Skocz do zawartości

Fanklub Ultrasone


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie powoli następuje całkowita przesiadka na Ultrasony. Dynamika jest perfekcyjna, scena znakomita. No i w końcu nie muszę mieć lekko podanego basu bo tu jest tak znakomity, że może być go dużo.

Mój boże, a Korga chciałem sprzedać. Co za synergia z tymi pro750. Moim zdaniem oczywiście.

Dodam poł żartem, pół serio - ochrona przed polem magnetycznym, dla fana Niezwyciężonego - Lema, to nie do końca taki marketing.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie S-Logic działa bez zarzutu, na brak wysokich tonów też nie można narzekać. Nie mam i nie miałem problemów z modelami z pierwszą wersją S-Logic jak PRO Line 2500 czy Edition 9, S-Logic Plus i EX też dla mnie nie straszne, choć w przypadku tego ostatniego potrafi dać się lekki karton we znaki co jak na Ultrasone (świetny bas jak zauważył @Rafacio) mnie nieco zdziwiło na początku. Ale Hawki pokazały już, że dobre słuchawki lubią sobie od czasu do czasu przykartonić. 

U mnie przesunięcie pałąka w okolice czoła w zależności od modelu raczej psują dźwięk - ucieka bas i zostaje sama średnica taka wyprana z wypełnienia.

 

Podobnie miałem z Beyerami T1 obu generacji i t5p.2 (czyli tych z deflektorami akustycznymi) gdzie nie miałem problemu z założeniem ich na głowę i uzyskaniem poprawnego dźwięku. Ot, regulacja pałąka żeby uszy się zmieściły, a dalej to już prosty, naturalny ruch zakładania na głowę bez żadnych poprawek. Te poprawki jedynie kaszaniły dźwięk podobnie jak w przypadku Ultrasów. 

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Undertaker napisał:

U mnie przesunięcie pałąka w okolice czoła w zależności od modelu raczej psują dźwięk - ucieka bas i zostaje sama średnica taka wyprana z wypełnienia.

Na razie moje ustawienie to: pałąk na czubku głowy i nauszniki cofnięte do tyłu.

Dodam, że pro750 są bardzo wokalne. Takie wokale to miałem na K500.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pewnie wszystko jak zwykle zależy od głowy i uszu :) Niemniej jednak u mnie najlepiej jest jak się nie kombinuje z ustawieniem.

 

P.S. Jakby co to Ultrasone daje 20 jurków za zapisanie się do newslettera, choć niestety działa on na zamówienia od 50 albo 100 euro (już nie pamiętam). Zawsze coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"'Biorąc pod uwagę charakterystykę brzmienia Ultrasone PRO 1480i, w moim mniemaniu są to słuchawki ewidentnie przeznaczone do pracy z dźwiękiem. Doskonale nadadzą się do pracy edycyjnej, jak również jako bezlitosna referencja przy miksie czy masteringu. Jeśli chodzi o miksowanie lub występy live, to zależy od warunków w jakich najczęściej pracujemy, a także od tego, czego potrzebujemy i co lubimy. Oczywiście być może znajdzie się ktoś, komu akurat na tyle podpasuje ich laboratoryjnie czysty ton, że postanowi używać Ultrasone PRO 1480i w połączeniu ze sprzętem konsumenckim do codziennego słuchania muzyki – droga wolna! Nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić do ich wypróbowania na własnych uszach.'"

 

Ktoś słuchał? Z czym się je otwarte, wokółuszne Ultrasone? Krótko mówiąc ciekawi mnie porównanie do modeli, które znam już dobrze. PRO750 i HFi15.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko bo to stosunkowo nowy model wprowadzony zdaje się jakoś wtedy co Edition 11, których recenzje pojawiły się u nas dopiero niedawno. Ale może, sam jestem ciekaw. 

Oni je pozycjonują niżej niż 2900 chyba. Te ostatnie słabo pamiętam ale tak jak @marekhall, nie powinno być lipy. Ze starymi 2500 moim zdaniem też nie było, a one były otwarte. 

Generalnie powszechnie uważa się że Ultrasone robi lepsze modele zamknięte, jednakże jak pokazują w/w modele niekoniecznie zawsze tak musi być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się tym 1480 i się zastanawiam na czym oszczędzili w porównaniu do 2900, skoro są prawie 3 razy tańsze?

Tak czy owak Ultrasone potrafi robić otwarte słuchawki. Przykładem niech będą 2500/2900 czy nawet jedne z pierwszych modeli, jakie stworzyli, czyli  HFI50. W odróżnieniu od 750/900 nie tną tak uszu. Bardziej podobne są do Signature PRO/DJ.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna para padów, brak walizeczki czy jak to tam zwał, jeden kabel.  Nie ma metalowych wstawek. Jest chyba za to jakiś woreczek, albo szmatka. Nie wiem, zaraz sprawdzę, bo pudełko już schowałem.szok.gif

Jednak woreczek. Taki dość solidny. No i płyty nie ma.

Na tą chwilę 750 są przy tych nowych łagodne jak baranki.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RafacioNo widzę żeś się wkręcił w Ultrasone na maxa! Nieźle. Mówisz że te 1440 tak tną po uszach prosto z pudełka? Przy tych podobno jasnych 750 to ciekawa sprawa :D

 

@marekhallpokrowca chyba te nowe 1480i też nie mają, do tego przynajmniej tak na oko wyglądają nieco bardziej odpustowo przy 2900 np. Dodatkowo w mp3store widzę promo na nie jest. 

 

Tak czy siak najważniejsze żeby dobrze grały. Jeśli by miały być podobne do 2500 czy 2900 to w tej cenie to pewnie dałyby radę. Choć kto wie czy to nie zbyt odległe produkcyjnie modele. Jako że weszły na rynek chyba wtedy co Edition 11 (które są najtańsze z serii Edition więc może Niemcy chcieli coś wypuścić w bardziej ludzkiej cenie), to zastanawiałem się czy też mają przetworniki z biocelulozy, ale widzę że jednak mylar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edition 11 interesujace. Kolega Jozek z portalu audioholic opisal je jako bardzo rozrywkowe funowe sluchawki. Moze warto sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@John GradoZgadza się, ten opis mnie zaintrygował, chyba najlepsza ich recenzja do tej pory u nas. 

Za granicą opinie są różne; niektórzy sprzedawali dla nich takie tuzy jak chyba te zamknięte Fostexy 900 na przykład. Oczywiście to nic nie świadczy i o niczym nie znaczy. Ale jednak. Wykres mają ciekawy, choć podobno nie powinno się wyrokować po wykresach jak co gra #wiadomo

Mocno się nad nimi zastanawiałem ale ze względu na to że preferuję zamknięte (I'm a very private person) to je odpuściłem. Może kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie słuchawki te kupiłem bo: spodobały mi się PRO750, były za 500 zł w mp3store oraz jakiś człowiek na headfi czy jak to tam pisał, że to najlepsze Ultrasone jakie słyszał. Lepsze od jakiś Edition nawet. Na razie mam wątpliwości, ale że to mylar to może jak Grado w ciągu kilku miesięcy zaczną grać. Potencjał jak na jest. Pytanie jak będzie wykorzystany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może powiedzieć coś więcej o modelu Edition 8 Ruthenium?

 

Czy to warte uwagi słuchawki?

 

Jak styl grania prezentują i czy do elektroniki to dobry trop?

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wegiel21 napisał:

Czy ktoś z Was może powiedzieć coś więcej o modelu Edition 8 Ruthenium?

 

Czy to warte uwagi słuchawki?

 

Jak styl grania prezentują i czy do elektroniki to dobry trop?

Typowy styl Ultrasone, czyli rozrywka, wysoka dynamika i jasność, połączona z gładkością. Wykonanie i użyte materiały - Hi-End! 😍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wegiel21 napisał:

Czy ktoś z Was może powiedzieć coś więcej o modelu Edition 8 Ruthenium?

 

Czy to warte uwagi słuchawki?

 

Jak styl grania prezentują i czy do elektroniki to dobry trop?

Nie kupuj Ultrasone w ciemno!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Nie kupuj Ultrasone w ciemno!!!

Ponieważ?

 

Próbuję właśnie przed zakupem od @marekhall je pożyczyć ale czekam na jakąś odpowiedź ... :(

 

No cóż jednak forumowa chęć zakupu i chęć sprzedaży nie zawsze są równe gdy strona sprzedająca przy chęci wyporzyczenia słuchawek przed zakupem i wpłaty pełnej rządnej kwoty pisze "sorry ale nie, tych słuchawek nie wypożyczam" a sprzedaje je od ok 2 lat :) ... No można i tak.

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę to nieelegancko przedstawiać treść prywatnej rozmowy oczekując jednocześnie czegoś, co może być jedynie miłym gestem i pójściem na rękę ze strony sprzedającego. Ja sam czasem wypożyczam sprzęty na odsłuch, ale innym razem chciałbym po prostu sprzedać sprzęt w uczciwej cenie i nie czekać na to że może komuś zakup się z tych czy innych powodów odwidzi. To jednak jest kłopot dla sprzedającego, warto o tym pamiętać. 

Zawsze pozostaje zakup nowych z możliwością zwrotu, choć i tu osobiście staram się nie nadużywać tego prawa. Pamiętajmy, że im większy przemiał sprzętowy tym więcej się dzieje w tym hobby. Szanujmy siebie ale też i innych. 

 

P.S. Ja dalej uważam, że Ultrasone nie ma co się bać. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Undertaker napisał:

 

Trochę to nieelegancko przedstawiać treść prywatnej rozmowy oczekując jednocześnie czegoś, co może być jedynie miłym gestem i pójściem na rękę ze strony sprzedającego. Ja sam czasem wypożyczam sprzęty na odsłuch, ale innym razem chciałbym po prostu sprzedać sprzęt w uczciwej cenie i nie czekać na to że może komuś zakup się z tych czy innych powodów odwidzi. To jednak jest kłopot dla sprzedającego, warto o tym pamiętać. 

Zawsze pozostaje zakup nowych z możliwością zwrotu, choć i tu osobiście staram się nie nadużywać tego prawa. Pamiętajmy, że im większy przemiał sprzętowy tym więcej się dzieje w tym hobby. Szanujmy siebie ale też i innych. 

 

P.S. Ja dalej uważam, że Ultrasone nie ma co się bać. 

No to jestem nieładny :)

 

Ale forum żyje i dział kupię/sprzedam żyje gdy sobie ufamy.

 

A Ultrasone nie ma co się bać bo ti jednak dobra firma ale jednak nie wszystko co jest dobre jest dla nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nieładny, ale wydaje mi się że zaufanie w dwie strony powinno działać ;) Może się mylę. 

 

ED8 nie znam, a do EDM'u polecają Tribute7. 9 na pewno dają sobie świetnie radę. 

Zaryzykowałbym stwierdzenie że większość Ultrasów będzie co najmniej dobra, bo zazwyczaj mają bdb wykop, energię i szybkość w połączeniu z ogólną dobrą technicznością (dla mnie też muzykalnością) brzmienia. 

Inni producenci zaoferują za to lepszą liniowość i romantyczność brzmienia, jego emocjonalność. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściłem sobie płytę Garbarek, Jarret itd. Tu wszystko jest ok. Żadnych bzzz, gzz nie ma. Z tego wynika, że większość muzyki jest jednak nagrana nie najlepiej. Ale taki Epicus, Doomicus, Metalicus też brzmi świetnie. PRO 1480i nie wybaczają niczego jak widzę i sporo muzyki ciężko się słucha. No, ale nadal dajemy się mylarowi rozruszać. Chociaż tej góry moim zdaniem wcale dużo ilościowo nie ma.

Czy ktoś słuchał serii Performance i może coś porównac do PRO750?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wegiel21 napisał:

Ponieważ?

 

Próbuję właśnie przed zakupem od @marekhall je pożyczyć ale czekam na jakąś odpowiedź ... :(

 

No cóż jednak forumowa chęć zakupu i chęć sprzedaży nie zawsze są równe gdy strona sprzedająca przy chęci wyporzyczenia słuchawek przed zakupem i wpłaty pełnej rządnej kwoty pisze "sorry ale nie, tych słuchawek nie wypożyczam" a sprzedaje je od ok 2 lat :) ... No można i tak.

 

To komu, co i na jakich warunkach wypożyczamy to nasza prywatna sprawa. Jeśli chcę coś od kogoś kupić, dogaduję cenę i warunki dostawy i wysyłam pieniądze. Zdaję sobie sprawę, że sprzedający nie prowadzą sklepów i nie przyjmują zwrotów, zatem nie zawracam im głowy, jeśli nie jestem zdecydowany na zakup.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności