Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do FiiO X3


Celebrion

Pytanie

Witam,

 

Od niedawna jestem posiadaczem X3 (za poradą tegoż forum i jestem mega zadowolony).

Moje obecne słuchawki to Sennki HD 518 i AKG K99 (tych praktycznie nie używam).

Myślę by niebawem przejść na model wyższy słuchawek, bo Sennki 518 nie pokazują w pełni możliwości X3 a więc konkretnie.

 

 

Słuchana muzyka jest dość różna:

-Gitarowe brzmienie jak ACDC, Dio, Metallica, Gun'n' Roses etc.

-Muzyka filmowa wszelkiego typu (klasyka jak Hobbit, Władca Pierścieni ale i muzyka z Batman The Dark Knight, gdzie macie sporo elektronicznego basu itp.).

-Bob Marley od czasu do czasu.

-Kawałki Santany się znajdą.

-Stare, lekko już zalatujące vinylem utwory jak Armstrong czy Beatelsi.

Słucham więc wszystkiego, dobrze jak słuchawki będą w miarę uniwersalne.

 

Jakość plików:

-Staram się by były to FLACi, ale i leciwe mp3 160kbps się trafi jak nie można znaleźć nic lepszego (głównie Dio nie mogę znaleźć lepszego, to samo Beatelsi). Ogólnie jest z tym dobrze, ale nie zawsze.

 

Źródło:

-FiiO X3 jako DAP lub DAC(z lapka przez foobara).

-Wzmaka na razie nie planuję, chociaż kto wie.

 

Typ słuchawek:

-Otwarte, lubię dużą scenę, im większa tym lepsza.

-Nauszne, wielkie co by moją wielką głowę i wielkie uszaki objęły jak HD518.

-Wygląd nieważny, mają ******ście grać i być wygodne!

-Czasem je zabieram ze sobą w drogę, więc dobrze jakby je można było zawiesić na szyi w trakcie przemieszczania.

 

Preferencje dźwiękowe:

-w sumie Sennki HD 518 grają przyzwoicie ale brakuje mi w nich powietrza, trochę góry by się przydało. Mam wrażenie, że są lekko stłumione i nie mogą rozwinąć skrzydeł.

-Co do K99 to odkąd mam 518 przesiadka na nie powoduję u mnie krew z uszów, nie wiem czemu. Kiedyś wydawały mi się całkiem spoko, ale brak mi w nich sceny, wszystko się zlewa.

-Ogólnie, chcę by słuchawki maksymalnie oddawały realizm nagrania i instrumentów. Chcę słyszeć szarpnięcie struny, przytupywanie stopą gitarzysty na scenie itp. Scena ma być jak najszersza (stąd konstrukcja otwarta).

-Bass ma być wyraźny, jak najbliżej realizmowi względem reszty pasm, ma mieć rąbnięcie, mam go czuć ale nie ma zalewać wszystkiego.

-Wokale i góra mają być wyraźniejsze niż to co jest w HD518. Kto słuchał ich ten wie co mam na myśli, ale nie mają kłuć po uszach.

 

Budżet:

500-600 euro (2000-2400zł).

 

Myślałem o jakiś Gradosach, ale to chyba za mało uniwersalne?

HD600 lub HD650?

Jakieś AKG, może 700-701? ale one są dość trudne do napędzania.

 

Jeśli uważacie, że lepiej jakieś tańsze słuchawki i wzmak do X3 czekam na propozycje.

Obecnie źródło jakie mam to jedynie X3.

Czy HD600-HD650 dadzą radę na X3 bez wzmaka?

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

AKG K550

Fiio to ciepły grajek, który robi po prostu dobrze tym słuchawkom. Scena w K550, mimo, że to zamknięta konstrukcja, to bajka!

 

Ani 650, ani 701 x3 nie wysteruje.

 

Ewentualnie mógłbyś spróbować z Beyerdynamic T90, podobno całkiem nieźle grają z X3, ale musiał byś ich posłuchać.

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem do fiio x3 trudno będzie dobrać wzmak, bo ten grajek ma bardzo charakterystyczny, nieco podkoloryzowany dźwięk.

Znacznie lepiej wychodzi kanapka Fiio X5 + E12, do tego mógłbyś np. wziąć HD650, ale uwaga w nich trzeba od razu wymieniać kabel.

 

Co do K550, to poza K701 i Beyerdynamic T1, nie spotkałem lepszej sceny w żadnych słuchawkach. Te słuchawki, mimo, że są zamknięte, ale grają jak otwarte. miałem je przez 2 lata, i miałem je w parze z fiio x3, w tym połączeniu było bdb. Moje K550 były rekablowane i lekko modowane przez Perula.

 

Żeby napędzić K701 albo T1, trzeba mieć elektrownię :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD650 nie rozwiną skrzydeł. Kup Fidelio X2 będziesz zadowolony (chyba, bo to nigdy nie wiadomo jak się nie posłucha samemu). Na dwór nie wydziwiaj z dużymi nausznymi. Spraw sobie jakieś portable, doki, albo nauszne zamknięte. Nie wiem co się zgrywac bedzie z x3 i co podejdzie może k551 rekablowane?

Ewentualnie w sumie do dwóch zastosowan na upartego dt-990 ed. 32om + jakis rekabling by były bardziej portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 wyglądają nieźle.

A może lepiej jakiś wzmak do X3 + słuchawki?

Jak wspomniałem budżet 500-600 euro to dokupić słuchawki do X3 lub wzmak+słuchawki?

Portable jest opcjonalne. Głównie mają być do domu...Czasem je zabieram do pracy w biurze i tyle. Nie latam po mieście w nich na uszach, raczej przenoszę.

Co do grania X3 na firmware 3.3 gra dość równo, nie ociepla jak na stockowym firmware.

 

Tutaj w Irlandii to łatwo dostać Senki, Grado i Philipsy.

Z AKG może być problem by znaleźć sklep i posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli ma być domowo i ma grać lepiej, to wzmacniacz może być dobrą opcją, tylko to wszystko zależy od tego na jakie słuchawki się zdecydujesz i jaki efekt będziesz chciał wyciągnąć. X2 powinny bezproblemowo grać z samego X3, ale inne słuchawki mogą więcej zyskiwać na wzmacniaczu, bo X3 trochę dusi scenę i też dla zmiany prezentacji może to być dobre rozwiązanie.

 

Do większej ilości omów stacjonarny wzmacniacz lepiej (a przynajmniej taniej), do mniejszej niekiedy dobry wzmak portable wystarczy.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmm... a najlepsze słuchawki niskoohmowe do 500-600 euro które wyciągną wszystkie soki z X3?

Sennki 518 mają 50 Ohmów i dają radę.

Myślę, że takie do 100 Ohmów spokojnie wysteruje zwłaszcza, że ma jeszcze high gain w opcjach, gdzie jak włącze to HD518 rzadko powyżej 45 volume daję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Focal spirit pro? Ciut lepsze od K551, trochę mniej szeroko grają, ale czysto jak kryształ, łatwopędne i od biedy portable. Jak więcej pazura ma być to focal spirit classic, ale dla mnie to już koc i dym przy pro.


Edit- jak ma być czasem grane jako zestaw przenośny to absolutnie odrzuciłbym trudnopędne. Wzmaki portable i tak do hd650 nie dadzą tyle prądu co trzeba, będzie nieźle, ale nadal nie to. Szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obejmą mój wielki łeb bez problemu i uszy? Noszę okulary więc nie wiem czy Focale spasują.

Wiem, jestem wymagający, ale i cena jaką podałem też nie jest mała.

 

EDIT: Tak jak napisałem najlepiej otwarte.

Edytowane przez Celebrion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym poszedł w K551 na Twoim miejscu w takim razie. Jak sensowne otwarte, to z reguły grają z elektrownią. Ewentualnie po taniości SHP9500 - wszyscy się zarzekają, że to K550 w wersji otwartej i od philipsa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Portablem hd650 nie napędzisz. Poza tym K551 to wybitne dzieło, które jest teraz tanie jak barszcz - tylko się cieszyć. Lepiej zagrają focal spirit pro (ale za małe muszle dla Ciebie).

Ewentualnie B&W P7 jak koniecznie chcesz wydać 600 ojro dla wydania :) - nie będą cisnęły i budżet wykorzystasz :)

Łatwopędne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem Ci tak. W tym budżecie możesz myśleć nawet o używkach he-500 to jakieś 1700-1800zł i wzmacniaczu (budżetowa perełka lub DIY) zostałoby Ci 600-700zł. Sęk w tym, że tych propozycji musisz sam posłuchać. Nie ma innej opcji, bo to tak jak z zakupem auta, trzeba się do niego przymierzyć, przejechać się...

 

np.

 

X3 > Magni 2 uber > HE-500 i do tego fajne kabelki.

 

Zamiast X3 > Magni to można byłoby po prostu zamienić na jakieś audio-GD tańsze, choć sam nie wiem czy to dobry pomysł.

 

Chociaż jak dla mnie X2 za połowę ceny też by się sprawdziły. Ja dla siebie bym zrobił nawet inaczej. Zamienił X3 na X5 by mieć dobrego DACa i do tego X2 + jakiś fajny wzmacniacz przenośny jak np. E12A czy Digizoid FS :D Ale to tylko są moje marzenia ;)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności