Skocz do zawartości

Astell&Kern PEF21 Balanced by Crystal Cable


Samuel_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Barthuss

Spojrzałem na datę - ale to nie pierwszy kwietnia;) ... ale to pokazuje ciekawą tendencje produktową, jeśli ktoś to wypuszcza - znaczy że ktoś to może kupić/kupi ? To nie jest produkt dla nas, drodzy koledzy - to jasne. Kiedyś w audio-stereo klasycznym które bardziej śledziłem obserwowałem tyle "absurdów" które ludzie kupowali - więc i tu ta sama reguła. A że Wam może super zagrać zestaw z DIY-kablami ? Jak mówi japońskie przysłowie "Su take i su take " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nasi Mistrzowie DiY zrobią podobny produkt forumowy w cenie góra 100 zł ?

Nasi Mistrzowie nie mają lutownicy z Crystal Cables, która pieści pieści srebrne włókna, a złote zwilża anielskim topnikiem.

Takie rzeczy kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest prawidłowo. Popełnili tylko 2 błędy:

 

- przed wypuszczeniem kabla powinni wyprodukować kolejną wersję np. AK460 za 50 000 zł

- za często odświeżają serię DAPów, ludzie, którzy "wierzą" w taki sprzęt są bardzo konserwatywni, więc ciągłe zmiany flagowców mąci wizerunek AK jako marki ze szczytu. Koreańczycy pomylili się z branżą ichniejszych, plastikowych samochodów. Co roku nowy model, po liftingu. Na tym pułapie abstrakcji - nie tędy droga - np. Rolls-Royce raz na dekadę wypuszcza nowy model i na tym powinni się wzorować.

Edytowane przez Rolandsinger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słuchałem dwa dni temu tego: http://hifiphilosophy.com/recenzja-crystal-cable-absolute-dream/

wygląda naprawdę imponująco i gra też bardzo dobrze; kable graja i robią różnicę; ten też robił w bezpośrednim porównaniu i to nawet sporą (zwłaszcza gdy źródłem był accuphase, a słuchawkami ultrasone ed.5), myślę, że i ślepe testy bym przeszedł, ale 50tyś zł za metr? no bez jaj, ale ten astell&kern absolute dream i tak wychodzi taniej licząc za metr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK240 jest na tyle dobry, że podejrzewam, że takie kable wcale nie są na wyrost.

ja słuchałem dwa dni temu tego: http://hifiphilosophy.com/recenzja-crystal-cable-absolute-dream/

wygląda naprawdę imponująco i gra też bardzo dobrze; kable graja i robią różnicę; ten też robił w bezpośrednim porównaniu i to nawet sporą (zwłaszcza gdy źródłem był accuphase, a słuchawkami ultrasone ed.5), myślę, że i ślepe testy bym przeszedł, ale 50tyś zł za metr?

Jak ktoś ma ultra drogi sprzęt, to przy nieodpowiednich kablach, wymiana klocków naprawdę nic nie daje, bo dźwięk uśredniają właśnie kable. Wówczas kable po 50 kzł naprawdę mają sens!

Edytowane przez wulkan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słuchałem dwa dni temu tego: http://hifiphilosophy.com/recenzja-crystal-cable-absolute-dream/

wygląda naprawdę imponująco i gra też bardzo dobrze; kable graja i robią różnicę; ten też robił w bezpośrednim porównaniu i to nawet sporą (zwłaszcza gdy źródłem był accuphase, a słuchawkami ultrasone ed.5), myślę, że i ślepe testy bym przeszedł, ale 50tyś zł za metr?

Jak ktoś ma ultra drogi sprzęt, to przy nieodpowiednich kablach, wymiana klocków naprawdę nic nie daje, bo dźwięk uśredniają właśnie kable. Wówczas kable po 50 kzł naprawdę mają sens!

 

Uwielbiam czytać takie rzeczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan ja jestem ciekaw, jak Ty jesteś w stanie słuchać teraz muzyki? Przecież za pół roku wyjdą kable za 100k i będziesz mówił, że to one są najlepsze i nie ma sensu pakować się w te tanie półśrodki (które właśnie zachwalasz).

Niewykluczone :)

 

Ale cieszy mnie to, co napisał Samuel_ nt. tych kabli za 50 kzł za metr. Cieszy mnie, że stwierdził, że w ślepym teście by rozróżnił. Przywrócił mi tym wiarę w ludzi.

A to, ile kto jest w stanie dać, uważam, że nie powinno interesować ludzi, bo to właścicieli kabli sprawa / głupota (niepotrzebne skreślić).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wulkan ja jestem ciekaw, jak Ty jesteś w stanie słuchać teraz muzyki? Przecież za pół roku wyjdą kable za 100k i będziesz mówił, że to one są najlepsze i nie ma sensu pakować się w te tanie półśrodki (które właśnie zachwalasz).

Niewykluczone :)

 

Ale cieszy mnie to, co napisał Samuel_ nt. tych kabli za 50 kzł za metr. Cieszy mnie, że stwierdził, że w ślepym teście by rozróżnił. Przywrócił mi tym wiarę w ludzi. A to, ile kto jest w stanie dać, uważam, że nie powinno interesować ludzi, bo to ich sprawa / głupota (niepotrzebne skreślić).

 

Tu w pełni się z Tobą zgadzam. Marzy mi się, by mnie kiedyś było stać na taką 'audiochorobę'.

Mam jedynie nadzieję, że wydane pieniądze będą adekwatne do efektów. Może nie tak spektakularnych jak przy ludzkim budżecie, ale niezrozumiałe jest dla mnie tłumaczenie, że wydanie 50k zł ma sens, które pewnie można wyłapać w testach ABX. Takie kwoty powinny się odzwierciedlać w efektach końcowych, a nie w założeniach, że "pewne bym wychwycił różnicę w testach".

Jakbym miał się zbliżyć do granicy 'najlepszości' i później walczymć o promil czy nawet procent 'lepszości z najlepszości', to chyba będzie oznaczać, że czas umierać i olać tą pogoń.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tak, że to jest tylko kwestia subiektywnego "stać" na taki kabel. Bo żadna osoba którą znam i która ma niesamowitą ilość szmalu nie wydałaby takiej kasy na kabel; ba osoby te uważają nawet że słuchawki za 1.500 zł to dużo. Więc to nie jest tak że majętny człowiek jest gotowy na bycie ruchanym, taka osoba jeszcze bardziej pilnuje ciężko zarobionych pieniędzy.

240 jest jednym z kilku topowych odtwarzaczy na rynku to fakt (choć IMO nie top pod względem SQ), ale to nie jest tak że do takiego grajka konieczny jest kabel za 5 tys. zł. Owszem jedne kable dają większą różnicę a inne mniejszą, ale ta różnica i tak w dalszym ciągu jest niewspółmierna do ceny kabla. Wypowiadam się na temat wpływu kabli na sprzęt portable; w temacie stacjonarki nie zabieram głosu bo nie mam doświadczenia.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tak, że to jest tylko kwestia subiektywnego "stać" na taki kabel. Bo żadna osoba którą znam i która ma niesamowitą ilość szmalu nie wydałaby takiej kasy na kabel; ba osoby te uważają nawet że słuchawki za 1.500 zł to dużo. Więc to nie jest tak że majętny człowiek jest gotowy na bycie ruchanym, taka osoba jeszcze bardziej pilnuje ciężko zarobionych pieniędzy.

Bo zwyczajnie w świecie, takie rzeczy ich nie ruszają. Ale żadna z tych osób nie jeździ jakimś lepszym autem zamiast Lanosem, nie ma telewizora powyżej 50" albo na wczasy wybiera coś dalej niż polskie morze?

Jak kogoś stać i ma takie widzimisię i przy okazji nikomu krzywdy nie robi, to nikomu nic do tego. Ale wmawianie komuś, że wydanie pierdylion zł na coś jest wielce opłacalne przeczy temu co napisałem i komuś może jedynie namieszać we łbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, toż to taki mega-audiofilski kabel zakończyli zwykłymi Neutrikami NC3MXB wartymi kilkanaście zł ? Toż to skandal! Powinna być jakaś pozłącana

wersja i wysadzana brylancikami (albo chociaż cyrkoniami dla szpanu). A tak połowa tej audiofilskości pewnie przez to w powietrze ucieknie...

 

No cóż, miałem napisać, że może znalazłby się jeden użytkownik forum, który by ten kabelek kupił.

Nie zdążyłem uderzyć w stół a nożyce odezwały się przede mną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujący jest fakt, tego, że pierwszą osobą która poruszyła temat "kogo stać na takie kable" jest właśnie wulkan. Może warto w profilu pod miejscem zamieszkania zrobić rubrykę na miesięczny dochód, albo kwotę jaką posiada się na koncie.
btw
Rozmiar telewizora świadczy o pozycji społecznej, czy jak? Nie mam takiego sprzętu ;(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności