Skocz do zawartości

Fanklub Ultrasone


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko. To chyba najspokojniejszy klub na forum. W sensie, że nic się nie dzieje i prawie nikogo nie ma. Chyba jedne z najbardziej niszowych słuchawek na forum.

Swoją drgoą gdy zaczynałem aktualną przygodę ze słuchawkami to chciałem kupić HFi450. Ostatecznie kupiłem Takstary pro80 i te drugie, a wspomnianych Ultrasone nawet nie słyszałem. Ma ktoś używki jakieś na obadanie? No i chętnie obadałbym pro900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja we wtorek mialem zaszczyt je uslyszec podlaczone pood dwa zestawy:

1:

Violectric HPA-V200
Audio GD R2R-1

2:

Musical Fidelity MX-HPA
Musical Fidelity MX-DAC

 

Z tym pierwszym zestawem grały zdecydowanie lepiej mialy walniecie tam gdzie bylo to potrzebne :D ale z tym drugim tez bylo super, ale jednak ten system drabinkowy robi swoje. Ogolnie idac wtedy do mp3store poszedlem kupic tylko ifi zen dac v2 ale jak zwykle Patryk musial mi cos pokazac :D pokazal mi tez Elexy tez byly fajne ale brzmialy bardezo podobnie do moich takstarow hf 580 po pelnych modach no ale te Ultrasone edition 8 EX mnie doslownie rozwalily. Jezeli w moich Takstarach ja czuje muzyke to w tym ja widze, kazdy instrument kazda osobe, lapalem sie na tym ze chcialem wyciagnac reke by tego dotykac, caly chodzilem pierwszy raz chcialem tanczyc :D a skubane wygladaja tak niepozornie, sa lekkie i wygodne to sa ogolnie pierwsze zamkniete sluchawki jakie slyszalem niestety nie mielismy kabla xlr ale podpiete pod balans 4.4 roznica juz byla duza :D nie jestem osoboa techniczna mi zwyczajnie musi sie podobac to co slysze. Dlatego te sluchawki musze miec tym bardziej ze kazdy model ma limit 999 sztuk wiec wartosc tych sluchawek nie spada nawet po latach to jak z lambo badz aston martinem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LustVanGoth napisał:

Wartosc tych sluchawek nie spada nawet po latach to jak z lambo badz aston martinem :D

Rynek to weryfikuje i są warte tyle ile ktoś za nie zapłaci. Moim zdaniem stracą na wartości jak każda elektronika, nawet limitowana. Nie jest to dobra inwestycja. :)  

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LustVanGothMoże być że siadł Ci wyjątkowo ten ichniejszy S-Logic, także pogratulować :) Nic tylko je brać i cieszyć się ze słuchania muzyki. Akurat teraz mam na głowie Takstary HF580 (tylko że modowane) i z pamięci nie uważam żeby były od Ultrasone całościowo gorsze, choć to też zależy na co kto zwraca uwagę przy odsłuchu. 

Najważniejsze że te 8EX Tobie się podobają. 

Ja zawsze twierdziłem że Ultrasone ma patent na słuchawki z wygarem ale jednocześnie przejrzystością i dobrymi wrażeniami przestrzennymi. 

 

Jeżeli chodzi o to inwestowanie w nie to różnie bywa, raczej bym się nie zapędzał - ale nie można wykluczyć wszelkich ewentualności. Sam się ostatnio trochę przejechałem na 9 pod tym względem, bo myślałem że to z racji legendy taki chodliwy towar, a tu takiego wała :D A mowa o modelu rzeczywiście bardzo trudno dostępnym na rynku wtórnym, dodatkowo w niektórych kręgach owianym można powiedzieć sławą (patrz blog hifiphilosophy czy zestawienie najdroższych słuchawek na świecie sprzed wieeeelu lat). 

 

Nie wiem czy ED8EX są limitowane czy nie (np. zwykłe 8 nie były, podobnie jak 9 których na początku miało być 1000 sztuk a potem normalnie dorabiali więcej już bez numerków). Limitowane to pewnie były np. Edition 5 te drewniane (potem wyszła też wersja Unlimited) czy Tribute 7 (777 sztuk). 

Generalnie Ultrasone w sprytny sposób prowadzi swój marketing i nie zdziwiłbym się jakby te 999 przy niektórych modelach to było aż nadto jeżeli chodzi o popyt na nie :D Ale tu już więcej powiedzieć by mogli pewnie sprzedawcy. 5 faktycznie nigdzie nie widzę, poznikały, za to zwykłe 8 to w różnych wariantach do dzisiaj zalegają (sam bym je chętnie dorwał). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HustlerTo jest zupełnie co innego niż Romeo/Ruthenium itd. 

Słuchawki mają większe muszle i nowszy system S-Logic EX z kątowo ustawionymi przetwornikami. 

Ponadto mają odpinane (dwa) kable w zestawie i futerał na zamek w stylu Edition 9 tylko że większy. 

Nausznice też się różnią - są większe, pojemniejsze i z genialnym systemem mocowania na magnesy. 

 

Co do driverów to nie wiem - możliwe że takie same. Chociaż Ultrasone zdaje się do większości modeli wstawia podobny tytanowo-mylarowy przetwornik. Choc "podobny" to może słowo klucz. W każdym razie z nowości dopiero Edition 11 ma przetwornik na biocelulozie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam, m.in. Ultrasone M Black Pearl, te mobilne małe E8... grają ładnie nawet ze smartfona (choć coraz mniej ma wyjścia 3,5mm), ale trochę im zajęło wygrzewanie nim można było docenić dźwięk... może to nie Empyrean, ale jest zacnie... in minus - kabelek dostarczany z Ultrasone M... gdzieś jack 3,5 nie łączył po jakimś czasie, Jimmy Dragon to ogarnął... ale jak chciałem dorobić jakiś inny kabelek na MMCX, okazało się że ultrasonowe gniazda MMXC w słuchawkach są jakieś takieś nie do końca standardowe... 

Może ktoś ma namiary na jakieś kable do wtyków MMXC ultrasone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr_Mojo napisał:

mam, m.in. Ultrasone M Black Pearl, te mobilne małe E8... grają ładnie nawet ze smartfona (choć coraz mniej ma wyjścia 3,5mm), ale trochę im zajęło wygrzewanie nim można było docenić dźwięk... może to nie Empyrean, ale jest zacnie... in minus - kabelek dostarczany z Ultrasone M... gdzieś jack 3,5 nie łączył po jakimś czasie, Jimmy Dragon to ogarnął... ale jak chciałem dorobić jakiś inny kabelek na MMCX, okazało się że ultrasonowe gniazda MMXC w słuchawkach są jakieś takieś nie do końca standardowe... 

Może ktoś ma namiary na jakieś kable do wtyków MMXC ultrasone?

Black Pearl sa ok, ale ogolnie uwazam, ze mogliby zdecydowac sie na jeden standard wtykow, albo najlepiej lutowac na stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LustVanGoth napisał:

przekonałem ze nie zawsze tak jest 😜

Bardzo często tak nie jest, a im wyższe rejony cenowe tym jest z tym gorzej. Ale zawsze można próbować specyficznemu klientowi imponować innością, ekskluzywnością, prestiżem itp głupotami.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No swego czasu się zastanawiałem nad nimi vs ED8EX i wziąłem te drugie ze względu na zamkniętość. Nie żałowałem decyzji, niemniej jednak te Eleveny też mocno kusiły i może kiedyś jeszcze się na nie skuszę. 

Szkoda że one mają te wtyki MMCX bo to ponoć nie najlepsze rozwiązanie, coś mi się rzuciło kiedyś w oczy tylko nie wiem czy to nie w kontekście Edition 5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, to są świeże modele więc biorąc pod uwagę samą niszowość marki Ultrasone, byłbym wysoce zdziwiony gdyby ktoś od nas już miał możliwość ich przesłuchania :) Właściwie nie wiem czy są już jakieś opinie w necie w ogóle oprócz wzmianki o ich wejściu na rynek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ostatnio kombinuję, że może bym coś se kupił. Może posłuchać i kupić edition m, a może 8, a może jakieś Signature by mieć zamknięte fajne słuchawki. I tak zawsze wtedy słucham (jak dziś) na PRO750 i przechodzą mi te pomysły. Bo PRO 750 są super. I tak se myślę, jakie są te PRO900?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie odniesienie do pro750. Bo ja już się nasłuchałem o tym straszliwym basie, ale w wielu słuchawkach niby basowych nie stwierdzałem jego nadmiaru, a w wielu opisywanych jako bezbasowe miałem go dość więc to chyba kwestia odbioru trochę jest. Ma ktoś w Trojmieście pro 900?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @saudionapisał, one mają na prawdę duuużo basu, drugie tyle wysokich (moim zdaniem szklistych), średnica można powiedzieć "profesjonalna" ale w odniesieniu do reszty pasm mocno zminiaturyzowana. 

Generalnie ciekawe słuchawki ale dla mnie w kategorii eksperymentu raczej, odskoczni. 

Takie freaki. 

 

P.S. Edition 9, które według Piotra Ryki przynajmniej jeszcze do niedawna były basowymi królami - w porównaniu z PRO900 to tego basu nie miały prawie wcale. Za to miały faktycznie lepsze uderzenie. To tak z pamięci. 

 

Dobrymi allrounderami są Signature Pro - takie w sam raz we wszystkim z zachowaniem dobrej energetyki brzmienia, z którego według mnie Ultrasone słynie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności