Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Ultrasone


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

@Adrian97Stereotypowo Ultrasone znane jest z mocnego basu i wysokich tonów i tu 900i wpisują się w te twierdzenia, choć moim zdaniem jak podejść do nich z otwartym umysłem to można dostać ciekawe brzmienie, takie "piecykowate". Otwarta wersja 2900 o ile dobrze pamiętam też miała fajny misiowaty bas ale bez tak natarczywych i szklistych wysokich tonów, chętnie bym je kiedyś znowu gdzieś dorwał. U nas na forum najwięcej słuchawek Ultrasone przesłuchał pewnie @marekhalli ewentualnie obsługa sklepu mp3store ;) Z tych które miałem to żadne mnie pod względem basu nie rozczarowały, a miałem te dawne flagowce PRO2500 które recenzował jeszcze znany redaktor Pacuła, Signature Pro, czy Edition 9 (odpowiedniki Tribute 7 i dawnych 7 w skrócie, choć podobno są minimalne różnice) - gdzie te ostatnie według Piotra Ryki mają cytuję "najlepszy bas w słuchawkach". Podobno Signature DJ mają dużo basu, a na promocjach można je już dostać w ciekawych cenach. Gdzieś na head-faju niektórzy twierdzili że Dj'ki mają więcej basu od Signature Pro, z kolei @marekhallchyba wspominał, że to jednak nieco okrojona wersja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribute 7 stoja jedne za 7 kola na allegru, sam od dawna o nich myslalem ale jakos nie moglem sie podjac kupna. Piotr Ryka ma i chwali je za potege. To akurat prawda bo potege i calosciowo bas to maja nieprawdopodobne. Zrekablowal sobie je kablem Tonalium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, John Grado napisał:

Tribute 7 stoja jedne za 7 kola na allegru, sam od dawna o nich myslalem ale jakos nie moglem sie podjac kupna. Piotr Ryka ma i chwali je za potege. To akurat prawda bo potege i calosciowo bas to maja nieprawdopodobne. Zrekablowal sobie je kablem Tonalium.

Tak a propos, bo chodziły głosy po forum, że Tonalium to mityczne nie wiadomo co. Otóż to jest to samo, co niegdysiejsze Velum. Można na audiostereo poczytać o Velumach. Popularne były kilkanaście lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał:

Tak a propos, bo chodziły głosy po forum, że Tonalium to mityczne nie wiadomo co. Otóż to jest to samo, co niegdysiejsze Velum. Można na audiostereo poczytać o Velumach. Popularne były kilkanaście lat temu.

To jeszcze nic. Ja czekam na pojawienie się podstawek pod kable słuchawkowe wzorem tych pod głośnikowe. Wszak pozwijany spiralnie drut to w istocie cewka, która ma swoją indukcyjność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.06.2020 o 21:35, majkel napisał:

audiostereo[...] kilkanaście lat temu.

Wewnętrzna wyszukiwarka tam obsługuje tylko rok wstecz.

Trzeba użyć zewnętrznej.

Wiem, bo sam mam kłopoty, aby odnaleźć swoje tematy sprzed paru lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 17:27, Adrian97 napisał:

Czy jest dla bassheada jeszcze jakaś alternatywa wśród Ultrasone zamiast 900i?

Szukaj tych z membraną tytanową.

Seria - Signature, lub Edition.

Denon też miał model z mocnym basem. Chyba  to Urban raver, czyli AH D400, ale do nich konieczne są baterie, bo są aktywne.

Dla mnie, żebym się słyszał, nie ma innej opcji (gitara basowa, piec, próbownia - to hałaśliwe warunki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To już oficjalne: minął rok odkąd mam swoje 9. Muszę przyznać rację Piotrowi Ryce w tym, że one się najdłużej wygrzewają. Albo Niemcy trzymają drivery w jakichś kriogenicznych schronach czy gdzie tam. Różnicy dzień-noc w stosunku do nowych driverów nie ma, natomiast jest całościowe uszlachetnienie dźwięku słyszalne na dobrym sprzęcie (Lampucera/Sonik), a także swego rodzaju wrzucenie na luz. Nadal jest trochę Beyerdynamic'owo gdzieniegdzie (esy-floresy w niektórych nagraniach), co jakiś czas dźwięk wydaje się pozornie płaski. Jednakże, wystarczy przeskok na inne słuchawki i wychodzi, że w tym S-Logic jest coś więcej niż sam marketing; do tego głowa nigdy mnie po nich nie bolała. Słuchawki wbrew pozorom nieefekciarskie, a przynajmniej nie tak jak niektóre inne posądzane o bloated bass i crispy highs. Takie dość normalne. Za to jak odkręcić im kurek, to wrażenie grania kolumnowego - gwarantowane. 

Idealne pewnie nie są, czasem ma się chęć spróbowania czegoś innego, ale szkoda się pozbywać jakoś tak chyba najbardziej z tych wszystkich, które miałem. 

Gra muzyka. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Najlepsze jest to ze sluchawki z krwi i kosci dla bassheda wcale nie musza byc koniecznie zamkniete ani miec basu ktory jest wlasnie ciezki i wywalony. A wysokie nie musza byc jakos strasznie crispi powyciagane przed szereg, zeby byc szczegolowe i zawsze widoczne. Srodki tez nie musza ciepiec na problemy z konstrukcji znane z V - ek. Malo tego, graja nie tylko electro czy pop. Wiem o dwoch takich modelach -  Meze Empyriean i drugie mam w domu. Mozna dopytac @euter , on slyszal chyba juz prawie wszystkie dynamiki na rynku, ma duze porownanie. W sumie do Ciebie @Undertaker moglbym kiedys z moimi Pionkami podjechac bo godzine jazdy mam do Jeleniej Gory. Czasem tam jestem na pizzy w Pizza Hut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, John Grado napisał:

Mozna dopytac @euter , on slyszal chyba juz prawie wszystkie dynamiki na rynku, ma duze porownanie.

 

Zdecydowanie mnie przeceniasz. Orientuję się jako-tako, ale głównie wśród modeli o liniowym przekazie, neutralnej tonacji, czy - jak mawia większość - pozbawionych basu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętam jak pierwszy raz te 9 założyłem po Hołkach - niesłuchalne praktycznie były ;) Płaskie, syczące i bezbasowe. Stacjonarka je trochę ratowała, ale mimo wszystko efekt jednoznacznie zły. Teraz jak tylko na chwilę sobie robię od nich przerwę i podłączam coś innego to mi brakuje tej energetyki brzmienia. Zbliżają się barwowo do tego co mi się tak spodobało jak je pierwszy raz usłyszałem, tyle że wtedy miały walnięte gwizdki i wysokie były stłamszone. 

 

Ja chyba nie lubię sopranów ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, euter napisał:

 

Zdecydowanie mnie przeceniasz. Orientuję się jako-tako, ale głównie wśród modeli o liniowym przekazie, neutralnej tonacji, czy - jak mawia większość - pozbawionych basu ;)

No ale nowych Grado wciaz nie slyszales  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Napisz do Mikołaja z Zar, tego od wzmacniaczy, jak chcesz to dam Ci numer na komórkę. To jest stary metalowiec i obrobił parę Ultrasoników. Mi pisał o PRO 750. One są niby równe i mają ten standard Ultrasone. Pewnie o ten model Ci będzie chodziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafacio napisał:

Nie, no nie będę kolesia męczył przez fona. Sprawdzę te Pro 750. Dzięki. A miałem już w tesle wchodzić. Coś czuwa jednak nad człowiekiem.

 

Tak. Ja.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafaciotak, ten S-Logic potrafi płatać figle ale to też dużo zależy od modelu (i pewnie uszu/głowy tradycyjnie). Są modele których nie idzie za bardzo słuchać inaczej niż na "jedynym słusznym" położeniu; są też takie, które nie są aż tak bezwzględne w tym względzie (w moim przypadku Signature Pro/Edition 9). 

PRO900 już nie pamiętam aby gubiły bas przy słuchaniu na leżąco, więc z tymi 750 może też nie będzie problemu. Choć Ty basu chyba ni lubisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności