Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Ultrasone


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Undertaker napisał:

szklistość sopranów

Metaliczność (dla mnie). Jakoś idzie się przyzwyczaić.

 

Wspomnienie:

Na majówce w Pabianicach w Q21 leciało kiedyś (na zestawie: odtwarzacz  CD   Roksan Kaspian, wzmacniacz: Atoll IN200, jakie paczki - nie pamiętam) Fleetwood Mac - albo Tusk albo Rumours

 

Chyba tylko mi przeszkadzały szkliste i forsowne wokale. W folk rocku to przykrość, ale jakoś nikt nie zwrócił uwagi na to prócz mnie.

|||

Odnośnie zmian fizycznych materiału (bez prądu vs pod prądem) i jak to wpływa dalej, czyli jak brzmi :

https://wpszoniak.pl/portfolio/335

Może to o coś zbliżonego chodzi w "wygrzewaniu" słuchawek ?

 

 

 

W dniu 30.04.2021 o 00:11, neonlight napisał:

zrobić sobie przerwę od Ultrasone i przez jakiś tydzień dwa, słuchać w lagodniejszych słuchawkach, ciekawe, czy po tym czasie też będą.. "otwarte" i niemęczące, czy jednak uszy się odzwyczają i "proces wygrzewania" zacznie się od początku.

Wtedy, kiedy Pro 900 były w serwisie czasami brałem Ultrasone HFi 15 G, ale to tylko mobilne kieszeniowe słuchawki. Mało frajdy z nich.

Proces wygrzewania nowych jest jednokrotny i nieodwracalny.

Jak ? Co się wtedy dzieje ?  - Tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje proces wygrzewania słuchawek, ta teoria jest bez sensu. To nasze uszy i mózg adaptują się do źródła sygnału.  

11 godzin temu, xetras napisał:

 

Odnośnie zmian fizycznych materiału (bez prądu vs pod prądem) i jak to wpływa dalej, czyli jak brzmi :

https://wpszoniak.pl/portfolio/335

Może to o coś zbliżonego chodzi w "wygrzewaniu" słuchawek ?

 

A o jakim natężeniu prądu mówimy?

A co do wygody poszczególnych modeli, to Signature PRO / DJ mają dość płytkie pady, przez co sluchawki dotykaja do uszu co nie jest zbyt wygodne. Znacznie lepiej leza ED8 i ED12, ale tych ostatnich nie polecam brzmieniowo 

Edytowane przez marekhall
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marekhall napisał:

Nie istnieje proces wygrzewania słuchawek, ta teoria jest bez sensu. To nasze uszy i mózg adaptują się do źródła sygnału.

A jeśli są pomiary które pokazują jak zmieniają się słuchawki od nowości pod kilkuset godzinach to jak to interpretować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

A jeśli są pomiary które pokazują jak zmieniają się słuchawki od nowości pod kilkuset godzinach to jak to interpretować?

Chętnie zobaczę, pod warunkiem, że urządzenie pomiarowe też było wygrzane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Przez internet ciężko odczytać intencje, zakładam ze to lenistwo połączone z szyderą, ale służę:

 

Sorry, ale nie przekonuje mnie podrostek z przelotkami w uszach - kto to w ogóle jest, żebym brał jego argumenty na poważnie?! 😗

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale może najpierw zbierzmy wymagania aby pomiar uznać za miarodajny. Rozumiem ze pomiar musi byc wykonany:

- przez inżyniera dźwięku,

- po 50 roku życia,

- bez kolczyków i tatuaży,

- urządzenie pomiarowe musi byc wygrzane,

- nie moze pochodzić z yt

😂

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie każe, nikt nie zmusza. Ale rozumiem, że więcej obostrzeń niż wymieniłem nie ma?

Dobrze, że nie widzimy 90% osób, które udostępniają pomiary w sieci bo dopiero by się zaczęło. Za stary, za głuchy, za młody, czarny, tatuaż go wyklucza, nie ma lewego oka itd. 

Pytanie od razu też się rodzi, kim jesteś Ty aby podważać pomiary kogoś kto: ma sprzęt aby wykazać różnicę w wygrzewaniu słuchawek, recenzuje sprzęt audio od 5 lat, zawodowo zarabia pracując w branży audio wideo? Zresztą kolega wyżej powiedział, że uwierzy jak zobaczy pomiary, wymagań powyższych nie brałem pod uwagę ;)

Sorki za off 

EOT.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nawet na tym forum są przecież osoby wykształcone na kierunkach elektronicznych które uważają że wygrzewanie jak najbardziej ma wpływ na brzmienie słuchawek, podawane nawet były swego czasu sposoby odpowiedniego wygrzewania. :) Co ciekawe łączy się to poniekąd z opiniami osób również wykształconych, ale humanistów czy tam filozofów. Ci z kolei idą o krok dalej i podają, że słuchawki wygrzać można źle na przykład na torze nie przystającym im jakościowo. 

Takie dyskredytowanie kogoś bo z YT, fioletowego, żółtego, czy tam jeszcze czego innego, jest trochę słabe w tym sensie że emocjonalnie podchodzi się do tematu co faktycznie nie służy raczej dialogowi i poszerzaniu horyzontów a co najwyżej do kłótni i szitsztormów, gdzie ci którzy w teorii powinni kierować się szkiełkiem i okiem z góry patrzą na tych drugich, romantycznie świat widzących. Zaś ci ostatni bez odpowiedzi nie pozostają określając tych pierwszych mianem amatorów na przykład. 

A ja bez bicia się przyznaję: nie wiem, czy wygrzewanie istnieje, czy nie. Podobnie jak nie jestem pewien, czy ma ono słyszalny wpływ na brzmienie. Ogólnie im dłużej siedzę w tym hobby, tym mniej wiem. 

O dziwo pomimo mniejszych bądź większych wahań formy mam ochotę na coraz to większą ignorancję. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No dobra, ale na jakiej podstawie ma być przekonujący, to jest jakiś inżynier dźwięku, czy lanser z YT'ubka?! Bądźmy poważni.


Myślę że warto posłuchać dokładnie tego co powiedział - pracujące elementy zmieniają swoją charakterystykę ale to nie oznacza wcale że tego typu zmiany będą słyszalne. Pomijając to że podał przykład z zawieszeniem z głośników, które nie istnieje w sluchawkach, to zbyt mało powiedział na temat tego jak robił test żeby można go było przyjąć za dobrą monetę

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Przepraszam, ale może najpierw zbierzmy wymagania aby pomiar uznać za miarodajny. Rozumiem ze pomiar musi byc wykonany:

- przez inżyniera dźwięku,

- po 50 roku życia,

- bez kolczyków i tatuaży,

- urządzenie pomiarowe musi byc wygrzane,

- nie moze pochodzić z yt

😂

 

Nie, no oczywiście, wystarczy, że zmierzy mikrofonem z telefonu i po sprawie.

Bądźmy poważni, paplaczy na yt pełno a ich pewność siebie przebija rzetelną wiedzę i doświadczenie. Firmy, które pchnęły do przodu rozwój słuchawek i mikrofonów, a mam tu na myśli np AKG, Sony, Sennheisera czy Beyerdynamic wydały niezłą górę pieniędzy na badania dziwnym trafem nie wspominają nic o mitycznym wygrzewaniu (pewnie się zmówili). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marekhall napisał:

 

Nie, no oczywiście, wystarczy, że zmierzy mikrofonem z telefonu i po sprawie.

Bądźmy poważni, paplaczy na yt pełno a ich pewność siebie przebija rzetelną wiedzę i doświadczenie. Firmy, które pchnęły do przodu rozwój słuchawek i mikrofonów, a mam tu na myśli np AKG, Sony, Sennheisera czy Beyerdynamic wydały niezłą górę pieniędzy na badania dziwnym trafem nie wspominają nic o mitycznym wygrzewaniu (pewnie się zmówili). 

Ale wiesz że mierzy mikrofonem z telefonu czy mówisz aby mówić? Bo wystarczy 15 min i można sprawdzić jaki ma sprzęt pomiarowy, jak odczytywać pomiary itp.

Tak to na pewno zmowa, a po drugiej stronie barykady stanęli inni producenci jak AQ, Hifiman, AK, i tak się okładają jajkami ;) 

Tak czy owak rozumiem, że to powyższych punktów proponujesz jakiś dopisać?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Palpatine napisał:

AQ, Hifiman, AK

Słabe to autorytety. Jednemu udało się zrobić dwa bodajże modele, drugiemu słuchawki rozpadają się same z siebie, a trzeci nie umie ogarnąć systemu w swoich grajkch.

W dniu 1.05.2021 o 10:43, xetras napisał:

Ultrasone HFi 15 G

Słabo słuchałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafacio napisał:

Słabe to autorytety. Jednemu udało się zrobić dwa bodajże modele, drugiemu słuchawki rozpadają się same z siebie, a trzeci nie umie ogarnąć systemu w swoich grajkch.

To prawda, ale tamte nie lepsze. AKG i Senka już nie ma takie turbo sprzęty robili ;)

Pierwszy to teraz samsung, drugi od lat nie zrobił żadnych porządnych słuchawek, tylko odcina kupony od HD600/800 

I żeby nie było - nie opowiadam się po żadnej stronie, ot kolega chciał pomiary to dostał i zaczęło się filozofowanie. Zresztą takich pomiarów jest dziesiątki, to tylko pierwszy lepszy przyklad.

Edytowane przez Palpatine
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Palpatine napisał:

Ale wiesz że mierzy mikrofonem z telefonu czy mówisz aby mówić? Bo wystarczy 15 min i można sprawdzić jaki ma sprzęt pomiarowy, jak odczytywać pomiary itp.

 

Przepraszam, nie sprawdziłem. Wygląda na to, że to taki setup, że klękajcie narody: http://blog.prof-x.de/2017/10/08/einfache-messstation-fuer-buegelkopfhoerer/ 

59 minut temu, Palpatine napisał:

 

Tak to na pewno zmowa, a po drugiej stronie barykady stanęli inni producenci jak AQ, Hifiman, AK, i tak się okładają jajkami ;) 

 

A czym powyżsi sie wsławili?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy się uczy... Gdyby ceniony wizjonerski producent z Niemiec nie zaprezentował nowego podejścia do audio wraz z luksusowym modelem Edition 7 to Astell&Kern do dzisiaj klepałby bidę pod nazwą iRiver :P Widać praca przy pięknych widokach na Alpy i rozprawy naukowe dotyczące elektrosmogu inspirują. 

  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Palpatine napisał:

No jak to czym: AQ robi bardzo drogie kable, Hifiman ma najdroższy model słuchawek na świecie, a AK najdroższego przenośnego DAPA na świecie...Ultrasone póki co patrzy i się uczy ;)

 

To, że wysoko cenią swoje produkty co najwyżej masuje ego kupujących i wpływa na wyniki finansowe producentów ale nijak nie rozwija technologii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marekhall napisał:

 

To, że wysoko cenią swoje produkty co najwyżej masuje ego kupujących i wpływa na wyniki finansowe producentów ale nijak nie rozwija technologii

Owszem pytanie jak na rozwój technologii w ostatniej dekadzie wpływ miały takie firmy jak Sennheiser czy AKG? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:
6 minut temu, marekhall napisał:

To, że wysoko cenią swoje produkty co najwyżej masuje ego kupujących i wpływa na wyniki finansowe producentów ale nijak nie rozwija technologii

Owszem pytanie jak na rozwój technologii w ostatniej dekadzie wpływ miały takie firmy jak Sennheiser czy AKG? 

Tylko w sumie co wy jeszcze chcecie rozwijać jak technologia dawno przekroczyła zdolności ludzkiego słuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności