Skocz do zawartości

Astell&Kern PEF21 Balanced by Crystal Cable


Samuel_

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi się podoba wypowiedź Fatso (bardzo mądrze napisał!), że trzeba mieć szacunek do drugiego człowieka.

 

Możesz napisać kto dokładnie okazał brak szacunku? Nie chce mi się wracać na poprzednią stronę, ale z tego co pamiętam, to sam napisałeś, że ktoś przywrócił Ci wiarę w ludzi, bo usłyszał różnicę w kablach. Parafrazując: "Ludzie którzy nie słyszą różnic w kablach są prostakami i nie zapomnijcie mieć szacunek do drugiego człowieka". Dobrze mi się wydaje?

 

Temat jeszcze zanim zdążył rozwinąć się, w imię tolerancji przerodził się w krytykowanie ludzi, którzy twierdzą, że różnic między kosmicznie drogimi kablami, a przeciętnymi nie słyszą. Nie wiem, czemu kogoś takie zjawisko boli.Słuch jest cechą z którą można się urodzić, ale nie wszyscy mają takie szczęście i mogą ją nabyć przez obsłuchanie się ze sprzętami różnej klasy. Oczywiście nie mówię tu o przypadku "Ej stary kupiłem kable za 50k posłuchaj jak zaje.... grają.- No faktycznie ******.... lepsze są....".

Edytowane przez Panataki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kupuje, na co go stać (lub nie...) i co uważa za stosowne. Jeśli ktoś słyszy różnicę, to warto zapłacić, w końcu wszyscy gonimy króliczka, prawda?

Rzetelna dyskusja o wyższości danego kabla, wzmaka itp. jest pożądana. Jesteśmy na forum. Ja bardzo chętnie dowiem się czegoś nowego.

Jeśli zamienia się to w obrażanie siebie nawzajem, to w dyskusji zostają sami krzykacze... Na razie na tym forum jest dość spokojnie i rzetelnie, nie zamieniajmy go w kolejny syf [nazw nie będę podawać, ale znacie inne fora audio].

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym myślę, że przynajmniej trzech testerów z tego Forum powinno dostać do testów kabel Astell&Kern PEF21 i potem niezależnie, z ręką na sercu napisać, czy faktycznie różnic nie ma.

A co do ceny, niech już potencjalny kupujący zadecyduje, czy warto, czy nie.

 

podlacze sznur od zelazka i tez bedzie roznica... to znaczy ze mam miliony za to zaplacic?

to wszystko jest po prostu inne... a przewaznie bzdura ze lepsze. a biednym romantykom wciska sie ze lepsze. Brak szacunku mam nei do osob co to kupuja, a do osob co klamia i wala takie sciemy zeby zgarnac hajs...

Edytowane przez grubbby
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłem :

- inżynierów praktyków, realizatorów , raczej nie przekonasz do kabli za setki tysięcy. Oni (często będąc orgraniczonymi przez budżet stacji TV czy radia, studia), przekonali się,że mimo korzystania z tańszych kabli (w ilości setek metrów), mają dobry efekt. Przy oczywiscie prawidłowym wykonaniu końcówek, prawidłowym działaniu urządzeń itp. Większą wagę przywiązują do mikrofonów, stołów mikserskich, rekorderów, słuchawek.

 

- zwykłemu człowiekowi dobrze gra kabel stockowy

 

- My Audiofani czujemy,że coś piszczy w trawie... Choć ten pisk ;) przekłada się na koszt nie aż tak duży, do akceptacji. Może nie dla każdego ale znajdziemy coś dla siebie w bogatej wytwórczości Mistrzów DiY.

 

- Audiofile, których na to stać i których na to nie stać, kupują kable droższe, no bo przecież sprzętu za wiele kzł nie połączysz zwykłym kabelkiem. Problemem jest to,że Ci co im te kable sprzedają, wykorzystują marketing, reklamę aby uzasadnić cenę, która mogłaby być niższa. No ale to już nie byłby HajEnd. Liczy się zysk. Porsche nie może być tańśze, bo byle Kowalski by je kupił. A tak , otacza je magia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie, nawet już nie drażni, a raczej śmieszy sprzedawanie magii. Sprzadajesz cudowny kabel, napisz z czego jego wyjątkowość się bierze. No chyba, że tak jak jeden producent napisał: poprawiliśmy niemierzalne parametry.

 

Ale ja to stary kontrolingowiec jestem i jakbym się nie czepiał, to firma kilkaset milionów puściłaby bez sensu i potrzeby.

 

Naskrobane wirtualnie

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym myślę, że przynajmniej trzech testerów z tego Forum powinno dostać do testów kabel Astell&Kern PEF21 i potem niezależnie, z ręką na sercu napisać, czy faktycznie różnic nie ma.

A co do ceny, niech już potencjalny kupujący zadecyduje, czy warto, czy nie.

 

podlacze sznur od zelazka i tez bedzie roznica... to znaczy ze mam miliony za to zaplacic?

to wszystko jest po prostu inne... a przewaznie bzdura ze lepsze...

Porównaj sobie, rzucam, co mi przyszło właśnie do głowy, np. interkonekt Audioquest Sky do interkonektu no-name z Media Marktu. Nie dość, że Sky bedzie brzmieniowo inny, to w dodatku o KILKA DŁUGOŚCI brzmieniowo lepszy (czy to Ci się podoba, czy nie ;)) :)

A dlaczego to wszystko piszę? Ano dlatego, że kiedyś też miałem taki okres w życiu, kiedy myślałem dokładnie tak, jak Ty!

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poza tym myślę, że przynajmniej trzech testerów z tego Forum powinno dostać do testów kabel Astell&Kern PEF21 i potem niezależnie, z ręką na sercu napisać, czy faktycznie różnic nie ma.

A co do ceny, niech już potencjalny kupujący zadecyduje, czy warto, czy nie.

podlacze sznur od zelazka i tez bedzie roznica... to znaczy ze mam miliony za to zaplacic?

to wszystko jest po prostu inne... a przewaznie bzdura ze lepsze...

Porównaj sobie, rzucam, co mi przyszło właśnie do głowy, np. interkonekt Audioquest Sky do interkonektu no-name z Media Marktu. Nie dość, że Sky bedzie brzmieniowo inny, to w dodatku o KILKA DŁUGOŚCI brzmieniowo lepszy (czy to Ci się podoba, czy nie ;)) :)

A dlaczego to wszystko piszę? Bo kiedyś też miałem taki okres w życiu, kiedy myślałem dokładnie tak, jak Ty!

 

i porownaj tego audioquest sky do mojego IC za kilkadziesiat razy mniej...

nie dosc, ze moj bedzie brzmieniowo inny, to w dodatku ANI JOTE NIE GORSZY a duuuuzo tanszy.

 

Wiesz jaka jest roznica miedzy naszymi wypowiedziami? mialem kilka AQ w domu (niestety nie sky) i moglem porownac... Ty moich i wielu dobrych tanszych nie miales okazji porownac...

a dlaczego to wszystko pisze? bo kiedys mialem okres, ktory teraz nazywam ze bylem glupi... wierzylem za mocno ;) uwazaj aby nie utknac w takim okresie!

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wulkan, całkiem opatrznie chyba zrozumiałeś to co pisałem. Audiofil czy nie, ale jednak farmazonów pisać nie powinien. Porównywanie AudioQuest Sky do Hamy z MM jest równie poważne co nawoływanie do ABX na grupie głuchych jak pień. Chcesz wierzyć, że cena czyni cuda to sobie wierz, ale nie zmuszaj innych do tej wiary. Na pewno pisaniem takich rzeczy nikogo nie przekonasz.

 

@Grubbby, argument o DIY nie pomoże, wiem, bo kiedys próbowałem. Nie masz laboratorium ani zaplecza, jeśli coś działa to ewidentnie przez przypadek. Firmy kablorobowe mają tysiące inżynierów dbające 24h nad właściwym przepływem elektronów. Walka z przekonaniami jest jak walka z wiatrakami.

 

@Hafis - mylisz się to właśnie magia. Magia pieniądza, magia nauki, magia posiadania racji. Za każdym razem taką dyskusję wywołuje magia. Głównie ta od racji. Tylko, że nie ma z tego nic więcej jak magiczny tryumf z posiadania racji.

 

Myślę, że należy sobie dać spokój. Pogadajcie raczej o o tym co mierzalne, bo ani kasą siurka się zmierzyć nie da, ani wiedzą, ani tym bardziej racją....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha... jestem inzynierem... ba nawer magistrem inzynierem... i ostatnio kupilem miernik pojemnosci za cale 90pln... to jeszcze za malo profesjonalne zaplecze? ;)

no dobra... z fizyki na studiach bylem noga :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha... jestem inzynierem... ba nawer magistrem inzynierem... i ostatnio kupilem miernik pojemnosci za cale 90pln... to jeszcze za malo profesjonalne zaplecze? ;)

no dobra... z fizyki na studiach bylem noga :/

No i wydało się... :D:D:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na datę - ale to nie pierwszy kwietnia;) ... ale to pokazuje ciekawą tendencje produktową, jeśli ktoś to wypuszcza - znaczy że ktoś to może kupić/kupi ? To nie jest produkt dla nas, drodzy koledzy - to jasne. Kiedyś w audio-stereo klasycznym które bardziej śledziłem obserwowałem tyle "absurdów" które ludzie kupowali - więc i tu ta sama reguła. A że Wam może super zagrać zestaw z DIY-kablami ? Jak mówi japońskie przysłowie "Su take i su take " ;)

 

Ano nie pierwszy kwietnia. A z tym, „jeśli ktoś wypuszcza, to ktoś może kupi”, to nie do końca tak.

Jest jeszcze drugi mechanizm marketingowy. Jak wypuścisz kilka produktów po 5 tys. To te po 3 tys. będą się wydawały okazją. I generalnie taka jest marketingowa potrzeba posiadania w ofercie produktów w ultra chorych cenach. Aby całą resztę równać w górę. I aby ceny przez pół, pomimo że nadal chore, to żeby tak już nie szokowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso-> A już myślałem, że należysz do tych słyszących, jak np. Samuel_, który, jeszcze raz powtarzam, co napisał - że w ślepym teście, myśli, że by sobie poradził z tym kabelkiem za 50 kzł, o którym pisał. Myliłem się... :(

Zamiast Audioquesta Sky, mógłbym podać przykład niejednego, o wiele tańszego kabla, z którego rozróżnieniem też nie byłoby większych problemów, a który dźwiękowo pozamiatałby po Hamie aż miło ;)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze te z media markt my od naszych DIY za 60 pln - 600 pln odróżniamy też. Ale Ty byś miał problem odróżnić audioquesta od dobrego DIY , nie wiem audeos gold reference, a nawet jakbyś odróżnił, to pytanie który lepszy?

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, widzę, że niezłą guwnoburzę rozbuchałem

 

to jeszcze raz dla tych, co się pogubili na starcie (nie będę mówił, o kim myślę, żeby kolejnej burzy nie robić).

 

Moja krytyczna uwaga co do kabla, była skierowana nie ku tym, którzy ten kabel kupili czy kupią, bo mnie to mało obchodzi, ALE:

ku tym, którzy mają czelność produkować coś tak bezużytecznego (bo zastosowanie tego typu kabla do ak240 jest prawie zerowe) i żądać zań 5000zł

 

i po raz kolejny dla tych, co zabłądzili - rozmawiamy o kablu do ak240 za 5000zł a nie o cristal cable absolute dream za 50tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manuelvetro-> Uściślijmy zatem, co rozumiem przez lepszy kabel. To jest mój sposób pojmowania (na podstawie moich odsłuchów i porównań). Lepszy brzmieniowo kabel od gorszego różni się tym, że oprócz rzeczy dla mnie oczywistych (np. lepsza kontrola basu, gładsze, a jednocześnie bogatsze w wybrzmienia wysokie tony), ma lepszą rozdzielczość w całym pasmie dźwiękowym. I to się od razu słyszy, że wydarzenia nie zlewają się ze sobą, że lepsza jest czytelność jakiegoś instrumentu, który gra w tle w momencie, gdy wokal odgrywa rolę wiodącą, a jednocześnie, i to jest bardzo ważne(!), koncentrując się na przywołanym instrumencie, który gra na jakimś trzecim planie, nie tracimy obrazu całości.

 

Samuel_-> OK, ale pewne rzeczy nt. kabla za 50 tys. zł (nawet, jeśli był to tylko kontekst) jednak napisałeś, więc czemu mam Ciebie nie cytować? Chcesz teraz wycofać to, co poszło już w eter? ;)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odczuwam absolutnie żadnych emocji w związku z wypuszczeniem na rynek tego produktu

 

A to się fachowo nazywa nawet, "nie jesteś docelowym targetem” dla takiej grupy produktów :) Panowie od marketingu będą niewymownie smutni z tego powodu. Wczasy na Barbados, czy tam na Hawajach, im się odsuwają w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manuelvetro-> Uściślijmy zatem, co rozumiem przez lepszy kabel. To jest mój sposób pojmowania (na podstawie moich odsłuchów i porównań). Lepszy brzmieniowo kabel od gorszego różni się tym, że oprócz rzeczy dla mnie oczywistych (np. lepsza kontrola basu, gładsze, a jednocześnie bogatsze w wybrzmienia wysokie tony), ma lepszą rozdzielczość w całym pasmie dźwiękowym. I to się od razu słyszy, że wydarzenia nie zlewają się ze sobą, że lepsza jest czytelność jakiegoś instrumentu, który gra w tle w momencie, gdy wokal odgrywa rolę wiodącą, a jednocześnie, i to jest bardzo ważne(!), koncentrując się na przywołanym instrumencie, który gra na jakimś trzecim planie, nie tracimy obrazu całości.

 

Samuel_-> OK, ale pewne rzeczy nt. kabla za 50 tys. zł (nawet, jeśli był to tylko kontekst) jednak napisałeś, więc czemu mam Ciebie nie cytować? Chcesz teraz wycofać to, co poszło już w eter? ;)

No i chodzi o to, ze ten za 50 000 - w Twojej terminologii - bedzie bardzo nieznacząco lepszy od tego DIY za nie wiem 1k z najlepszych możliwych materiałów itd. O ile wogóle będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem o co się spieracie. Jak dla mnie najistotniejszą kwestią jest to, że jakby nie patrzeć, wzdłuż, w poprzek, od góry, czy od dołu. To jeśli ten tytułowy kabelek nie jest z platyny, albo z rzadkich ziem marsjańskich. A śmiem wątpić żeby był, to jego cena wynika z czystego marketingu, a nie jakichkolwiek realnych cech.

 

Bo przesadzać to coś tam można i owszem, ale są i granice przesady, kiedy z poziomu realnego, przechodzi się na "wyższy poziom duchowości voodoo produktu". I niech ten kabelek i będzie sobie dobry. Ale wybaczcie to co napiszę. I niech stracę, niech mnie ktoś nazwie hejterem. Ale napiszę

 

... NO JUŻ BEZ JAJ...

 

A niektórzy tutaj prowadzą rozważania o kabelkach w cenie bliskiej połowy Lexusa hybrydowego. Dwa takie "cudowne" kabelki i mamy Lexusa. "Prawie" analogiczne produkty. Hmm.....

 

Trzeba czasem wyrazić łagodny protest przeciwko zastanej rzeczywistości. Choćby po to aby zachować cień równowagi.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manuelvetro-> Zatem osoba, która robi "Wasze kable DIY", sprzedając je za ten przykładowy 1 tysiąc złotych, wg mojej terminologii, powinna zostać milionerem, bo powinna mieć tak duży zbyt, że nie nadążać z produkcją :woot:

Pytanie tylko: dlaczego tym milionerem nie jest?

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności