Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Ultrasone


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Gracjan napisał:

A ja podbijam powyższe pytanie i dodaje od siebie - słuchał ktoś Tributy 7? Jak wypada w nich jakościowo bas? To, że jest przepotężny to już wyczytałem. Ale kwestia, czy potrafi oddać tak pięknie faktury np. kontrabasu, bębnów i innych dźwiękow o niskich częstotliwościach oraz zejść do samego dołu? 

Dotychczas za bas referencyjny (oczywiście patrząc w cenie do 11 tysięcy) uważałem i uważam Audeze LCD3 oraz Ether Flow 1.1. 

Słuchał, poleca. Jeśli szukasz nieco więcej basu o tej samej fakturze, to polecam Ed9, które są znacznie tańsze (ok 4kzł za dobry okaz).

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2022 o 21:09, Rafacio napisał:

Czytam wasze odczucia odnośnie różnych modeli Ultrasone. W większości przebija się opis basu. Mniej lub bardziej ekstremalnego. Dziwi mnie to, bo jako wieloletni fan K701 nie odczuwam jakiegoś nadmiaru tego pasma w żadnym znanym mi modelu Ultrasone. Nie słyszę też specjalnie v-ki w porównaniu do AKG.

 

Kwestia przyzwyczajenia, chociaż Ultrasone faktycznie mają sporo basu, to znowu nie ma co przesadzać. Bas musi być w muzyce i basta :D

 

W dniu 26.07.2022 o 13:39, pabloj napisał:

Hej, słuchał ktoś tych ostatnich Signature Pulse/Master/Natural?

 

Chyba nie. Linkowałem gdzieś w temacie recenzje Masterów, Pulse też za granicą są opisane. Te ostatnie wyglądają mi na przebrane Signature Studio, choć mogę się mylić. Przynajmniej rzekoma ilość basu by na to wskazywała. Mastery podobno mają go mniej i potrafią być jasne, do tego geniusze z Ultrasone chyba nie do końca przemyśleli konstrukcję tego nowego S-Logic 3 bo nie dość że do tej pory te modele były "takie se" jeśli chodzi o wygodę (małe muszle choć to może być też plus), to tutaj ponoć te wypustki wbijają się w uszy. Ale trzeba by samemu przetestować żeby się przekonać, wiadomo. No i ciekawi mnie jak poprawili przestrzeń - dla mnie S-Logic Plus oprócz oczywistego markietingu daje radę bo dźwięk nie jest nachalny na średnicy, a ja tego nie lubię. S-Logic EX potrafił przykartonić ale głębia bardzo ok. 

 

@Gracjan Użytkownik @marekhallma Tribute7, które to są ponoć w 99% takie same jak legendarne Edition 9 które miałem swego czasu i które zna np. @majkel czy @Tytus1988. Dziewiątki grały według mnie bardzo realistycznie choć wiadomo że względem np. takich Beyerdynamic T1v1 to miały ten dźwięk mimo wszystko nieco "porobiony", niemniej jednak walnięcie, kop, drajw, skupienie energii na midbasie miały najlepsze ze wszystkich słuchawek jakie do tej pory miałem gdzie Audeze LCD-2 to przy nich miękkie faje pod tym względem. Co do zejścia to jednak planary mają większy potencjał moim zdaniem, szczególnie Aeony Closed, ale też takie Hifimany HE-560v1. Niemniej jednak zejście też było ale super-szybkie takie kontrolowane bez poluzowania gdzie midbas miał pierwszeństwo. 

Fajne słuchawki. Według jednych Tribute7 są jeszcze lepsze, według innych niekoniecznie, m.in Piotr Ryka w recenzji pisał że to już do końca nie to samo. Ja w swoich 9 miałem wymieniane przetworniki i klapnięte pady, więc przy nowych pewnie ten bas byłby jeszcze bardziej okazały. 

 

Denony D7100 jeszcze robiły wrażenie basem ale on tam był bardziej sztuczny taki i ukierunkowany na zejście, kopa też miały dobrego ale wysokie rodem z samochodu Kia Venga. Strasznie podbite choć nie sykliwe o dziwo. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Undertaker napisał:

Kwestia przyzwyczajenia, chociaż Ultrasone faktycznie mają sporo basu, to znowu nie ma co przesadzać

To chyba moje mają mało, bo spokojnie przesiadam się z nich na K701 i nie odczuwam jakiegoś braku czy nadmiaru, zależy w którą stronę idzie przesiadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker dziękuję za wzmiankę!😉👍 Miałem okazję posłuchać Edition 9 od @marekhalli zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie: świetna czystość dźwięku oraz rozdzielczość na pułapie słuchawek z okolic około 10 tys. zł, przestrzenna scena, neutralną temperaturą barwową (podobną do CD3000) z dobrą separacją oraz świetną głębią. Zgadzam się, że największe wrażenie robi w ich przypadku bas, którego jest dużo, posiada potężny, ciśnieniowy impakt, przywodzący na myśl ten z planarnych Finali D8000. Pomimo tego dolne pasmo charakteryzowało się świetną kontrolą, a całość przekazu była dla mnie w odbiorze naturalniejsza niż w Beyerdynanikach T1v2. Szczerze polecam @Gracjan je przetestować, bo są naprawdę świetne 🙂👍

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988lepiej bym ich nie opisał :) Choć ciekawi mnie na ile inaczej by zagrała ta sztuka @marekhallod moich byłych, które miały wymieniane drivery. Pamiętam że jak pierwszy raz posłuchałem dziewiątek to miały taki właśnie przyjemny tembr niemniej jednak mogło to być przez to że nie były sprawne w 100% i ze starości coś tam się napaćkało na driverze -> wnioskuję że te gąbeczki/osłonki mogły sparcieć i powłazić do środka. 

Nowe drivery na początku po odebraniu grały mi jakoś takim bardziej krzykliwym i napiętym dźwiękiem, niemniej jednak po roku to też były inne słuchawki (oczywiście mogłem się do nich przyzwyczaić) które przypominały mi momentami Beyery T1v1 jeśli chodzi o rozdzielczość czy ogólnie pojętą referencję, aczkolwiek z lepszym basem i trochę jednak uproszczonym przekazem. Fajne słuchawki :)

Sam chętnie bym Tributy7 dorwał teraz. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powolutku zastanawiam się na d próbą sprzedaży lub zamiany Edition Eleven. Po ponad roku od zakupu, po zachwytach nad ich szybkością, precyzją, barwą powoli dociera do mnie, że jednak są trochę dla mnie ciemne. Ostatnio najczęściej używam Edition M i bezpośrednia przesiadka z nich na 11 uświadamia mi ich ciemniejsze podejście do odtwarzania muzyki. Poza tym chyba wolałbym ostatecznie przejść na zamknięte słuchawki. No sam nie wiem. Na szczęście obecnie sprzedać coś sensownie nie jest łatwo więc może mi przejdzie. Ale może chce ktoś dokonać zamiany na Edition8?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker dziękuję! 😉👍 Na pewno takie porównanie byłoby ciekawe, bo upływ czasu odciska niestety piętno na naszych sprzętach, a szczególnie gąbkach, piankach, które parcieją oraz się wykruszają. Być może w jakimś stopniu miało to wpływ na brzmienie. Natomiast na przykładzie Sony CD3000 muszę stwierdzić, że w ich przypadku taka wykruszająca się na przetwornik gąbka (między uchem, a metalowym elementem dostrajającym) powodowała lekkie zniekształcenia. Konieczne było wydmuchanie/usunięcie luźnych fragmentów, aby rozwiązać problem. Sonicznie zmiana spowodowała utracenie przez bas wooferowego charakteru. Przy okazji zaczęły grać jaśniej, ale też czyściej i klarowniej. 

 

Dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami związanymi z nowymi driverami! Taki charakter brzmienia ze znanych mi słuchawek posiadają, m.in. nowe Audio Techniki, których dźwięk z czasem uspokaja się i staje bardziej koherentny. Zgadzam się, że Edition9 są to bardzo fajne (powiedziałbym funowe) słuchawki i jeśli marekhall będzie je jeszcze posiadał w przyszłym roku, chętnie się po nie zgłoszę :)) Bardzo mi przypominają swoim charakterem brzmienia CD3000, ale ze złagodzoną górą pasma, delikatnie przyciemnioną, plastyczniejszą średnicą, z większym jej nasyceniem oraz obfitszym, potężniejszym, z lepszym impaktem basem. 

 

Trzymam kciuki, aby udało się znaleźć w dobrą ofertę na Edition 7!🙂👍

 

@Rafaciojeśli zależałoby Tobie na jaśniej brzmiących słuchawkach, to może warto byłoby obok Edition 8 wziąć pod uwagę także Sony CD3000? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No S-Logic może nie leczy od razu ale faktycznie dzięki niemu słuchanie jest mało że tak to ujmę inwazyjne i niemęczące. Do tego podejrzewam że Edition 11 są podobnie jak Edition 8EX niemniej wygodne i mamy słuchawki-killery na biocelulozie. Jedne wiszą na alelokale w całkiem fajnej cenie, choć już nowe na promo były kiedyś za 2799 bodajże. Może i bym sobie wziął jakby mi jeszcze mamony starczyło, ale obecnie nie da rady :D

 

 

@Tytus1988Pierwszy odsłuch Ultrasów 9 dla mnie był mega przeżyciem bo z jednej strony możliwość przetestowania legendy a z drugiej bardzo przyjemne i naturalne brzmienie. Tym większa szkoda że były uszkodzone (grały cicho i miały lekki imbalans kanałów, do tego lewy drajwer pierdział na basie). 

Pamiętam że podjarałem się na wieść o tym że Niemcy je nareperowali i jednocześnie rozczarowałem dźwiękiem po pierwszym odsłuchu :D Do tego były mega-niewygodne. Ostatecznie miałem je ponad rok i bardzo miło wspominam, mid-bas pierwsza klasa, energetyka tegoż tak jak pisałem - najlepsza. 

Ogółem trochę takie mniej audiofilskie a bardziej ludzkie Beyery T1v1 jeżeli chodzi o tembr, dla mnie trochę za mało magii ale dało się słuchać. 

 

Audio-Technik żadnych nigdy nie miałem, kiedyś może coś się trafi ;)

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po założeniu ich na głowę za każdym zmieniam zdanie. Tak jak teraz. To jest takie połączenie szybkości Staxów z mega dynamiką, że te wysokie mogę złożyć w ofierze. I to wszystko ze stu kilkudziesięciu w maksie watów.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami z ich użytkowania! 🙂👍 W tych aspektach, o których wspomniałeś, są trudne do pobicia.

 

Mam nadzieję, że w przyszłości nadarzy się okazja, aby posłuchać Audio Techniki :)

 

@Rafacio rozumiem, chociaż gdybyś miał okazję, warto sprawdzić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powoli zaczynam rozumieć fenomen marki Ultrasone i to czemu Japończycy tak za nimi szaleją. 

Mianowicie, kiedy inna niemiecka firma Bajer Dynamit psuła pierwszą generację swojego flagowego modelu (mniej więcej), inny słuchawkowy potentat z tego samego kraju ulepszał o nowy pałąk swój uznany na rynku profesjonalnym model -> PRO900(i). Nie wiem czy Bawarczycy zdawali sobie sprawę, że trzecia generacja T1, wydana koło 2020 zagra mniej więcej tak samo, kosztując 3-4x więcej?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy ja wiem? Lubię starsze Beyery (chyba najbardziej 911 i 931) jednak z Tesla mi nigdy nie bylo po drodze. Ta ich gora jest jakas dziwna, wyostrzona i szklista. Ultrasone nawet z v-ka jak w pro900 nie sa takie przemodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Undertaker napisał:

Powoli zaczynam rozumieć fenomen marki Ultrasone

E tam. Mi to zajęło kilkanaście sekund po kupnie od kolegi z forum i posłuchaniu HFi15. Od nich się zaczęło i do dziś ich używam i uważam, że to świetne słuchawki.

Edytowane przez Rafacio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starych DT nie miałem może z wyłączeniem 880S 600 ohmowych i po dokupieniu im padów na wzór oryginałów z ali to była tragedia :D Bez padów mi się podobały bo lekkim misiem zalatywały. 

Co do tesli to dziwne są te wysokie, z jednej strony mega detaliczne a z drugiej problematyczne. Bajer w 3 generacji mocno je już zatuszował, i te już mi się spodobały, tylko że te z kolei grały jak PRO900 które mam, mniej więcej ale jednak. A i wciąż wysokie Ultrasów normalniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2022 o 00:08, Rafacio napisał:

Mi to zajęło kilkanaście sekund po kupnie od kolegi z forum i posłuchaniu HFi15. Od nich się zaczęło i do dziś ich używam i uważam, że to świetne słuchawki.

Nie znam ich, ale swego czasu polowałem na nie - cenowo w moim zasięgu i dobre opinie. W końcu jednak nie miałem możliwości ich odsłuchać i kupiłem K530 (to było kilkanaście lat temu - jeszcze nie było tak powszechnych zakupów w necie i możliwości zwrotu zakupionego sprzętu max. 14 dni po zakupie online). W ogóle nie miałem nawet w ręku żadnych Ultrasone - ale trzeba przyznać, że większość modeli stylistycznie trafia w mój gust. Teraz raczej bym celował w Pro480i. Ale i tak tylko gdybam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marekhall napisał:

Jeśli chcesz mogę pożyczyć Ci PRO2900. Nie są to co prawda słuchawki z serii Edition, ale niemniej dają możliwość na zapoznanie się ze stylem grania tej firmy.

Dzięki, ale na razie muszę się uporać ze swoją habilitacją. Dam znać, jak będzie po :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy taki kabel podejdzie do Ultrasone Edition M? Pytam, bo mam jakiś kabel mmcx i niestety on fizycznie nie pasuje do tych słuchawek. Wtyczki nie blokują się w gniazdach albo nie dają się wcisnąć do końca. Tego nie wiem, bo na chama nie próbowałem.

https://mp3store.pl/kable/sluchawkowe/fiio/2018501157421191320/6953175730477/fiio-lc-44b-kabel-zbalansowany-z-posrebrzanej-miedzi-mmcx

Czy taki kabel da się w sklepie rozpakować i sprawdzić?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Czy ktoś się orientuje czy taki kabel podejdzie do Ultrasone Edition M? Pytam, bo mam jakiś kabel mmcx i niestety on fizycznie nie pasuje do tych słuchawek. Wtyczki nie blokują się w gniazdach albo nie dają się wcisnąć do końca. Tego nie wiem, bo na chama nie próbowałem.

https://mp3store.pl/kable/sluchawkowe/fiio/2018501157421191320/6953175730477/fiio-lc-44b-kabel-zbalansowany-z-posrebrzanej-miedzi-mmcx

Czy taki kabel da się w sklepie rozpakować i sprawdzić?

Mmcx czasem ciężko wchodzi, porównaj optycznie czy to to samo i jeszcze raz spróbuj. Ewentualnie suwmiarką zmierz. Ultrasone twierdzi że to MMCX, więc musi pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności