Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Asus Xonar Essence One i słuchawki wokółuszne domowe


Last Boy Scout

Pytanie

Witam.

 

Na wstępie chciałbym napisać, iż po moich długich poszukiwaniach słuchawek pod Xonar'a Essence One nadal nie potrafię samodzielnie dobrać nauszników do tego sprzętu.

Co tu wiele pisać. Zwracam się do Was forumowiczów z prośbą o choćby najmniejszą wskazówkę w osiągnięciu mojej nirwany muzycznej.

Żeby było Wam i mi łatwiej przedstawie to w punktach:

1. Potrzebuje słuchawek wokół-usznych domowych o konstrukcji zamkniętej.

2. Jestem melomanem nie audiofilem.

3. Obecnie słucham Hip-Hopu, Rapu, D&B, Reagee, R&B, Popu i Rock'a.

4. Xonar Essence One to źródło raczej jasne, więc potrzebuje słuchawek ciemnych.

5. Preferuje brzmienie Fun'owe. W moim rozumieniu jest to podbity schodzący nisko "bass", "średnica" równa i wysokie tony lekko wycofane nie kłujące w uszy, by wyrównały tego Xonar'a.

6. Impedancja od 32 ohm'ów w górę. (im więcej tym lepiej)

7. Długość kabla 3 metry lub więcej. (lub wymienny kabel, bez otwierania słuchawek)

8. Obecnie od 2 lat używam Audio-Technica ATH-T500, są to słuchawki ciepło-ciemne. Bardzo podoba mi się ich muzykalność, jednak każda róża ma kolce i tutaj mogę śmiało powiedzieć, że konstrukcja zawiodła Kabel idący od lewej do prawej słuchawki przetarł się po około 6 miesiącach i jest nadal wymieniany co 6 miesięcy niestety.

9. Szukam słuchawek podobnie grających do tej mojej Audio-Techniki T500. Jednak tym razem już z lepszej półki cenowej. Maksymalnie mogę dać 1000 zł na nowe słuchawki.

Od wyższej ceny słuchawek oczekuje niżej schodzącego bass'u (temu w ATH-T500 brakowało najniższych tonów), który jest słyszalny ale nie gra jak BEATS'y. równej średnicy i lekko cofniętej góry. Mam uszy wrażliwe na wyskokie tony i strasznie mnie kłują.

10. Sybilizacja i V-kowanie w słuchawkach skreśla je na wstępie. To tyle:-)

 

Moje przygody z odsłuchem:

- Sennheiser HD598 (tu pojawiła się sybilizacja i kłująca góra, bas nie schodził nisko, nie było tego "rezonansu", na plus to duża scena)

- Beyerdynamic 990pro (cichy i słaby bas na dole)

- Audio-Technica AD700 (BRAK BASU)

- Audio-Technica WS70 (nie powaliły mnie na kolana)

- Ultrasone HiFi 780 (za dużo wysokich tonów, jakby V-kowały)

- Shure SRH440 (góra po uszach wali)

- Shure 840 ( V-ki ciepło-jasne)

- AKG K550 (mało basu, podbita góra)

 

Wynalozione w internecie polecane słuchawki, których brzmienia pod Xonarem nie znam:

- Audio-Technica M50x (podobno V-ki, ciepło-jasne, gdyby były ciemne to bym brał w ciemno)

- Audio-Technica M40x (podobno nie V-ki jak M50x i mniej basu)

- Focal Spirit One (podobno fajnie grają basu więcej niż w Sennheiser Momentum, nie wiem jak góra i czy kabel jest odpinany, bo 1,2 metra to dużo za mało, z wad podobno membrany się odkształcają, obudowa pęka)

 

Czekam na Wasze propozycje, na pewno w temacie jesteście lepiej oblatani niż ja. Słuchawki najlepiej ciepło-ciemne do 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do XEO kup porządny wzmacniacz, bo wbudowany jest bardzo słaby (nie używałem go dłużej niż 5 min.), poza tym wywal w nim wszystkie 9 op-ampów w 3 sekcjach i wstaw kombinację JR Muse 01 lub 01 (wg gustu). Po tych zabiegach XEO zagra z większością słuchawek (oczywiście przez zewnętrzny wzmacniacz), a brzmienie bardzo zyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak już pisałem nie jestem audiofilem i dźwięk XEO z dziurki narazie mi pasuje. Obecnie skupimy się na słuchawkach ciepło-ciemnych. DT150 podobno fajne, ale wygląd fatalny.

 

Wysłane z mojego Nexus 5

Edytowane przez Last Boy Scout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po taniości: taksy hd6000. Gósra się wyciągnie, ciepławe są i sq na poziomie.

ultrasone pro2500 (nie wiem czy jezzcze dostępne, ale pod jasne źródło jak znalazł- warto za używkami polatać).

Max taniość: sl hd681 evo - nie ma co się zżymać na cenę. Dają radę. Kabel odpinany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Beyerdynamic DT770 250R - bas schodzi do piekła, góra jest super detaliczna, środek ciepły i masywny.

Słuchałem przez godzinę na moim XEO, niski bas faktycznie zaakcentowany, ale góra zbyt podbita, zbyt detaliczna jak dla mnie. Ale dzięki za wskazówkę.

 

Wysłane z mojego Nexus 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To spróbuj tych evo. Na stocku nie krzyczą- większość poczyta to za wadę, Tobie podejdzie. Trochę bardziej misiowe hd6000 - bez basu który zniekształca małżowiny jak w evo, ale nadal z dżebnięciem i pazurem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po taniości: taksy hd6000. Gósra się wyciągnie, ciepławe są i sq na poziomie.

ultrasone pro2500 (nie wiem czy jezzcze dostępne, ale pod jasne źródło jak znalazł- warto za używkami polatać).

Max taniość: sl hd681 evo - nie ma co się zżymać na cenę. Dają radę. Kabel odpinany.

Superluxy odpadają. Kolega miał i po dwóch dniach prawa słuchawkach grała inaczej niż lewa.

Takstary chiński producent, ciekawa propozycja, ale trudno o odsłuch i podejrzewam, że tego nainiższego basu nie ma jak za tą cenę.

Chodzi mi po głowie Audio-Technica M40x bardzo chwalona przez Youtuber'ów i w recenzjach internetowych. Podobno model lepszy niż M50x i nie ma V-ki.

 

Wysłane z mojego Nexus 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorry. Z całym szacunkiem, ale na teksty o superlux i takstarach nasuwa się jeden komentarz: pier....isz :)

Kumpel miał pecha. Ja mam dwie pary superluxów i nie żadnych problemów. Do tego w evo bas znajduje konkurencję dopiero w p****ci akg k518(niewygodne bo małe i cisną), albo Denonów. HD6000 to absolutny killer i są na forum ludzie (Baele), którzy używają ich na przemian z Ultrasone edition 5 wartymi 15tysięcy złotych. To chyba dobra rekomendacja dla chińczyków. Słucham hd6000 codziennie i nadal nie mogę się nadziwić jak za 3stówy można było zrobić takie fajne miśki. Evo za to to potęga basu. POTĘGA i jest naprawdę niezłej jakości, na jasnych źródłach nie cieknie bardzo i nie wylewa się.

Co do hd6000 to dla mnie pierwsze ath jakie nie odpadają z nimi to m50, czyli dwa razy drożej.

Masz czternaście dni na zwrot bez podania przyczyny przy zakupach prze internet. Można spróbować takstarów/evo. Poza tym w mp3store powinni mieć i jedne i drugie a przy okazji ath - posłuchasz łeb w łeb to zrewidujesz swój pogląd na temat chińczyków i "jakości basu" za trzy stówy(a nawet za póltora stówy w przypadku evo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorry. Z całym szacunkiem, ale na teksty o superlux i takstarach nasuwa się jeden komentarz: pier....isz :)

Kumpel miał pecha. Ja mam dwie pary superluxów i nie żadnych problemów. Do tego w evo bas znajduje konkurencję dopiero w p****ci akg k518(niewygodne bo małe i cisną), albo Denonów. HD6000 to absolutny killer i są na forum ludzie (Baele), którzy używają ich na przemian z Ultrasone edition 5 wartymi 15tysięcy złotych. To chyba dobra rekomendacja dla chińczyków. Słucham hd6000 codziennie i nadal nie mogę się nadziwić jak za 3stówy można było zrobić takie fajne miśki. Evo za to to potęga basu. POTĘGA i jest naprawdę niezłej jakości, na jasnych źródłach nie cieknie bardzo i nie wylewa się.

Co do hd6000 to dla mnie pierwsze ath jakie nie odpadają z nimi to m50, czyli dwa razy drożej.

Masz czternaście dni na zwrot bez podania przyczyny przy zakupach prze internet. Można spróbować takstarów/evo. Poza tym w mp3store powinni mieć i jedne i drugie a przy okazji ath - posłuchasz łeb w łeb to zrewidujesz swój pogląd na temat chińczyków i "jakości basu" za trzy stówy(a nawet za póltora stówy w przypadku evo).

Zakupiłem Takstar HD6000 zobaczymy jak zagrają

 

Wysłane z mojego Nexus 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgodzę się z ZenekHajzer, mam HD330, miałem 668b i nie było problemu, aczkolwiek czytając forum, ktoś pisał że sprawdzając dwie pary tego samego modelu SL potrafiły zagrać trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności