Skocz do zawartości

Fanklub Ultrasone


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczaczek, wolałbym jednak szukać czegoś wśród słuchawek do 1000. Powyżej mój wewnętrzny księgowy się buntuje. Wymiana FIIO wchodziła by w grę, ale on zjada inne wzmacniacz swoimi wyjściami RCA. Wielce przydatne i wygodne rozwiązanie. W każdym razie zastanawiam sie nad ZENKIEM uno v2, choćby na próbę jak to zagra.

Bo cały problem polega tylko na tym że z ostrej muzyki na tym zestawie nie jestem zadowolony, reszta najczęsciej gra jak należy. Nie dalej jak wczoraj Megadeth Youthanasia zagrała lipnie, za to trzecia płyta Petera Gabriela to miód na uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@saudio - ******ste :))))

ja podobne, acz w mniejszej skali mialem po edition 5 unlimited. Bo o ile dzwiek najgorszy nie byl (ale rewelacji na pewno nie bylo - ale juz tu nie dyskutujmy o stopniu ich wygrzania) to jak powiedzialem sobie na glos cene to zrobilem taki sam gest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już widziałeś Szymonie ale warto, wprawdzie nadaje się do innego działu no ale. Ja się śmiałem chyba z 10min.

Widziałem wczoraj po powrocie od Pawła. Miałem dokładnie taką samą reakcję. Lubię mocną górę i ta z beyerów t90 mogłaby być bardziej wyrazista ale ten "jazgot" wydobywający się z edition 10 jest nie do opisania i trzeba samemu posłuchać ( odsłuch na ak120). Myślę, że ciepła lampa naprawiła by te błędy ale czy jest to warte? Pozytywne wrażenia z audeze el-8 open ale bez jakiś większych rewelacji.

 

Będę jeszcze musiał posłuchać HD800 z wyjścia zbalansowanego, bo cały czas słyszę, że warto przerobić kabel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego lampą w Edition 10 nie naprawisz. Je trzeba założyć w dziwny sposób na głowę, tzn. najlepiej kiedy pałąk przechodzi przez górną część czoła. :) Coś im tam nie wyszło z tym S-Logikiem. Filmik ma chyba 4 lata, jak nie więcej.

Ja tak często zakładam jak leżę w łóżku i słucham, tylko, że innych słuchawek ;) - ostatnio najczęściej zmodowanych Sony V700.

 

Jeśli tylko przetwornik jest OK, to na pewno da się je poprawić modami.

 

Filmik też już dawno temu widziałem, ale nadal bawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio - ******ste :))))

ja podobne, acz w mniejszej skali mialem po edition 5 unlimited. Bo o ile dzwiek najgorszy nie byl (ale rewelacji na pewno nie bylo - ale juz tu nie dyskutujmy o stopniu ich wygrzania) to jak powiedzialem sobie na glos cene to zrobilem taki sam gest :)

Wiesz w Edition sporo zależy od toru, one mają bardzo mocno osadzony bas, słuchałem unlimited przez chwilę na spotkaniu u Wojtka

jakoś tak słabo wypadły. Nie wiem czy były akurat w newralgicznym momencie 80-90 godzin (tak mają limited podobno), ja swoje dostałem

już z pewnym przebiegiem także nie wiem jak to grało, wiem że teraz jest dobrze.

Pisałem już o tym to inna prezentacja niż HD800, jak zamieniasz Edition na 800tki to tak jak byś w kolorową koszulę miał wypraną kilka razy,

czegoś brakuje, choć jak słuchasz samych HD800 przez pewien czas to niczego nie brakuje :)

No i jeszcze taka uwaga Edition nie mają efektu wow, ich trzeba posłuchać dłużej.

 

A co do filmiku stary jest ale cały czas jak się popatrzy na minę Tylla, jest bezcenne,

u mnie już nie powoduje śmiechu do łez jak kilka lat temu, ale uśmiech jest zawsze.

 

Będę jeszcze musiał posłuchać HD800 z wyjścia zbalansowanego, bo cały czas słyszę, że warto przerobić kabel ;)

 

Daj znać kiedy to możemy jakoś się spotkać, to zobaczysz jak się prezentuje FAV Noir HPC mkII zbalansowany.

Może w Q21, chyba się będę wypierał jutro.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do tej pory tylko z jedną parę słuchawek Ultrasone i powiem Wam, że po kilkuset godzinach grania to są zupełnie inne słuchawki. Signature Pro są świetne!

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jestem posiadaczem HIFI 780 i używam ich fiio x5. Powiem szczerze urzekły mnie przestrzenią, basem bardzo dobrze kontrolowanym, soprany bardzo fajne ale co jest bardzo ważne są bardzo szczegółowe . Fiio otworzył sie na tych słuchawkach i mam wielką frajdę z słuchania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do tej pory tylko z jedną parę słuchawek Ultrasone i powiem Wam, że po kilkuset godzinach grania to są zupełnie inne słuchawki. Signature Pro są świetne!

 

A nie mówiłem :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jestem posiadaczem HIFI 780 i używam ich fiio x5. Powiem szczerze urzekły mnie przestrzenią, basem bardzo dobrze kontrolowanym, soprany bardzo fajne ale co jest bardzo ważne są bardzo szczegółowe . Fiio otworzył sie na tych słuchawkach i mam wielką frajdę z słuchania

780 to jedne z tych najlepszych dźwiękowo zamkniętych "kolorowych" słuchawek do 700. Scena, to nie wątpliwa zaleta ale i pozostałe aspekty na bardzo wysokim poziomie, choć nie jest to sprzęt dla ludzi szukających neutralności itp.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie jestem posiadaczem HIFI 780 i używam ich fiio x5. Powiem szczerze urzekły mnie przestrzenią, basem bardzo dobrze kontrolowanym, soprany bardzo fajne ale co jest bardzo ważne są bardzo szczegółowe . Fiio otworzył sie na tych słuchawkach i mam wielką frajdę z słuchania

780 to jedne z tych najlepszych dźwiękowo zamkniętych "kolorowych" słuchawek do 700. Scena, to nie wątpliwa zaleta ale i pozostałe aspekty na bardzo wysokim poziomie, choć nie jest to sprzęt dla ludzi szukających neutralności itp.

 

Ja np. wolalem HFI-700 od tych 780-tek, nie mialy tej swidrujacej srednicy i nie blyszczaly ja psu... :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja np. wolalem HFI-700 od tych 780-tek, nie mialy tej swidrujacej srednicy i nie blyszczaly ja psu... :D.

a to trzeba je do neutrala podłączać najlepiej :) Ładnie uciera wszelkie ostrości, tu i ówdzie.

Witajcie jestem posiadaczem HIFI 780 i używam ich fiio x5. Powiem szczerze urzekły mnie przestrzenią, basem bardzo dobrze kontrolowanym, soprany bardzo fajne ale co jest bardzo ważne są bardzo szczegółowe . Fiio otworzył sie na tych słuchawkach i mam wielką frajdę z słuchania

Jeszce głębia dźwięku jest w tych słuchawkach świetna, jak na ten typ konstrukcji.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze dzisiaj pisałem w wątku związanym z "AA", że jestem wyleczony :) Chyba jednak nie do końca :P

 

Dzisiejszego dnia miałem (w sumie nadal mam) przyjemność posłuchać Ultrasone HFI-580. Szukałem jakiś słuchawek zamkniętych, które w połączeniu z AIMem SC808 będą miały nieco bardziej dociążony charakter niż HM5, a do tego będą bardziej efektowne. Ja chyba po prostu czasem wolę efektowność ponad naturalność czy liniowość brzmienia. Słuchawki są wypożyczone od kolegi elemeledudek, za co mu bardzo dziękuję.

 

Zacznę od końca, czyli mojego ogólnego spojrzenia na te słuchawki. Według mnie fajna alternatywa dla ATH-M50X. Są podobnie zbudowane oraz brzmią (z pamięci) całkiem podobnie, jednak dziwnie przyciągają mnie wizualnie oraz dźwiękowo, bo M50tki od adikadika mnie tak nie wciągnęły. Być może przez to, że miałem wtedy bardziej doborowe towarzystwo? Nieważne, liczy się tu i teraz :P

 

Na początku, gdy je założyłem miałem niemiłe odczucia. Chodzi mi tutaj o komfort noszenia, a dokładniej pady oraz obicie pałąka od strony głowy. Są wykonane z materiału (ekoskóry czy czegoś podobnego), który z czasem niestety twardnieje (podobna jakość padów, jak w Rocking Residence RR261 za 39zł!), a gdy już się to stanie mam wrażenie, że są wykonane z plastiku. To było moje niemiłe zaskoczenie.

 

Pomijając kwestie komfortu (które da się poprawić) są to słuchawki, które bardzo spodobały mi się już za pierwszym odsłuchem. Jest tylko jeden warunek, zmiana padów na HM5 :) Standardowe pady w tych słuchawkach odbijają się bardzo na basie, którego ilość jest wtedy według mnie lekko przesadzona. HFI-580 mają go naprawdę wiele :) Ilość podobna do tego z DT150, może ciut więcej. W tej wersji te słuchawki mogłyby zadowolić niejednego bassheada. Posłuchałem tak trochę i pierwszy pomysł, jaki wpadł mi do głowy to nałożenie sprawdzonych padów HM5. Zdjęcie/aplikacja to kwestia 40 sekund. W tym momencie dostałem małego olśnienia "To słuchawki dla mnie!". Grają czysto na górze, są dynamiczne, a bas z padami HM5 pięknie się uspokoił, ma uderzenie, ale tyle ile mi go faktycznie potrzeba. Ma całkiem niezłe zejście, potrafi uderzyć z zacną siłą. HFI-580 grają fajną V-ką, niewiele im mogę zarzucić, gdyż do elektroniki nadają się wyśmienicie. Scena nie jest pokaźna, ale daje radę, a w moich ulubionych gatunkach to często nie jest priorytet. Słuchawki po prostu dają przyjemność ze słuchania, bez wgłębiania się w poszczególne składowe generowanego dźwięku. Prezentowana jakość dźwięku oraz jego charakter są spójne i dziwi mnie, że te słuchawki są tak niszowe :)

 

Dodatkowym plusem jest fakt, że nie są to wymagające słuchawki i już z takiego LG G2 potrafią fajnie zagrać, co czyni je bardzo uniwersalnymi.

 

Słuchawki zrobiły na mnie wrażenie, a do tego z Thomanna można je dostać za 98€, co czyni je bardzo przystępnymi cenowo. To chyba będzie mój następny zakup :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

780 według mnie są jeszcze lepsze od 580 HFI.

 

scena jest pokaźna jak na zamknięte rzecz jasna.Ale tu trzeba dobrać im odpowiednie źródło. Po tym względem są czułe.I to prawda, że część ludzi narzeka ma komfort ale można pady im wymienić i mamy doprawdy bardzo dobre zamknięte puszki do elektroniki, innych gatunków również.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę jeszcze spróbować K550/K551 z basmodem - grają podobnie jak bez modu, ale wykop basu sporo lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności