Skocz do zawartości

Fanklub CIEM-ów


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

a powiedzcie jak w akrylach ? bo mam dwie watpliwosci:

1. robilem refit prawej sluchawki - wycisk byl glebszy wiec sluchawka jest "dluzsza" ze 3 milimetry.

2. fit w obu sluchawkach jest ok (w tej dluzszej moze nieco lepiej i lepije tlumi) ale przy wkladaniu tej dluzszej mam uczucie jakbym dotykal jakiejs kostki - chwilowy dyskomfort. Jak juz wloze to jest ok - tylko jak probuje dociskac to pod jednym czy dwoma katami czuje dotyk o ta "kostke". Poza tym podczas noszenia jest ok - przy ruchach rzuchwa tez.

 

Czy to jest ok? czy moze nie powinna sluchawka tak daleko dochodzic i moze to byc niekorzystne dla ucha?

Wydaja mi się, że wszystko ok. Ja mam tak trochę z lewą słuchawką i co najciekawsze w obu parach customów, więc to kwestia mojej anatomii. U mnie objawia się to tym, że słuchawka potrafi się jakoś dziwnie "zassać" w ucho i powoduje to lekki nacisk gdzieś w dole kanału. Wystarczy, że przekręcę ją tak jakby to tyłu i jest znowu ok. Nie zdarza się to często. Nieraz kilka godzin "customowania" nie sprawia problemu, a czasami po kilku minutach już się pojawia ta dziwna przypadłość, więc cóż - bywa. Trzeba wziąć pod uwagę to, że słuchawki spersonalizowane są idealnie spasowane z uchem, ale ucho potrafi fikać różne figle i z czasem fit przestaje być taki doskonały jak wcześniej i nawet nie chodzi o seala, a bardziej właśnie o komfort :)

 

Customy musiałyby mieć naprawdę długie tipsy, żeby chociaż dotknąć do tych wrażliwych części ucha, a uwierz mi, producenci wiedzą co robią dobierając długość tipsa do kanału słuchowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dochodzę czasem za drugi zakręt, gdzie powinno być ciasno. Generalnie Karolina patrząc jak aplikuję Ety łapała się za głowę, bo u mnie nawet wtyczka kabla do ucha wchodzi.

:blink: Poważnie? Ja na triflangach tak daleko nie doszedłem, a z custom tipsami, to one w ogóle wystają, że wyglądam jak Frankenstein. Teraz mam dwie pary customów i te autorstwa LE są ciasnawe, że czasem muszę wręcz je wpychać do uszu (czuję opór przy wkręcaniu), a te z Filaudio są z kolei lekko luźne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tez masz tak ze wlasnie tej chrzastki/kostki potrafi dotknac?

Nie, u mnie nic takiego nie ma, ale ja na Twoim miejscu się nie martwił. Weź pod uwagę, że każdy owe chrząstki, kostki itd ma minimalnie inaczej rozmieszczone i to, że, coś przeszkadza nie znaczy, że jest słabo spasowane, po prostu widocznie tak masz. Najlepiej napisz do Petera i dokładnie go wypytaj, ale wydaje mi się, że wszystko powinno być ok z Twoimi customami. Ewentualny refit może pomóc, ale kto to wie - nikt Ci tego nie obieca, ale zaryzykować nie szkodzi - a nuż okaże się, że dostaniesz perfekcyjnie komfortowe słuchawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso, a czy po założeniu customów słyszysz co do ciebie mówią inni ( oczywiście bez włączonej muzyki)?

Dziwne te silikonowe CIEMy, bo na mieście przed założeniem będzie trzeba wsadzać mokrego palucha :D. Zna ktoś jakiś nieinwazyjny kremik?

Zależy w których. W LEA nie. W CA tak. W Etach nie, w VSONIC tak i tak dalej. Ety i LEA to taki poziom izolacji że hoho.

Ostatnio Piotrek zrobił mi patent na słuchawkach i izolacja się poprawiła. Jest już prawie tak jak w LEA. Prawie, bo na prawej jeszcze czasami seal ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę rozmowy bez muzyki, ale rozmówca musi stać blisko i głośno mówić, żeby tak naprawdę zwróciło to uwagę inaczej jest to tylko hałas w tle. A przy włączonej muzyce to w ogóle można zapomnieć o usłyszeniu czegokolwiek poza metrem/pociągiem/przejeżdżającym ferrari :D

 

Co do aplikacji to ja stosuję raz na jakiś czas A-cerumen, który wspomaga naturalne oczyszczanie ucha i jednocześnie nawilża w pewnym stopniu, ewentualnie jak potrzebuje większego nawilżenia to w grę w chodzi Vaxol. Jak psikniesz sobie takim specyfikiem na przykład na noc to rano masz hehe świetny poślizg ;) (ale stosować tylko do ucha :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopisuję się z 1964 Ears Adel A12

Mają fajną synergię z DX100, z HM-901 już nie do końca a z Chordem Mojo brakowało mi w nich dołu i barwy.

Właśnie testuję w nich nowego Cayina N5.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odgrzebię nieco temat. Coraz bardziej chodzą mi po głowie customy ze stajni Custom Art. A konkretnie Pro330 v2. Widziałem, że kilku z Was miało ten model jakiś czas temu i się nim zachwycało - zarówno brzmieniem, jak i wygodą. Po jakimś czasie natomiast rezygnowaliście z nich i wymienialiście na inne słuchawki. Customów nie kupuje się raczej na jakiś czas, a bardziej jako słuchawki docelowe, na długie lata. Czy się mylę? Co więc zdecydowało o tym, że prawie każdy z użytkowników tego modelu z niego finalnie rezygnował? Co przestawało Wam w nich pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się wywołany do tablicy, jako były posiadacz CA pro330v2.

Generalnie wszystko było ok, ale cały czas chodziło za mną chłodniejsze brzmienie (wcześniej miałem CA pro210, które niestety zostały wycofane z produkcji), więc wygrała ciekawość i przesiadłem się na Filaudio2.

Po czasie myślę, że mógłbym spokojnie nadal mieć ten model, ale nie można mieć wszystkiego ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po jakimś czasie natomiast rezygnowaliście z nich i wymienialiście na inne słuchawki."

 

To dotyczy wszystkich ustrojstw, które kupujemy (my,ludzie z Forum), a które są związane z odtwarzaniem muzyki.

Przy czym jeśli jest to sprzęt z tzw.grupy PRO, moim skromnym zdaniem można spokojnie zostać z nim na długie lata.

Istnieje jednak coś takiego jak syndrom króliczka zwany również poszukiwaniem świętego Graala ;)

Tak więc, wszystko zależy od charakteru i osobowości.

Jeśli jesteś "stały w uczuciach" to pewnie spokojnie mógłbyś na lata związać się z Pro330 v2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po jakimś czasie natomiast rezygnowaliście z nich i wymienialiście na inne słuchawki."

 

To dotyczy wszystkich ustrojstw, które kupujemy (my,ludzie z Forum), a które są związane z odtwarzaniem muzyki.

Taaak... Tak zwana audiophilia nervosa :) Ale właśnie customów nie kupuje się na chwilę, po to żeby zaraz pogonić je dalej w świat. Stąd też pytam w jakim kierunku szły dalsze poszukiwania u posiadaczy Pro330.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem srogo napalony na Custom Art Ei.3, ale po tych diagramach na stronie mój zapał nieco osłabł. Jakkolwiek bym nie lubił solidnego basu, tak martwi mnie ta niewielka ilość góry...

 

W ogóle jak tak się nad sobą zastanawiam, to zaczynam dochodzić do wniosku, że pod swoje preferencje trafiłem już złoty strzał w postaci Pionka i IT03. Także gorączka na customy mi przeszła, a wręcz przeszła mi gorączka na słuchawki, bo na co bym nie spojrzał świta mi myśl "Ale to nie będzie grało jak IT03". Chyba się, kurna, zepsułem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Po jakimś czasie natomiast rezygnowaliście z nich i wymienialiście na inne słuchawki."

 

To dotyczy wszystkich ustrojstw, które kupujemy (my,ludzie z Forum), a które są związane z odtwarzaniem muzyki.

Taaak... Tak zwana audiophilia nervosa :) Ale właśnie customów nie kupuje się na chwilę, po to żeby zaraz pogonić je dalej w świat. Stąd też pytam w jakim kierunku szły dalsze poszukiwania u posiadaczy Pro330.

 

Z CA 330 pro v2 byłem bardzo zadowolony. Do czasu... kiedy mnie naszło na zmiany i zakupiłem Harmony 8 pro. Skusiła mnie konstrukcja z 8 przetwornikami. Zawsze szukamy czegoś coraz lepszego - gonimy króliczka ;).

Jeżeli mogę coś doradzić w związku z customami - bierz w akrylu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności