, zachęcony setkami pozytywnymi opiniami i recenzjami. Słucham natomiast muzyki trance/dance, i czasami różnych kawałków od pop'u przez rock jak sie spodoba. Rozpakowałem je, przesłuchałem i sie rozczarowałem. Moje stare 3-letnie akg 404 mają o wiele mocniejszy bass który czuć, a CAL! gra wysoko, sopranem z słabym basem. Czytałem opinie o CAL!'ach sporo ludzi twierdzi że nadają sie do trance a sporo nie, w sumie 50/50. I dostalem głupawki co robić. Zwrócić do X-kom chyba już nie da rady, słuchawki odpakowane i działają, nie ma powodu do zwrotu. Spróbuje je wygrzać przez kilka dni, ale czy one uzyskają coś na sile bassu? Mój kolega, który kiedyś zajmował sie jako amatorski DJ, twierdzi że trzeba je wygrzać by membrana sie "pobudziła" i na pewno bass będzie potężniejszy. Tak samo miał z tymi słuchawkami http://www.stagefield.pl/Beyerdynamic-djx1-p-516.html po kilku dziesięciu godzinach grały z mocniejszym bassem. Nie wiem czy to samo stanie sie z CAL!'ami które są o wiele gorsze od tych słuchawek.

 

Jeśli wygrzanie po np. 50 godzinach nic nie pomoże, robić recabling? Mój starszy jest elekronikiem z zamiłowania, ciągle coś lutuje i robi z kabelkami i dałby rade to porządnie zrobić. Po recablingu zyskają coś słuchawki na bassie? Kupił bym wszystko według tego poradnika http://forum.mp3store.pl/topic/122493-creative-aurvana-live-cal-recabling/

 

A może one poprostu dobrze grają a akg404 za bardzo tłumiły wszystko bassem? I jestem może za bardzo do nich przyzwyczajony i musze po prostu pobyć z CAL!'ami? Czy próbować się jednak ich pozbyć i sprzedać :/ . Chociaż ludzie mówią że za tą cenę nic lepszego nie kupie.(około 200 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A może one poprostu dobrze grają a akg404 za bardzo tłumiły wszystko bassem? I jestem może za bardzo do nich przyzwyczajony i musze po prostu pobyć z CAL!'ami?"

 

Tak zrób.

 

"Chociaż ludzie mówią że za tą cenę nic lepszego nie kupie.(około 200 zł)."

 

Kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dobre słuchawki.Nie mają mało basu. Rekabling jeszcze w nich go uspokaja. Po prostu miałeś subwoofery do tej pory, a nie słuchawki.

Daj im czas. Jak nadal będzie mało basu, to możesz wymienić na superlux hd681 evo - te już łoją basem jak opętane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dobre słuchawki.Nie mają mało basu. Rekabling jeszcze w nich go uspokaja. Po prostu miałeś subwoofery do tej pory, a nie słuchawki.

Daj im czas. Jak nadal będzie mało basu, to możesz wymienić na superlux hd681 evo - te już łoją basem jak opętane.

czyli rekabling zmnieszy/osłabi bas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem CALe po dłuższej przerwie i na niektórych kawałkach bas jest taki, że mózg nosem wydmu****e. Może też przez to, że są pędzone z FCLa i jako punkt odniesienia jest HD600/650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w komisie się ogłosił, że kupi CAL.

Natomiast co do ilości basu - one mają go dużo.

Może podbij na equalizerze? Na pewno przy odsprzedaży stracisz, a może się okazać, że i one wg Ciebie mało basu dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im trochę czasu na przyzwyczajenie się do ich charakterystyki brzmienia. Jak nie wpadną Ci w gust to masz 2 wyjścia. 1 sprzedać lub 2 zrobić mody ( krótko mówiąc dać im szansę). Cal! nie mają mało basu ale w porównaniu do akg czy denona może wydawać się, że trochę brakuje ale po pewnym czasie wrażenie to powinno minąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to mi się wydaje że tu nie chodzi o ilość, a charakter tego bassu. W CAL jest go sporo, ale jest w miarę dobrze kontrolowany. Może autor tematu po prostu woli jak bass się wylewa na inne pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio to masz prawdopodobnie "zdefasonowaną" percepcję przez bas :)

 

Masz dwa wyjścia - brnąć w to dalej, ale jak kupisz np. JVS 680 to potem już lipa z basem. Dalej ciężko będzie Ci pójść ... Chyba, że zrobią jakieś przenośne subwoofery ;)

 

Albo

 

iść na odwyk basowy*. I to polecam. Jeśli tego nie zrobisz to świat tzw."rasowych" słuchawek podających muzykę z kulturą, będzie dla Ciebie raczej zamknięty.

 

_________________

odwyk basowy - kupno jakichś w miarę równo grających słuchawek i katowanie mózgu do upadłego aż ów nie zrozumie, że bas nie jest muzyką, ale dopełnieniem kompozycji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w listopadzie na siłę wchodziłem w słuchawkowy świat. Rzuciłem palenie i kolega z pracy powiedział: teraz w nagrodę kupuj skbie co miesiąc fajny gadżet o równowartości przepalanych fajek - żal będzie wracać do palenia. I....podsunął mi ultrasone 2500pro do posłuchania, a potem takstary hd6000.

Najarany jak dziecko poszedłem do audiomagic gotów wydać około 6stów. Odrzuciłem tak zacne sprzęty jak m50, hm5 i kilka pomniejszych a wziąłem ...evo :)

Zachęcony peanami audiofanatyka na temat k550 kupiłem używane k551 - PÓŁTORA TYGODNIA się przyzwyczajałem - teraz nie ma dla mnie lepszych słuchawek. Kiedy wracam do evo, poraża mnie w nich wręcz ilość basu, dlatego polecam odwyk basowy, bo potem powrót do łupnięcia odpowiednio dozowany, wydziela pięć razy tyle endorfin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mało "bassu" komuś. Na szczęście basu nie brakuje.

A tak już bez złośliwości - K404 to muły i potwory basowe nie mające nic wspólnego z normalnym brzmieniem. Miałem, oddałem po 2 dniach. Po nich każde równe/równiejsze słuchawki zabrzmią jak zepsute. Tylko osłuchanie i po tygodniu sprawa przestanie istniec, a powrót do 404 skończy się szokiem jak tego można było słuchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności