Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czy ipod zagra lepiej niż Ipad?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako stacjonarnego źródła zamierzam użyć Ipada 3 (podpięty przewodem USB) zależy mi na graniu z plików i serwisach streamingowych. Czy warto zakupić w tym celu Ipoda czy Ipad 3 zagra tam samo? Dźwięk w każdym przypadku będzie przechodził przez DACa.

Edytowane przez Kazumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPad 3 jest świetnym źródłem. Jak przez daca sygnał chcesz puścić? E18, otg ? Jeśli przez daca - to wszystko jedno, bo zagra dac... W i padzie 3 możesz tez 30 pinowe wykorzystać do LOD, zamiast kombinacji z daciem.

 

Jestem świeży w temacie. Co to znaczy E18? DAC Fiio?

 

LOD - to przejście na małego jacka? U mnie to by musiałoby być: Ipad-2xRCA (sygnał idzie do starego wzmaka)

 

Chcę to wpiąć za pomocą Kamera Kit Connectora przewodem USB do DACa...

 

DAC to Nostromo 5.

 

Chcę go używać stacjonarnie z kolumnami.

Edytowane przez Kazumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci to zagra z daciem, to proszę daj znać, też sobie kupię :)http://ispot.pl/kable-i-przejsciowki/apple-ipad-camera-connection-kit,id-59337?gclid=Cj0KEQiA9eamBRDqvIz_qPbVteABEiQAnIBTEEpVboNXzP4NBW_GX5M5lYMWgTBOfdCxSU7Tkg_Dq-QaAs5Q8P8HAQ

 

Jeżeli takie ma to być połączenie ( o ile zagra, ja nie wiem, daj mi proszę znać) to grać bedzie dac, nie IPad, ani iPod, jak to z dacami bywa, IPad i iPod bedzie tylko transportem wówczas.

 

Wątpie, ze zagra, ale chciałbym sie mylić. Bede miał wtedy fajne transporty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

A ja sobie lecę z powodzeniem z ipada 3 na DAC Venturecraft go dap, XMOS w IFI nano DSD DAC też dawał radę. Venturecraft ma jednak wejście 30 pin i cck nie jest potrzebne - a to jednak udręka - bo trzeba cały czas uważać czy się kabel nie wypiął etc. Złącze 30 pin jednak apple`owi wyszło, zdecydowanie polecam takie rozwiązanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż pomysł na zastosowanie CCK wziąłem z tego forum, więc kilka osób tu z tego korzysta. Od producenta Nostromo 5 wiem, że jeśli taka zwykła najtańsza karta usb (typu pendrive) wpięta do kompa rozpozna i przepuści dźwięk z z Ipada to na pewno będzie działać w tym DACu. Za dwa tygodnie około będę miał sprzęt, tym samym się podzielę efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

 

IPad 3 jest świetnym źródłem. Jak przez daca sygnał chcesz puścić? E18, otg ? Jeśli przez daca - to wszystko jedno, bo zagra dac... W i padzie 3 możesz tez 30 pinowe wykorzystać do LOD, zamiast kombinacji z daciem.

 

Jestem świeży w temacie. Co to znaczy E18? DAC Fiio?

 

LOD - to przejście na małego jacka? U mnie to by musiałoby być: Ipad-2xRCA (sygnał idzie do starego wzmaka)

 

Chcę to wpiąć za pomocą Kamera Kit Connectora przewodem USB do DACa...

 

DAC to Nostromo 5.

 

Chcę go używać stacjonarnie z kolumnami.

 

 

Lod to taki kabel z 30 pinowego (to gniazdo ipada/iphona) i przejście na jack/rca- takie coś:

 

Moon-Audio-Silver-Dragon-iPod-iPad-LOD-Cable-Gear-Patrol1.jpg

 

Wtedy sygnał leci po DAC iPada a nie przez wzmacniacz jego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności