Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

SHP9500, czy inne słuchawki do 400zł


410N

Pytanie

Witam,

poszukuję dobrej jakości słuchawek, które przyzwoicie zagrają ze starszego laptopa lub sgs2.

Zamierzam używać ich głównie w domu do oglądania filmów i słuchania muzyki (50/50).

Nie korzystam z głośników, więc chciałbym, żeby były wygodne i nie wymagały częstych przerw.

Słucham sporo różnego rodzaju muzyki rockowej i filmowej, trochę metalu i klasyki, czasami muzykę eksperymentalną.

Przykładowo Metallica, Rammstein, Iron Maiden, Celldweller, Karl Jenkins, Verdi, Two Steps from Hell, Woodkid, czasem coś spokojniejszego.

Lubię lekko ciepłe granie.

Preferuję słuchawki nauszne, ewentualnie wokółuszne, najlepiej z odpinanym kablem.

Na ten cel chcę wydać około 400zł.

 

Planuję zakupić słuchawki Philips SHP9500, niestety nie mam możliwości ich odsłuchu, więc chciałbym poznać Wasze opinie, czy ten sprzęt nadaje się do moich zastosowań, czy może powinienem wybrać coś innego.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,

poszukuję dobrej jakości słuchawek, które przyzwoicie zagrają ze starszego laptopa lub sgs2.

Zamierzam używać ich głównie w domu do oglądania filmów i słuchania muzyki (50/50).

Nie korzystam z głośników, więc chciałbym, żeby były wygodne i nie wymagały częstych przerw.

Słucham sporo różnego rodzaju muzyki rockowej i filmowej, trochę metalu i klasyki, czasami muzykę eksperymentalną.

Przykładowo Metallica, Rammstein, Iron Maiden, Celldweller, Karl Jenkins, Verdi, Two Steps from Hell, Woodkid, czasem coś spokojniejszego.

Lubię lekko ciepłe granie.

Preferuję słuchawki nauszne, ewentualnie wokółuszne, najlepiej z odpinanym kablem.

Na ten cel chcę wydać około 400zł.

 

Planuję zakupić słuchawki Philips SHP9500, niestety nie mam możliwości ich odsłuchu, więc chciałbym poznać Wasze opinie, czy ten sprzęt nadaje się do moich zastosowań, czy może powinienem wybrać coś innego.

 

Pozdrawiam.

 

Może Grado sr60e?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słyszałem, że pady od Grado są bardzo męczące, czy po ich wymianie na te od Sennheiser 414 problem nadal występuje?

P.S. Jakiś czas temu na forum popularne były w/w Philipsy, czy ktoś o podobnych gustach muzycznych mógłby się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słyszałem, że pady od Grado są bardzo męczące, czy po ich wymianie na te od Sennheiser 414 problem nadal występuje?

P.S. Jakiś czas temu na forum popularne były w/w Philipsy, czy ktoś o podobnych gustach muzycznych mógłby się wypowiedzieć?

Problem z wygodą padów w Grado występuje głównie w padach z dziurką czyli G-cush, L-cush ( do czasu aż trochę nie zmiękną i nie ułożą się od użytkowania )

W 60-kach masz pełne pady, które są trochę bardziej przyjazne od tych powyższych, a te od Sennek też są pełne.

Ludzie stosują je jako tańsze zamienniki. Możliwe, że są bardziej miękkie niż oryginalne ( nie miałem ich ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słyszałem, że pady od Grado są bardzo męczące, czy po ich wymianie na te od Sennheiser 414 problem nadal występuje?

P.S. Jakiś czas temu na forum popularne były w/w Philipsy, czy ktoś o podobnych gustach muzycznych mógłby się wypowiedzieć?

 

Grado mają swój urok, to odrębna kategoria słuchawek. ;) Ale moim osobistym zdaniem Philipsy są klasę, albo dwie wyżej. :) One są uniwersalne, wszystko w jakiś sposób zagrają - podobnie jak HD650. Tylko, że właśnie najbardziej czarują w muzyce akustycznej. Ogólnie w tej cenie jak za słuchawki to są super :) Mam je teraz w komisie, bo cierpię na chroniczny brak gotówki inaczej zostawiłbym sobie. Może jeszcze do nich wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

a sr60e są czarujące, magiczne, lekko ciepłe.

 

W skrócie V-ka ;)

SHP też mają ciepełko tylko, że grają przejrzyście.

 

 

Nie wiem co masz na myśli - "przejrzyście" ? Dla mnie i jedne i drugie miały "kocyk". Jedne mniej, drugie bardziej.

Natomiast gdyby nie niewygoda "na łbie mym" - SHP zostawiłbym w pierwszej kolejności ( możliwe, że ta kolejność wynika z posiadania już innego modelu Grado )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Grado wygodne a SHP niewygodne? Hmmm :)

 

Wg. mnie wygoda i jakość wykonania po stronie SHP. Co do woalów i inny, to wszystko zależy od źródła. Dlatego obie pary dobrze by na X5 zagrały, bo on zdejmuje ten kocyk. Podejrzewam jednak, że niższe grado będą miały więcej tego mulącego basu niż SHP. Mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Grado wygodne a SHP niewygodne? Hmmm :)

 

Wg. mnie wygoda i jakość wykonania po stronie SHP. Co do woalów i inny, to wszystko zależy od źródła. Dlatego obie pary dobrze by na X5 zagrały, bo on zdejmuje ten kocyk. Podejrzewam jednak, że niższe grado będą miały więcej tego mulącego basu niż SHP. Mogę się mylić.

Co do wygody to musiałbyś Michała spytać jak to możliwe ;)

Tak serio to ... mam dosyć duży "ep" (sumarycznie) , ale dosyć, rzekłbym - okrągły. Z tego powodu owalne muszle ( dłuższe ) uciskają mnie w żuchwę. Jedne słuchawy mniej, inne bardziej.

Jest to irytujące, a w czasie słuchania muzyki chcę Słuchać, a nie irytować się :) Dlatego preferuję muszle okrągłe.

 

Grado "przed Michałem" to były niewygodne, ciężkie - do łez - kloce. "Po Michale" trzymam je na głowie godzinami.

 

Ja pisząc kocyk, bez uścislania - gdzie - mam na myśli przytłumienie w całym zakresie. Tak było i z e60 oraz shp9500 w zderzeniu z Grado 325 - niezależnie czy z samego x5, czy z x5 wpiętym jako transport do wzmaka czy też bez x5, a na dac+wzmak by Fatso.

 

Oczywiście w zależności od konfiguracji zjawisko było mnie lub bardziej upierdliwe, ale było.

Dla mnie one się uzupełniają . Może 9500 są bardziej uniwersalne, ale zmuszony do wyboru 1 pary zostałbym z grado. Technicznie zbliżone - jednak - ale przyjemniejsze. Nie narzekam na średnicę w sr60e - one są kolorowe, po prostu

Ja gdybym nie porównywał ich z 325 i słuchał sobie wg. tzw. "tygodniówki" oraz nie zważał nie niewygodę - zostawiłbym obie pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W porównaniu do wyższych grado to każde są zamulone - pseudonim "żyletki" obowiązuje ;)

 

Dźwięk to subiektywna sprawa, komfort też. Choć dziwi mnie ucisk w SHP bo u mnie na głowie leżą jak piórka, nacisk prawie zerowy, a taką najmniejszą głowę nie mam... nie miałem w ręku HD800, ale anatomicznie z wyglądu SHP bardzo je przypominają, a to są uznawane za jedne z najwygodniejszych nauszników. Mnie po grado małżowiny bolały, bo to jednak nauszne, a nie wokółuszne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No fakt, masz rację. Wszystkich nas oprócz różnic budowy anatomicznej różnią też preferencje.

 

Ja, żeby nie wpaść w pułapkę pogoni za czymś lepszym niż G325, bo po prostu tak postanowiłem - jak wpadną mi w łapki jakieś słuchawki, to ich nie porównuję, tylko robię te tzw."tygodniówki" - odstawiam na ten okres całą resztę "od cyca" i jadę na jednych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności