Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Ultrasone


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

Ale dla mnie metr kabla za 500 zł to aberracja jest. Do tego trójnik jest c**jowy i haczy co chwilę o krawędź biurka czy stołu wyrywając wtyczki ze słuchawek. Teraz już się nauczyłem i się to nie dzieje, ale się działo. Być może w ostateczności go kupię, ale może po prostu znajdę jakiś inny kabelek lub doki z takim kablem. Doki do śmieci-kabel do używania. Dobrze, że same słuchawki grają rewelacyjnie i są to niewątpliwie najlepsze jakie słyszałem. Dobra rzecz dla każdego fana K701 któremu jednak K812 z jakiegoś powodu nie do końca podeszło.

Z innej beczki. Dziś okazało się mój 75 letni ojciec kupił sobie Yamahę r-n602. Ok. Dziś byłem obadać sprzęt i w sumie spoko. Gra ok, mozliwości ogromne. Kosztuje to 2.5 koła około. W tym świetle cena słuchawek 4 koła jest absurdalna.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym splitterem to też miewałem podobne jazdy w swoich Ultrasach i nie tylko w sumie. 

Niemniej jednak w Edition 8EX tych wtyków LEMO to nic nie ruszy, tak pewnie siedzą (mają jakiś mechanizm blokujący). Inna sprawa że ja nimi nie szarpałem bez potrzeby :D

 

Najważniejsze że się brzmienie podoba. Sam może kiedyś zapoluję na 11. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co polować. Trzeba kupić i już. Ja nie szarpałem też. Mój sposób siedzenia szarpie. Nachylam się nad biurkiem, trójnik włazi pod krawędź, ja się podnoszę, a on zahacza o tą krawędź.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Jednak kabel od HD650 wpadał mi w milimetrową szczelinę między podłokietnikiem, a siedziskiem fotela. W sumie ten od heków też tak robi. Jedyne obejście jakie znalazłem to puszczenie przewodu nad biurkiem. Zamierzam kupić jakąś małą plastikową, otwieralną obejmę na przewody i przybić ją na górze, z boku biurka.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
3 godziny temu, euter napisał:

Ultrasone to jednak jest sekta

Ale, że o co chodzi? Trudno nie lubić firmy która stworzyła najlepsze aktualnie słuchawki na świecie. Ed11.😆

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wciskanie kitu? :) W sumie nie wiadomo czego to tam nie ma, normalna gadka z ładnymi słówkami. 

Nie wiem czy miałeś jakiś model Ultrasone z serii Edition, ale jakość wykonania i materiały to naprawdę wysoka półka, design też ciekawy. Ceny wiadomo - audiofilskie, ale jak się trafi na jakieś promo to nie wychodzi to tak źle. 

 

Filmik który wrzuciłem ma swoje momenty za to :D Ciekaw jestem co to za technologię wymyślili. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Undertaker napisał:

W sumie nie wiadomo czego to tam nie ma..

Właśnie dlatego, mało znaczące pie.dolety tzw. "nawijanie makaronu na uszy", a i tak w odsłuchu wychodzi, co to za "cut" technologia, ile warte te wszystkie udoskonalenia i ta cała..

4 godziny temu, Undertaker napisał:

.. gadka z ładnymi słówkami. 

😉

 

4 godziny temu, Undertaker napisał:

Nie wiem czy miałeś jakiś model Ultrasone z serii Edition, ale jakość wykonania i materiały to naprawdę wysoka półka, design też ciekawy.

Miałem ED.8 w dwóch odmianach i już pisałem, że wykonanie i użyte materiały, to jest top topów, ale firmowe brzmienie Ultrasone, jest zbyt jazgotliwe i jakieś takie plastikowe dla mnie, jakby przez DSP przeszło. Aha i jeszcze ten nieszczęsny S-Logic, który nie jest kompatybilny z moimi uszami, no nie moja bajka po prostu. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edition 8 tych starszych nie znam, ale ED8EX to już bardzo dobry poziom - a przynajmniej nie gorsze od Beyerów T1, Hawków :D czy czego to ja w ostatnim czasie nie miałem. Oczywiście jak każde słuchawki mają jakieś swoje cechy charakterystyczne i wiadomo że nie każdemu podejdą. Za to wykonanie pierwsza klasa.

Ten S-Logic to z jednej strony nic specjalnego (sporo marketingu) a z drugiej jak pomyśleć że zamknięte ED8EX grają przestrzennie w stylu półotwartych Beyerów T1v3 np. to jest to jakieś osiągnięcie według mnie. Za to w tym konkretnym modelu utrudniony jest odsłuch na leżaka ze względu na prostokątne pady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tych Ultrasonach co mam lub znam odbieram przestrzeń inaczej jednak. Mam wrażenie słuchania kolumn w małym pokoju. Zwłaszcza jak się na to nastawię. 

 

Jednak każdemu klubowiczowi polecam zapoznać się z Ed.11.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Rafacio napisał:

Ja w tych Ultrasonach co mam lub znam odbieram przestrzeń inaczej jednak. Mam wrażenie słuchania kolumn w małym pokoju.

Właśnie dlatego mi nie pasuje ten S-Logic, bo dźwięk mnie nie otacza, a bije bardziej od frontu. W kolumnach (zależnie od akustyki!), inaczej się to odbiera, bo dźwięk dochodzi z większej przestrzeni, więc siła rzeczy i tak jest otaczający. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pasuje.

W małym pokoju dźwięk z kolumn jest jak dźwiek z kolumn w małym pokoju.

Przy okazji. Jeśli będziesz miał okazję posłuchać edition eleven to posłuchaj. To inne granie niż te tytany czy tym podobne membrany. Dla mnie to fantastyczne (w końcu) rozwinięcie K701, aczkolwiek nie wiem jeszcze czy na tyle by AKG się pozbyć.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Undertaker napisał:

S-Logic to z jednej strony nic specjalnego (sporo marketingu)

Marketing tak (trzeba się czymś wyróżniać) kształt sceny w ultrasone jest trochę inny, na swój sposób bardzo ciekawy ,jak w pozostałych popularnych słuchawek jakie słuchałem.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc po czasie. Q1 już było świetne, ale Q3 z Eleven to jest precyzja, szybkość i dynamika. Dla mnie bomba. Nic mocniejszego nie potrzeba. Ed.11 mogę polecić komuś jako następcę serii K7 AKG. Bardziej one moim zdaniem niż K812. Tak więc tańszemu Q1 nic dźwiękowo nie brakowało, ale jednak troszkę ponad dwa razy większa moc Q3 robi pewną robotę ulepszając delikatnie doznania. Gdyby taki q3 miał wyjście liniowe to sprzedałbym k5 i kupił drugiego malucha do stacjonarnego kompa. Ale nie ma.

 

Dziwi mnie też brak chętnych na edycję jedenaście swoją drogą.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hello? Ktoś tu jeszcze żyje?

Żeby nie było, że tylko tak bez sensu napisałem. To opiszę scenę. No więc tak. Chleję piwsko i słucham muzy w ed11. Zaczyna mnie brać mocno na spanie, że przysypiam co chwilę. I nagle uświadamiam sobie, że jest 1 w nocy, a ja na*******am muzyką tak, że dziwić może to, że sąsiedzi jeszcze nie szturmują mojego mieszkania, a tu się okazuje, że siedzę w słuchawkach. Taka jest scena w Edition 11.

 

Nie jest wydumana jak to niektórzy opisują HD800, bo ja już nie pamiętam za bardzo. Jest taka, że zasnąłeś ze słuchawkami na uszach, budzisz się i ...

k***a, dlaczego ja tak głośno gram na kolumnach o 2 w nocy???????

Edytowane przez Rafacio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Są rewelacyjne jak dla mnie. Ale może chciałbym lepsze niż mam zamknięte? Czasem się przydają. A czy takie Edition M są lepsze od PRO750 to nie wiem. Dlatego pytam.

Dodam, że zamkniętych używam nas tyle rzadko, że te Edition musiałby zmasakrować, 750-tki bym je kupił. W sumie wątpię by tak mogło się stać. Ale są ładne. Szkoda tylko tych owiec.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jednak te eleven mimo idiotycznej ceny to był dobry zakup. Jak to niektórzy nazywają są to super allroundery. Opera Montveverdiego, jak i Dissection brzmią na nich równie znakomicie. Jak ktoś szuka słuchawek do 4000 do metalu, a ktoś inny do klasyki to ja im powiem tak: Kupcie eleven, a posłuchacie i metalu i klasyki, i jazzu. I dodam. Nie potrzebujecie do tego kilku watowego Bursona czy innego dziadostwa. Jeśli więc planujesz słuchawki za dwa koła i dac/amp za 2 koła, to lepiej kup Edition Eleven i wzmak za kilka stówek.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności