Skocz do zawartości

Astell&Kern PEF21 Balanced by Crystal Cable


Samuel_

Rekomendowane odpowiedzi

Manuelvetro-> Zatem osoba, która robi "Wasze kable DIY", sprzedając je za ten przykładowy 1 tysiąc złotych, wg mojej terminologii, powinna zostać milionerem, bo powinna mieć tak duży zbyt, że nie nadążać z produkcją :woot:

Pytanie tylko: dlaczego tym milionerem nie jest?

Ja tam nie wiem, kto tu jest, a kto nie jest milionerem, ale myślę, że paru jest ;) Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wówczas kable po 50 kzł naprawdę mają sens!

 

 

To je dobre, to je dobre wulkan.

 

Jak drogich kabli używa się przy studyjnych mikrofonach profesjonalnych przy zapisie inf. matki? To nie jest kosmiczna technologia, w to uwierz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym w ogóle dyskutujemy, produkty A&K nie są skierowane na Polski rynek a raczej azjatycki,

dlatego powinniśmy je rozpatrywać pod tym względem. Poza tym nie jest to produkt masowy.

iRiver po to wprowadził A&K aby na tym zarobić i trafić w odpowiedniego klienta, widocznie to działa

skoro wypuszczają coraz to nowe produkty.

A jeżeli chodzi o lepszość jednego produktu nad drugim, najlepiej samemu sprawdzić i zdecydować,

czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale nie zastanawiają Was stwierdzenia typu "wypróbójcie najpierw...!" Napisać tak można o każdej, nawet największej bzdurze (słuchanie muzyki w fioletowych skarpetkach, plaster wołowiny na wzmacniaczu, zmywaki z szorstkim na dole (nigdy nie na górze)). A co jak Wojtek usłyszy, ale Zenek już nie? "Masz zbyt słaby zestaw, aby to usłyszeć"? - też fajny audio tekst.

.

Bardzo też lubię wypowiedzi w stylu - "mam doświadczenie (czyt. szacunek, wiedzy pewnie też, że hoho... ale jakiej?), tylu gramofonów już słuchałem, że wiem, że CD nie mają szans".

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xar-> Co Twój powyższy wpis wnosi do tematu o PEF21?

wulkan na moderatora :)

kiedyś byłądziło pytania retoryczne po co taki typ gniazda zbalansowanego w A$K, no to już macie odpowiedź od twórców/myślicieli

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale nie zastanawiają Was stwierdzenia typu "wypróbójcie najpierw...!" Napisać tak można o każdej, nawet największej bzdurze (słuchanie muzyki w fioletowych skarpetkach, plaster wołowiny na wzmacniaczu, zmywaki z szorstkim na dole (nigdy nie na górze)). A co jak Wojtek usłyszy, ale Zenek już nie? "Masz zbyt słaby zestaw, aby to usłyszeć"? - też fajny audio tekst.

.

Bardzo też lubię wypowiedzi w stylu - "mam doświadczenie (czyt. szacunek, wiedzy pewnie też, że hoho... ale jakiej?), tylu gramofonów już słuchałem, że wiem, że CD nie mają szans".

Znowu się zabawię w adwokata diabła - a nie uważasz, że to słuszna rada? Co więcej wiele rzeczy zależy od osłuchania. Czy to, że moja żona nie słyszy różnicy między SR-009 a LCD3 to znaczy, że jej nie ma? Może najnormalniej w świecie nie wie czego szukać? Może Ci wszyscy anty-audiofile, najnormalniej w świecie nie czują różnic? Łatwo oddać władzę w ręce wykresów, bo jak na nich różnicy nie ma, to spokojnie można olać szukanie.

 

Ja nigdy w życiu nie powiem, że różnicy nie ma. Po prostu czasami jest to po prostu różnica, a nie lepiej/gorzej. Baa nawet bardzo często jest to tylko inaczej, ale zawsze jest drożej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saudio-> Trafiłeś w sedno! Drodzy Recenzenci z tego Forum! Apeluję do Was! Wypróbujcie kabelek Astell&Kern PEF21, bo na razie klepiemy te strony na temat kabla, którego, no właśnie... kto słuchał? Ręka w górę ;)

Dyskusja raczej jest o cenie a nie jakości, ja uważam cenę tego cuda za absurdalną,

poza tym jest to produkt bardzo niszowy bo chyba tylko w AK240 jest takie wyjście,

pewnie można porównać z produktami DIY jeżeli ktoś zrobi, poza tym z czym to porównać ?

O jakości crystal cables się nie wypowiadam bo nie miałem okazji sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja tu widzę niejako dwa nurty, jeden "kościoła antyaudiofilów", który się objawia przy każdej okazji, wyśmiewając wszystko i wszystkich. A który to nurt, jako fanatyczny, nieważne w którą stronę, ale jednak upierdliwie fanatyczny, robi kuku, racjonalnemu potępianiu sytuacji, że jakiś kawałek kabla osiąga cenę dawno przekraczającą granice absurdu.

Tym samym kościół ten, świadomie, czy też nie, działa na korzyść producentów takich wynalazków. Bo każdą racjonalną próbę przeciwstawienia się absurdowi, utopi w "gó...oburzy".

 

Koledzy naprawdę nie jest ważne czy ktoś usłyszy chóry anielskie czy nie, czy będzie mu się wydawało, że je słyszy. Istotne jest, że jakiś parszywy kawałek kabelka, o stopniu komplikacji inżynierskiego żłobka, kosztuje tyle co średniej klasy używany samochód, no niech będzie że ze sporym przebiegiem, ale średniej klasy. A co samo w sobie jest absolutnie absurdalne.

 

I niewiele ma z tym wspólnego, czy Fatso słyszy więcej od żony, czy nie :). Nie zmienia to absurdalności ceny tego drucika. Komuś się kompletnie przecinki popieprzyły w cenie. Ktoś wspomniał, że to na rynek azjatycki, a tam inaczej zarabiają. Tia, przeliczmy więc na dulary, to nadal jest blisko1500 zielonych za metrowy drucik do przenośnego grajka. I przeciw takim absurdom jasno należy protestować. Wracamy więc do postu nr 1. Dziękuję za uwagę.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Saudio-> Trafiłeś w sedno! Drodzy Recenzenci z tego Forum! Apeluję do Was! Wypróbujcie kabelek Astell&Kern PEF21, bo na razie klepiemy te strony na temat kabla, którego, no właśnie... kto słuchał? Ręka w górę ;)

 

Dyskusja raczej jest o cenie a nie jakości, ja uważam cenę tego cuda za absurdalną,

poza tym jest to produkt bardzo niszowy bo chyba tylko w AK240 jest takie wyjście,

pewnie można porównać z produktami DIY jeżeli ktoś zrobi, poza tym z czym to porównać ?

O ile dobrze rozumuję, to możnaby zrobić taki miks: http://www.mp3store.pl/article/astellkern-balanced-cable-diy-kit-ean.2014061233409130120,2014061233409130120.html plus wpiąć do tego np. interkonekty zrobione przez ludzi z tego Forum (tyle, że w wersji z XLR-ami) ;) Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wybaczcie, ale nie zastanawiają Was stwierdzenia typu "wypróbójcie najpierw...!" Napisać tak można o każdej, nawet największej bzdurze (słuchanie muzyki w fioletowych skarpetkach, plaster wołowiny na wzmacniaczu, zmywaki z szorstkim na dole (nigdy nie na górze)). A co jak Wojtek usłyszy, ale Zenek już nie? "Masz zbyt słaby zestaw, aby to usłyszeć"? - też fajny audio tekst.

.

Bardzo też lubię wypowiedzi w stylu - "mam doświadczenie (czyt. szacunek, wiedzy pewnie też, że hoho... ale jakiej?), tylu gramofonów już słuchałem, że wiem, że CD nie mają szans".

Znowu się zabawię w adwokata diabła - a nie uważasz, że to słuszna rada? Co więcej wiele rzeczy zależy od osłuchania. Czy to, że moja żona nie słyszy różnicy między SR-009 a LCD3 to znaczy, że jej nie ma? Może najnormalniej w świecie nie wie czego szukać? Może Ci wszyscy anty-audiofile, najnormalniej w świecie nie czują różnic? Łatwo oddać władzę w ręce wykresów, bo jak na nich różnicy nie ma, to spokojnie można olać szukanie.

 

Ja nigdy w życiu nie powiem, że różnicy nie ma. Po prostu czasami jest to po prostu różnica, a nie lepiej/gorzej. Baa nawet bardzo często jest to tylko inaczej, ale zawsze jest drożej.

 

 

Tu się nie ma co bawić w adwokata :), bo o ile są rzeczy, które do takich tekstów pasują (fajne kolumienki firmy xyz), to teksty w stylu "posłuchaj najpierw" zobaczysz i przy kablach Lan. Podejście tego typu jest po prostu "walone" do wszystkiego, aby rozsądek mógł ustąpić.

 

A to, że żona nie słyszy, ma w sumie tę samą wartość co - Zenek słyszy. ;) Władzę w wykresy nie ma co oddawać, najpierw trzeba wiedzieć co wykres pokazuje, ale zawsze jest to obiektywne (w założeniu dobry sprzęt pomiarowy). Już dawno nie zwracam uwagi na sugestie subiektywne, może jedynie w małym stopniu. Raz, że ucho to beznadziejny sprzęt pomiarowy, dwa, że gustów tyle, co ludzi.

 

A, no i też słabo jest pisać, że wykresy są nic nie warte, jeżeli zna się np. tylko określenie "Rezystancja" i nic więcej, albo wciska się wszędzie określenie "Naskórkowość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Saudio-> Trafiłeś w sedno! Drodzy Recenzenci z tego Forum! Apeluję do Was! Wypróbujcie kabelek Astell&Kern PEF21, bo na razie klepiemy te strony na temat kabla, którego, no właśnie... kto słuchał? Ręka w górę ;)

Dyskusja raczej jest o cenie a nie jakości, ja uważam cenę tego cuda za absurdalną,

poza tym jest to produkt bardzo niszowy bo chyba tylko w AK240 jest takie wyjście,

pewnie można porównać z produktami DIY jeżeli ktoś zrobi, poza tym z czym to porównać ?

O ile dobrze rozumuję, to możnaby zrobić taki miks: http://www.mp3store.pl/article/astellkern-balanced-cable-diy-kit-ean.2014061233409130120,2014061233409130120.html plus wpiąć do tego np. interkonekty zrobione przez ludzi z tego Forum (tyle, że w wersji z XLR-ami) ;)

 

No i cena wyjdzie 5 razy niższa, a jak zamiast tego "kitu" kupimy same wtyki to nawet 10 razy.

Przesadzili z cena i tyle, no chyba że crystal cable to przewodniki, które kosztują 4500, bo to jakaś kosmiczna technologia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale, że o co cho? :)

Marka wypromowana, czas odcinać kupony.

Jak widać są już zadkwoleni potencjalni kupcy, więc nie ma sensu ****oburzyć.

Kto chce i tak kupi, a kto stwierdza, że za 5000 ciężko upchnąć najdroższe pierwiastki na Ziemi w takim kablu, zrobi/zamówi sobie dobry jakościowo kabel za 5-10% ceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wybaczcie, ale nie zastanawiają Was stwierdzenia typu "wypróbójcie najpierw...!" Napisać tak można o każdej, nawet największej bzdurze (słuchanie muzyki w fioletowych skarpetkach, plaster wołowiny na wzmacniaczu, zmywaki z szorstkim na dole (nigdy nie na górze)). A co jak Wojtek usłyszy, ale Zenek już nie? "Masz zbyt słaby zestaw, aby to usłyszeć"? - też fajny audio tekst.

.

Bardzo też lubię wypowiedzi w stylu - "mam doświadczenie (czyt. szacunek, wiedzy pewnie też, że hoho... ale jakiej?), tylu gramofonów już słuchałem, że wiem, że CD nie mają szans".

Znowu się zabawię w adwokata diabła - a nie uważasz, że to słuszna rada? Co więcej wiele rzeczy zależy od osłuchania. Czy to, że moja żona nie słyszy różnicy między SR-009 a LCD3 to znaczy, że jej nie ma? Może najnormalniej w świecie nie wie czego szukać? Może Ci wszyscy anty-audiofile, najnormalniej w świecie nie czują różnic? Łatwo oddać władzę w ręce wykresów, bo jak na nich różnicy nie ma, to spokojnie można olać szukanie.

 

Ja nigdy w życiu nie powiem, że różnicy nie ma. Po prostu czasami jest to po prostu różnica, a nie lepiej/gorzej. Baa nawet bardzo często jest to tylko inaczej, ale zawsze jest drożej.

 

 

Tu się nie ma co bawić w adwokata :), bo o ile są rzeczy, które do takich tekstów pasują (fajne kolumienki firmy xyz), to teksty w stylu "posłuchaj najpierw" zobaczysz i przy kablach Lan. Podejście tego typu jest po prostu "walone" do wszystkiego, aby rozsądek mógł ustąpić.

 

A to, że żona nie słyszy, ma w sumie tę samą wartość co - Zenek słyszy. ;) Władzę w wykresy nie ma co oddawać, najpierw trzeba wiedzieć co wykres pokazuje, ale zawsze jest to obiektywne (w założeniu dobry sprzęt pomiarowy). Już dawno nie zwracam uwagi na sugestie subiektywne, może jedynie w małym stopniu. Raz, że ucho to beznadziejny sprzęt pomiarowy, dwa, że gustów tyle, co ludzi.

 

A, no i też słabo jest pisać, że wykresy są nic nie warte, jeżeli zna się np. tylko określenie "Rezystancja" i nic więcej, albo wciska się wszędzie określenie "Naskórkowość".

 

 

Trudno coś dodać do wypowiedzi powyżej, bo jest bardzo trafna.

 

Natomiast nieśmiało zauważę, choć konstatacja ta pewnie nic nie zmieni, bo ni chybi była przytaczana wiele razy na forach dla audio-wieszczy, że gdyby fenomeny postulowane przez poetów faktycznie lokowały by się w jakimkolwiek stopniu blisko prawdy, to wszyscy ludzie zajmujący się dźwiękiem tak by do tego podchodzili (mniejsza o uzasadnienie fizyczno-teoretyczne). A żadna, nawet najbardziej audiofilska płyta nie została zrealizowana na kablu za 5000 zł.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno pierwszym w PL chciałbym być, w momencie ewentualnego zakupu słuchawek Astell&Kern Layla

 

A czy możesz wyjaśnić dlaczego bycie pierwszym w tak ważkiej sprawie jak zakup słuchawek ma dla Ciebie tak duże znaczenie ?

 

A jak po zakupie się okaże, że jednak nie dałeś rady i jesteś drugi to wtedy co, zaczną gorzej grać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na pewno pierwszym w PL chciałbym być, w momencie ewentualnego zakupu słuchawek Astell&Kern Layla

 

A czy możesz wyjaśnić dlaczego bycie pierwszym w tak ważkiej sprawie jak zakup słuchawek ma dla Ciebie tak duże znaczenie ?

 

A jak po zakupie się okaże, że jednak nie dałeś rady i jesteś drugi to wtedy co, zaczną gorzej grać ?

Chciałem jedynie pokazać skalę ważności (że o wiele bardziej zależy mi na ewentualnym zakupie Layli, niż tego kabla).

Jak się okaże, że nie będę pierwszy, to poleje się lawa ;) Oj, poleje się... ;)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saudio-> Nigdy nie byłem do czegokolwiek przywiązany (w sensie marki).

Jestem fanem dobrej jakości dźwięku, a dźwięk oferowany przez mój zestaw, trafia w mój gust.

Niewykluczone jednak, że jakbym posłuchał np. HM-901 z jakimiś fajnie komponującymi się z nim słuchawkami, to sprzedałbym cały komplet Astell&Kern.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności