Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Ultrasone


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, marekhall napisał:

Nie, nie mają v-ki, za to pro 750 i 900 owszem, i to taką, że aż przykro słuchać

750 pro nie są Vką. Jakbyście nie wierzyli mojemu uchu to:

https://reference-audio-analyzer.pro/en/report/hp/ultrasone-pro-750.php

550Pro to jest V.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

750 mi polecał konstruktor wzmacniaczy DIY,  to raczej nie może być V. To samo mówią o Grado. Ja tam w nowej serii nie widzę V, dominacja średnicy i sopranu jak dla mnie. V to miały Tribute 7, takie fizyczne, dziwne V, średnica jakby naprawdę w dołku, soprany rozciągnięte delikatne ale widoczne i basiskooooo.  Można z tym żyć w sumie, szkoda tej średnicy tylko, jakoś wolę jak wokal trochę na przedzie. Ale reszta dobra naprawdę, to jedyne  zastrzeżenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to że polecał Ci je konstruktor wzmacniaczy, nie oznacza od razu, ze nie grają V. Może taki miał gust, albo porównywał je z takimi, które miały jeszcze większe uwypuklenie na górze i na dole. Dla jednych wszystko bardziej wyciągnięte niż K240df będzie V/U, dla innych takim punktem odniesienia może być np HD600.

Co do grado, to lubię je za miłą uchu średnicę i ani GS1000, ani PS500 czy RS2 nie określiłbym jako charakterystykę V. A co do Twoich wrażeń na temat Tribute 7 to obawiam się, że możesz mieć rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro 750 to nic ciekawego. Pamiętam, jak ich słuchałem bezpośrednio po Edition 8, to zabrzmiały nierówno, szorstko na średnicy, bez takiej czystości i rozdzielczości. Signature Pro natomiast zapamiętałem jako przyjemne i takie nie w stylu Ultrasone, w miarę równe i normalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@John GradoNie znam PRO750, ale one ostatnio pojawiają się chyba w dość ciekawych cenach, nawet poniżej czy około 500 zł za nówki - być może warto zaryzykować. 

 

PRO900 to tak jak pisze @marekhall, bardzo mocna V-ka, ale mimo wszystko z zacięciem "profesjonalnym" w odróżnieniu od takiej powiedzmy hi-fi audiofilskiej formy znanej z D7100 Denona. Efekt całkiem ciekawy, ale trzeba do nich podchodzić ze świadomością albo z celowością wyboru. 

 

2900 to takie misiowate, gęste granie z tego co pamiętam, jak na Ultrasone to całkiem wolne chyba do tego. Ale zbyt dawno je miałem, żeby wnikać w szczegóły. Grały mi inaczej niż 2500, choć nie porównywałem łeb w łeb. Te ostatnie odebrałem jak takie lepsze HD600 przy założeniu, że szukamy mocniejszego basu z lepszym zejściem i większej głębi przestrzeni, pójście jakby w stronę AKG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Hustler napisał:

Wy pisaliście o PRO750 czy PRO750i? Nie wiem jak dźwiękowo wypadają oba modele, ale w wersjach z dopiskiem "i" jest system S-Logic Plus. Z kolei PRO2900i w stosunku do PRO2900 mają wygodniejszy pałąk.

To są te same słuchawki, wersja z i to modele po faceliftingu, trochę inne wyposażenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem 750 Pro na lampę. Cóż, funowe się stały. Mid bas chyba z 5 razy się musi odbić od czaszki zanim wleci do ucha 😜 - kopie niemiłosiernie/luźny/pulchny. Średnica całkiem fajna, góra szklista/metaliczna/nienaturalna ale w najwyższych partiach tylko. Separacja akceptowalna. Detal słaby jest. Scena i pozycjonowanie to taki poziom he-6se, gdzieniegdzie lepiej, gdzieniegdzie gorzej xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.09.2019 o 22:54, John Grado napisał:

. V to miały Tribute 7, takie fizyczne, dziwne V, średnica jakby naprawdę w dołku, soprany rozciągnięte delikatne ale widoczne i basiskooooo.  Można z tym żyć w sumie, szkoda tej średnicy tylko, jakoś wolę jak wokal trochę na przedzie. Ale reszta dobra naprawdę, to jedyne  zastrzeżenia. 

 

Trafiły dziś do mnie Tribute 7 i aż nie chce ściągać ich z uszu :D Świetna rozdzielczość, panorama szeroka że aż miło i bardzo miła uchu równowaga tonalna. Ja tu nie słyszę V-ki ani basiska. Wszystko jest tak, jak należy!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekhall napisał:

 

Trafiły dziś do mnie Tribute 7 i aż nie chce ściągać ich z uszu :D Świetna rozdzielczość, panorama szeroka że aż miło i bardzo miła uchu równowaga tonalna. Ja tu nie słyszę V-ki ani basiska. Wszystko jest tak, jak należy!

Cieszę się że się podobają. Do mnie generalnie przemówiły ale nie aż tak jak D8000 i Utopie pod pewnymi względami. Czasem żałuję że ich nie kupiłem, Do EDM i łupaniny jak znalazł :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekhall napisał:

 

Trafiły dziś do mnie Tribute 7 i aż nie chce ściągać ich z uszu :D Świetna rozdzielczość, panorama szeroka że aż miło i bardzo miła uchu równowaga tonalna. Ja tu nie słyszę V-ki ani basiska. Wszystko jest tak, jak należy!

 

No właśnie, też mnie ta V-ka dziwiła. Mi się 9 od razu spodobały, a pamiętam, że odwrotnie miałem np. z Denonami D7100. Ale to było kiedyś, tor się "nieco" zmienił. 

Wysokich i basu nie brakuje, ale te pierwsze nie są w żaden sposób przejaskrawione, są idealnie zestrojone. A bas? Burza z piorunami. Takiej zdolności do skumulowania energii nie słyszałem w żadnych innych mimo tego, że bywały słuchawki grające bardziej subwooferowo. Dociążenie perkusji! 

Przeeeeeeestrzeń. Realizm. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Undertaker napisał:

No właśnie, też mnie ta V-ka dziwiła. Mi się 9 od razu spodobały, a pamiętam, że odwrotnie miałem np. z Denonami D7100. Ale to było kiedyś, tor się "nieco" zmienił. 

Wysokich i basu nie brakuje, ale te pierwsze nie są w żaden sposób przejaskrawione, są idealnie zestrojone. A bas? Burza z piorunami. Takiej zdolności do skumulowania energii nie słyszałem w żadnych innych mimo tego, że bywały słuchawki grające bardziej subwooferowo. Dociążenie perkusji! 

Przeeeeeeestrzeń. Realizm. :)

To co wytłuściłem, jest idealnie w punkt na temat Edition 9. I taki właśnie bas do mnie przemawia najbardziej, a nie jakiś masaż erotyczny bocznych partii głowy rozłożystą membraną. ;) 

11 godzin temu, marekhall napisał:

Trafiły dziś do mnie Tribute 7 i aż nie chce ściągać ich z uszu :D Świetna rozdzielczość, panorama szeroka że aż miło i bardzo miła uchu równowaga tonalna. Ja tu nie słyszę V-ki ani basiska. Wszystko jest tak, jak należy!

Wpadłbyś może do mnie na dniach z tymi Ultrasone? :) W zamian posłuchasz np. zmodowanych T1 v1 po balansie. Niby je sprzedałem, ale coś czuję w powietrzu zapach zakupu następnej sztuki na własność. Póki nie przyszły nowe pady dla klienta, to jeszcze są u mnie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie basiszcze to ja też lubię :) Nic  dodać nic ująć, byleby reszta pasma była zrobiona jak trzeba i można się cieszyć zakończeniem tych poszukiwań. Czasem żałuję że nie kupiłem tych siódemek, teraz pewnie by dobrze grały z tym Hedoniciem i Qutestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, John Grado napisał:

To akurat kolega.

Pewny człowiek.

A sprzedaje, bo zakupił Tribute 7 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Compton napisał:

To akurat kolega.

Pewny człowiek.

A sprzedaje, bo zakupił Tribute 7 ;)

To mu powiedz żeby mi pisał PW jak będzie chciał sprzedać te Tribute ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, John Grado napisał:

To mu powiedz żeby mi pisał PW jak będzie chciał sprzedać te Tribute ;)

To znaczy jak ja będę chciał sprzedać, po odkupieniu od niego? :)

Sam jestem ich bardzo ciekaw.

Na AVS ich nie było.., a opinie zbierają dobre.

Kolega pisał, że wymiatają. Miał LCD-3 i tez je sprzedał po zakupie Tribute 7.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Compton napisał:

Kolega pisał, że wymiatają. Miał LCD-3 i tez je sprzedał po zakupie Tribute 7

Też bym wolał Tribute 7 od LCD3. LCD3 są magiczne ale Tribute 7 to petarda jedyna w swoim rodzaju, do mojej muzy ciężko znaleźć lepsze, ale oczywiście musiałem wybrzydzać i nie kupiłem. Balans srednicy sopranów i basów trochę mnie zraził ale niby one tak grają źle napędzone. Teraz mam je z czego rozdmuchać... ale nie mam ich. I tak o. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności