Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Ultrasone


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, przy 100h wygrzewania Ed5 mnie nieźle wystraszyły - myślałem, że NFB-28 się zepsuło albo kabel padł - w końcu odstawiłem je na 30h na wieszak z podpiętym X5 i wróciło :) myślałem, że ten dołek, o którym pisaliście jest łagodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że i ja dopiszę się do klubu z moimi HFI-50 oraz Proline2500. Nie wiem, ilu z Was miało okazję poznać te pierwsze. To jeden z najstarszych modeli Ultrasone. Co ciekawe, mają ten sam pałąk co Sennheisery HD560. Mam jednak problem z ich padami, bo niestety po latach używania się złuszczyły. Szukałem jakichś zamienników na ebay'u, ale nic o średnicy 11 cm nie znalazłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wysłałem swój kabelek z ED5 do Jimmiego Dragona w celu przerobienia go na XLR i jak odkręcił jacka, to okazało się, że są tylko 3 żyły i cytując: "w dodatku odizolowane od siebie jedynie za pomocą lakieru, jak w przewodach do najtańszych pchełek. Ich grubość co prawda nie jest najgorsza, ale i tak strasznie biednie to wygląda...". Będę wypróbowywał kabel XLR od Jimmiego - dam znać, jak to wyjdzie.

 

PS @Baele - dzięki za polecenie Citrone Tube DAC, naprawdę gra z Ed5 doskonale - instrumenty, wokale nabrały "mięsa" i organiczności - brzmią bardzo naturalnie, przez co wrażenie obcowania z prawdziwą muzyką jest dużo pełniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ma wysłać na próbę, to zobaczę. A podpinał ktoś Ed5 do jakiegoś zbalansowanego wzmacniacza? Chciałbym wykorzystać zbalansowane wyjście Citrone, bo do tej pory zawsze brzmiało to lepiej, szczególnie w zakresie sceny i czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie testów i mogę na razie napisać, że:

 

1. IC XLR srebrny w połączeniu z NFB28 i Citrone daje bardzo suchy i wyżyłowany dźwięk, perkusja brzmi jak kartonowe pudełko - odpadł.

2. IC XLR hybryda - scena świetna, wszystko nabrało naprawdę dużo powietrza, ale wokale lekko odchudzone - jak ktoś lubi muzykę instrumentalną, to bardzo polecam

3. IC XLR miedź - scena mniejsza (i tak lepiej niż po RCA), ale bardziej muzykalny, wokale ciepłe i bardzo przyjemne

 

Jeśli chodzi o kable słuchawkowe, to wykonane są bardzo fajnie, ale wtyki są trochę luźne (Jimmi Dragon pisał, że czeka na dostawę lepszych). Solid core idzie w stronę lepszej sceny, gorszych wokali, 4-żyłowy odwrotnie.

Na razie nie mogę znaleźć idealnego połączenia, ale moim zdaniem w obydwu jest lepiej niż ze stockowym kablem i RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety powoli żegnam się z klubem Ultrasone, ale tylko sprzętowo, bo mimo wszystko budżetowe słuchawki z serii HFI od tego producenta zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Ostatnio kupione pary HFI-580 i HFI-780 to bardzo przyjemne słuchawki. Energia, fun oraz umiejętność zaangażowania słuchacza. Takie niepopularne HFI-780 są według mnie świetną alternatywą ATH-M50x, bardziej mi się spodobały od legendy Audio-Technica. Jak ktoś chce więcej basu to HFI-580 :)

 

Najlepsze jest to, że najbardziej spodobały mi się jedne z najtańszych słuchawek w ich ofercie, kiedy to modele wyższe przeszły bez większego echa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz ze słuchawkami jest tak że trzeba im dać trochę czasu, jak kupisz posłuchasz przez miesiąc dwa to wiesz co potrafią.

Tak w sklepie to masz tylko, takie krótki błysk i albo się podoba albo nie. Mi np. Edition 5 na początku też nie bardzo się podobały

ale wynikało to z tego że porównywałem do HD800 i ich przekazu. Posłuchałem dłużej i teraz już wiem czego HD800 brakuje :)

Nawet takie PRO900 fajnie grają tylko trzeba dobrać wzmacniacz, a pierwsze wrażenie może być takie: przebasowione nie da się słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saudio oczywiście masz na swój sposób rację. Ja inaczej do tego podchodzę. Nie mam ochoty czekać 2-3 tygodnie, nie mówiąc o miesiącach aż dowiem się czego brakuje, której parze słuchawek. Aż takie detale mnie nie interesują, a przy pierwszym nawet kilkuminutowym odsłuchu na znanym materiale dźwiękowym mimo wszystko sporo może wyjść. W momencie kiedy nabyłem HFI brakowało mi takiego energicznego brzmienia. One dobrze się wpasowały.

 

Mnie tylko dziwi wycena słuchawek Ultrasone, która bywa czasem zastanawiająca.

 

Ogólnie rzecz biorąc słuchawki powyżej 2000zł czy nawet powyżej 1000zł traktuję nieco po macoszemu, bo za takie pieniądze oczekuję małego szoku, a tego nigdy nie ma, a przynajmniej mi się jeszcze to nie zdarzyło, także jeśli ktoś chciałby mnie oświecić proszę bardzo, będzie mi niezmiernie miło :) Na razie zauważyłem, że cena jest często niewspółmierna, a różnice w dźwięku to detale, które nie mają dla mnie uzasadnienia.

 

Wynika z tego, że albo jestem głuchy, albo nie jestem romantykiem. Z każdym z tych faktów jestem w stanie się pogodzić :)

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inne słuchawki, 12 tną górą aż iskry lecą, przez to nawet nie potrafię powiedzieć jak wypada reszta.

 

Fex musisz posłuchać na odpowiednim torze, to jest główny czynnik który potrafi dużo zepsuć

jak i pokazać co dane słuchawki potrafią. Tak jak pisze Soundman.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem nie lubię dużo płacić za te wszystkie zabawki. Ultrasonów słuchałem głownie na zlocie z AK500N (kiedy jeszcze nikogo nie było i miałem bite 2h tylko dla siebie :P) oraz w Koninie w Audio-Mixie na sprzętach marki YBA, swoją drogą świetna obsługa.

 

Tak, jak mówię, posłuchałem i to mi w pamięci zostało. Chętnie się przekonam o tym, czy mam rację czy się mylę, jednak nie mam zamiaru ryzykować moich funduszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te wtedy na meetcie te unlumited to były jeszcze w pierwszych 100 godzinach nie "otworzyły się", no ale też trzeba przyznać że Edition

grają pełnym dźwiękiem, mocno nasyconym, jak ktoś lubi lekkość to tego na pewno nie dostanie. Poza tym wyjście

słuchawkowe w AK500N jest dość słabe. Nie namawia na Ultrasonym, ale jest takie coś jak skalowanie i nie dotyczy tylko tej firmy

ale wszystkich słuchawek i tu te najlepsze słuchawki pokazują coraz więcej, a te słabsze mają takie samo lub niewiele lepsze brzmienie.

Taki dobry przykład to HD800 i pewnie HE-6 i jeszcze lepszy to 009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inne słuchawki, 12 tną górą aż iskry lecą, przez to nawet nie potrafię powiedzieć jak wypada reszta.

To nie była wina samych słuchawek, natomiast jestem w stanie uwierzyć, że tak się mogło stać. Jakość wysokich tonów jest mocno zależna od klasy zasilania we wzmacniaczu i pewnie te Ed12 są na ten aspekt bardzo czułe, bo mi najlepiej zagrały z bateryjnej wersji SP (wówczas Headonic był dopiero w powijakach i z nim nie słuchałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mi np. Edition 5 na początku też nie bardzo się podobały

ale wynikało to z tego że porównywałem do HD800 i ich przekazu. Posłuchałem dłużej i teraz już wiem czego HD800 brakuje :)

Nawet takie PRO900 fajnie grają tylko trzeba dobrać wzmacniacz, a pierwsze wrażenie może być takie: przebasowione nie da się słuchać.

A czego brakuje HD800 względem Ed5? Aktualnie mam HD800 na odsłuchach, więc z grubsza mógłbym sobie wyobrazić brzmienie Ed5.

Dziś spróbuję HD800 z ZENonem, wydaje mi się, że powinno być nie gorzej niż z HDVD800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności