Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Ultrasone


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre, ale raczej Tobie się nie spodoba, bo mają mniej natarczywą górę niż 750. Bas dobrze zaakcentowany, bardzo precyzyjny no i ta przestrzeń - jak to w Ultrasone. Ogólnie zaskakują  potęgą brzmienia w porównaniu do ich rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szok.gif Moim zdaniem 750 mają trochę mało góry, to tamte musiałby nie mieć wcale. Chociaż z drugiej strony odbiór dźwięku jest mocno subiektywny jednak. Jak już nie raz się przekonałem.

 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o słuchawki to kupienie PRO750 to mój najlepszy zakup od czasów K701. Ale kilka dni wcześniej kupiłem Hfi15, które to spowodowały tenże zakup. I co ciekawe. Po kilku tygodniach bezpośrednio po pro750 założyłem K701. I nie było jakiegoś dysonansu. Te słuchawki są do siebie bardziej podobne niż ktoś mógłby pomyśleć. Dodatkowo osobiście w żaden sposób nie czuję, że te Ultrasone są zamknięte. Rewelacja. Natomiast 1480i nie nadają się do słuchania muzyki. Wiem, że robię antyreklamę mojemu ogłoszeniu, ale spoko. Fajnie sprawdzają się w gierkach typu Far cry 3 itp. A ja lubię tego typu rozrywkę.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę przypadkowo albo raczej przejściowo (zanim nie kupię czegoś innego) kupiłem Fiio Q1 do laptopa. I chyba zostanie to jako zakup docelowy. Z takimi PRO750 robi ten sprzęt co chce. Trochę mnie to zdziwiło, że sprzęt kupiony trochę z przymusu chce zostać na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, NuBreed napisał:

Myślałem o tych Pro1480i ale po lekturze wątku nie jestem już tak pewien ... 😅

Nie sugeruj się wątkiem. Kiedyś się sugerowałem długo opiniami ale potem zacząłem jeździć i słuchać, kupować, sprzedawać itd. Jakbym się sugerował np recenzjami znanych recenzentów zagranicznych to nie nabyłbym słuchawek które mi kolega polecił i bym teraz słuchał dalej kij wie na czym. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2021 o 12:38, Wisting napisał:

Dołączam z 750i. Dzisiaj zamówione w Ultrasone (tak do rymu).

Miałem już pytać jak tam te 750 się podobają, ale potem wydedukowałem niczym Szerlok że skoro "dzisiaj" zamówione to jeszcze nie dotarły :) Rafacio zdaje się zadowolony, a to podobno dość jasno grający model z tego co piszą. Ciekawe jak mają się do PRO900, te ostatnie to bas wlewają wiadrami do uszu normalnie, wysokich też nie mniej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Undertaker napisał:

Miałem już pytać jak tam te 750 się podobają, ale potem wydedukowałem niczym Szerlok że skoro "dzisiaj" zamówione to jeszcze nie dotarły :) Rafacio zdaje się zadowolony, a to podobno dość jasno grający model z tego co piszą. Ciekawe jak mają się do PRO900, te ostatnie to bas wlewają wiadrami do uszu normalnie, wysokich też nie mniej ;)

 

Jutro mają dotrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, słyszałem tylko Ed. 5 Limited u Baele i na AVS chyba w 2015 roku.

Pierwsze wrażenia: większa V niż Focal Spirit Pro, zwłaszcza góra. Bas też mocniejszy. Ogólnie nie jest źle, choć niby zamknięte, a tłumienie z zewnątrz takie sobie. Tylko te kable - jeden jest za krótki, drugi tylko z dużym jackiem. Na szczęście te od Focala pasują.

Muszą się wygrzać.

Edytowane przez Wisting
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na ile PRO750 grają zbliżenie do PRO900, choć domyślam się że nie tak mocno bo podejrzewam że Rafacio by ich nie polubił wtedy. Choć nawet PRO900 pomimo ilości basu potrafiły zaciekawić brzmieniowo. 

 

A te 5 jak się podobały swego czasu? Ostatnio rzadko je można spotkać na rynku wtórnym. Z tego co widzę to częściej ostatnio pojawiają się takie legendy jak 9, czy nawet niesławne 10 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątki były obłędne, bardzo rozdzielcze. Brałem je do ręki jak jakąś starą rzeźbę - broń Boże nic nie zepsuć, bo się nie wypłacę. Tylko ta cena...

Zaś 750i mają tłumienie coś jak Audio Technica MSR7 - znaczy poprawne. Przy cichszej muzyce niestety przebijają się odgłosy z zewnątrz. Pady na grubość 2/3 tych w Spirit Pro, więc pewnie dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak tak spytam..a co.. budżetowo 780tki warto brać jako zamiennik mdr 1r? Nie siedzę już w temacie od kilku lat, i audio zeszło na któryś tam plan. Potrzebuję coś z fajnym dołem bo Sony niemrawe są. Wypatrzyłem 780tki u mnie w mieście i zastanawiam się czy nie łykać. Kiedyś z tego co pamiętam to ludzie chwalili.. 

Źródło komp... Muzyka tidal HiFi głównie elektronika. Może dojdzie dc03 od BigMarasa.

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Undertaker napisał:

Ciekawe na ile PRO750 grają zbliżenie do PRO900, choć domyślam się że nie tak mocno

Mocno. Mialem je rownoczesnie i zdecydowanie 900 to podciagniete 750

3 godziny temu, NuBreed napisał:

Ja się tak tak spytam..a co.. budżetowo 780tki warto brać jako zamiennik mdr 1r? Nie siedzę już w temacie od kilku lat, i audio zeszło na któryś tam plan. Potrzebuję coś z fajnym dołem bo Sony niemrawe są. Wypatrzyłem 780tki u mnie w mieście i zastanawiam się czy nie łykać. Kiedyś z tego co pamiętam to ludzie chwalili.. 

Źródło komp... Muzyka tidal HiFi głównie elektronika. Może dojdzie dc03 od BigMarasa.

Jesli chcesz poznac lepsze Ultrasone, to zainteresuj sie moze czyms z rynku wtornego, np pro 2500 czy 2900

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słyszę ani jakiejś specjalnej v w tych pro 750, ani nie ma nadmiaru basu. Bardzo wokalne są wg. mnie, a właśnie leci Deine Lakainen. Jeśli więc PRO900 to takie podciągnięte 750 to może trza zapoznać się. 1480i zaś to grają samą średnicą, aż do przesady. W Far Cry 3,4 świetnie się spisują. Takie mam odczucia.

 

Hmm. Dawno żadnego AKG nie użyłem. Jednak "uszy" mocno się adaptują. W porównaniu do AKG może i jest ta V.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję jednak. Powód sprzedaży: za mało jak dla mnie tłumią otoczenie. Jakość dźwięku bardzo dobra, ale niestety mam małe mieszkanie i muszę mieć odcięcie się od seriali małżonki :)

Edytowane przez Wisting
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podobne do PRO900, no to na pewno ciekawe słuchawki :)

 

21 godzin temu, NuBreed napisał:

Ja się tak tak spytam..a co.. budżetowo 780tki warto brać jako zamiennik mdr 1r? Nie siedzę już w temacie od kilku lat, i audio zeszło na któryś tam plan. Potrzebuję coś z fajnym dołem bo Sony niemrawe są. Wypatrzyłem 780tki u mnie w mieście i zastanawiam się czy nie łykać. Kiedyś z tego co pamiętam to ludzie chwalili.. 

Źródło komp... Muzyka tidal HiFi głównie elektronika. Może dojdzie dc03 od BigMarasa.

 

Sam się zastanawiałem niedawno nad którymś z tych tańszych modeli, bo w Ultrasone była wyprzedaż - takie PRO580i można było dorwać za około 4 stówki, na alle chyba jeszcze są. Ale jednak dałem sobie spokój bo nie wiem, jakby przy takich Edition 9 wypadły np. Być może te 780 byłyby ok, ale kto wie. 

Na bas na pewno nie ma co narzekać w PRO900 chyba że na jego nadmiar - ale jak to Ultrasone walnięcia nie brakuje, wysokich też sporo. Do elektroniki powinno być w sam raz. Dorwać gdzieś używane w dobrym stanie za około 600 zł co by przy ewentualnej odsprzedaży nie było problemów. Choć dzisiaj tak patrząc po tym ile rzeczy stoją w komisie to nigdy nie można być pewnym, szczególnie w przypadku Ultrasone którego to producenta ludzie wciąż się chyba boją (moim zdaniem niesłusznie). ;)

9 godzin temu, Wisting napisał:

Sprzedaję jednak. Powód sprzedaży: za mało jak dla mnie tłumią otoczenie. Jakość dźwięku bardzo dobra, ale niestety mam małe mieszkanie i muszę mieć odcięcie się od seriali małżonki :)

No to widzę na długo się nie zadomowiły :D

Tak jak pisałem Edition9/seria Signature bardzo dobrze tłumi, tylko do wygody trzeba się przyzwyczaić na początku ale potem już jest super (głównie dzięki świetnej jakości padom) o ile ktoś nie ma zbyt dużych uszu. 

To tak na szybko od Niemieckiego producenta, no bo wiadomo że świat się na nim nie kończy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności