Skocz do zawartości

Fanklub Ultrasone


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

No to dołączam. Miałem 550 Pro, ale pożyczyłem koledze i jak zobaczyłem, że na allegro nowe ze sklepu Pro 750i są za 399 zł z przesyłką xD to stwierdziłem, że jak oddają za darmo to wezmę :).

 

Potwierdzam opinie dot. wygrzewania, na obu wyżej wskazanych modelach. Zmiany w brzmieniu po wygrzaniu są spore. S-logic działa, chyba najlepsze lokowanie źródeł pozornych mają ze wszystkich słuchawek z mojej małej kolekcji (he-4xx, hd6xx, audeze lcd-2c).

 

Potwierdzam też dość sporą wrażliwość obu modeli na parowanie z poszczególnymi wzmacniaczami. Pamiętam, że jak parowałem pro 550 z bursonem soloist mk 2 to po 3 min. odsłuchu tak mi dzwoniło w uszach, że aż bolało. Moje zdziwienie jakże było duże jak podpiąłem cayin iha-6, który sprawił, że słuchawki stały się ujarzmione na górze, i ta V w ogóle mi nie przeszkadzała :P.

 

Oba modele polecam, odpuście sobie już te ATH-50x :D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Ogarnia ktoś nazewnictwo i numerację Ultrasone? Tyle tych serii jest na rynku, że ciężko się połapać - ProLine, PRO, Performance, HFI, modele z literką "i", otwarte, zamknięte. Z tego co się dowiedziałem to PRO jest odświeżoną linią ProLine, a HFI to chyba dość stara linia, bo miałem HFI-2000, które miały ładnych kilkanaście lat. Ewentualnie może ktoś polecić jakiś model zamknięty, który gra bardzo przestrzennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, HFI to pierwsza seria. Obecnie dostępne są:

- Edition (np 5, 8 czy 10) - to zwykle najdroższe i najbardziej starannie wykonane modele.

- Signature (Studio, Pro, DJ, DXP) - wyższa półka słuchawek profesjonalnych

- PROi - słuchawki profesjonalne

- Performance - jak przypuszczam seria adresowana do 'zwykłego' użytkownika

W stosunku do posiadanych przez Ciebie HFI-2000 w nowych modelach poprawiono jakość wykonania i wygodę.

Co do Twojego pytania o modele zamknięte, które grają przestrzennie, to mogę polecić Signature PRO oraz DJ jak również Edition 8. Miałem okazję posiadać również PRO 750 i 900, ale tych słuchawek nie polecam ze względu na V-kę, której nie lubię :D

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Z obecnie produkowanych interesują mnie w zasadzie tylko linie Performance i PRO, bo reszta jest już niestety za droga.HFI-2000 w gruncie rzeczy były całkiem fajne tzn. grały bardzo relaksująco, lekko z całkiem niezłą sceną, ale jakość wykonania była dość niska. Nie wiem dlaczego, ale założyłem, że słuchawki będą metalowe (pewnie przez podobieństwo z modelami Beyerdynamic), a okazały się być całe z plastiku, choć ich stan był wzorowy zważywszy na wiek i materiały. Dodatkowo pasowały na moją głowę tylko z oryginalnymi padami, które były nieco ubite nad uszami i wtedy dobrze przylegały do głowy. Założenie nowych padów powodowało, że pod uszami robiła się przerwa i grało to słabo oraz izolacja od otoczenia była jeszcze gorsza.

 

Swoją drogą marka Ultrasone jest naprawdę mało popularna w Polsce.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nowe ultrasone są drogie, ale przy odrobinie szczęścia znajdziesz Signature PRO za 1300-1500 PLN, a któreś z Edition od 2000.

Co do popularności - ten problem nie dotyczy tylko nas. Ultrasone to dość niszowa marka, która nie zbiera tylu ochow i achow od recenzentów. Ja je lubię, bo to podobna do AKG inżynierska robota.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.09.2019 o 20:05, Rafacio napisał:

Albo w porównaniu do Porta Pro

Masz Porta Pro? Zrób prostego moda, https://forum.mp3store.pl/topic/167065-koss-porta-pro-poskramiamy-bułowaty-bas/ imo lepiej dźwiękowo i przenośnie nie trzeba :) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy chodzi Ci o ten model: https://sklep.rms.pl/ultrasone-signature-dj-sluchawki-profesjonalne?gclid=Cj0KCQjwzozsBRCNARIsAEM9kBOAsyElSNBiSjBp2rRUXtsWusULkRzvXZxcQjcMqu7FF90egeT47rMaAgvcEALw_wcB ?

Jeśli tak, to żadna nowość, były produkowane jednocześnie z Signature PRO. Miałem równocześnie oba modele i DJ to okrojona wersja PRO - zarówno na górze jak i na dole pasma, jednak sygnatura brzmienia ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że te trzy modele, Studio, DJ, DXP są nowymi wypustami, w każdym razie taka była gadka gdzieś. Signature PRO to chyba model z 2012 roku o ile mnie pamięć nie myli. Na wykresie DJ wyglądają na basie mocarniej i to sporo od Siganture PRO, na head fi czytałem to samo - że DJ idą w stronę ED7/9 pod względem dołu. Góra nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, John Grado napisał:

Myślałem że te trzy modele, Studio, DJ, DXP są nowymi wypustami, w każdym razie taka była gadka gdzieś. Signature PRO to chyba model z 2012 roku o ile mnie pamięć nie myli. Na wykresie DJ wyglądają na basie mocarniej i to sporo od Siganture PRO, na head fi czytałem to samo - że DJ idą w stronę ED7/9 pod względem dołu. Góra nie wiem.

 

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że tylko DXP to nowe 'wypusty'. Chyba nie mają tych fajnych padów ze skóry.

Co do wykresów - coś mi tu nie pasuje, bo słyszałem na własne uszy jak grają oba modele równocześnie, a nie opierałem się tylko na pamięci. Nie mogę odnieść się jednak do porównania do ED7/9 bo nie było mi dane poznać tych słuchawek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności