Skocz do zawartości

Tor do Beyerdynamic dt990 EDITION 250ohm do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Tak jak w temacie szukam toru, który będzie podłączany do laptopa oraz CD, dlatego zależało by mi, aby miał wejście usb. Może być to combo albo oddzielnie dac i amp. Sprzęt będzie używany tylko w domu. Chciałbym uzyskać dobrą synergię, zwiększyć ich scenę oraz uzyskać więcej detalicznosci ale nie chce tracić fanu i duszy tych słuchawek. Muzyka jakiej słucham to jazz, muzyka instrumelna i filmowa, a także pop. Myślałem o jakiejś lampce jak aune ponieważ słyszałem że beyery lubią lampy. Może być też tranzyztor może coś z audio gd czy nuforce lub adl. Nie przeszkadza mi także DIY. Jeśli bd warto dopłacić jakieś 200 zł to nie bd problem.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i przepraszam za błędy i coś czego zapomniałem dopisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym kompanem do 990-tek jest ZENek (DIY za 400 PLN), natomiast w kwestii DAC'a to znajdzie się kilka propozycji. Ja osobiście korzystam z Sanskrit'a (z zasilaczem Abasco), na razie bez zmian w opampach. Nie jest to może DAC najwyższych lotów, ale funkcjonuje przyzwoicie. ODAC też jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo, ponizej masz swietny tor, do 1500zl ciezko bedzie znalezc cos lepszego.

 

Dac:

http://forum.mp3store.pl/topic/124204-dac-qnktc-sabre-es9023-fcl-fatcubelinear-opa-kable-wstepnie/

Wzmacniacz:

http://forum.mp3store.pl/topic/126437-s-wstepnie-zenek/

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest mozliwosc zwiekszenia budzetu to do tej muzyki polecalbym feliksa espressivo albo wba hpa master...

okolo 1kpln. Do tego DACa w okolicach 500pln tez sie znajdzie calkim ciekawego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanskrit da się dostać do 400zł przy uniknięciu VAT. Zostaje około 100zł, trochę dopłacić i lepsze zasilanie majstrzy zrobią. Albo gotowe rozwiązania typu Tomanek. Do tego wymiana opków i mamy bdb sprzęt.

Choć jestem ciekaw tego hifidiy 9018, przy niespieprzonej implementacji może brzmieć bardzo dobrze, kostka może gorsza od 9018 ale łatwiejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np tu:

http://projektnostromo.pl/e-sklep/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac

 

ale osobiscie nie znam dobrze... @Maciux testowal cos od nich...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune T1 MK2, 'tradycyjnie' już można powiedzieć. Wystarczy troszkę pochodzić po forach, żeby zobaczyć, że w magicznej kwocie trzech zer ciężko o lepszego kompana dla DT990. Kwestia jedynie czy CD ma w miarę sensowny analog.

 

Pierwsza recenzja MK2: http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-aune-t1-mk2/

A tutaj MK1, więc po MK2 jeszcze można oczekiwać poprawy: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniacza-aune-t1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak mocno przy aunie nie upierał. Co prawda piszę z perspektywy użytkownika dt 880 250 ohm - ale to słuchawki nie aż tak dalekie od dt 990 przytoczonych w temacie. I w takim razie Aune t1 na start za te 450-500zł jest w miarę dobrą opcją - dostajemy dac + amp, w ładnym opakowaniu, nie ma się co martwić o kable. Można oddzielnie używać i dac i ampa - do tego wszystkiego jeszcze dostajemy możliwość dostosowania brzmienia za pomocą lamp. Ale kiedy mowa o okolicach 1000zł to jednak warto poszukać czegoś konkretniejszego czy to na polskim rynku DIY czy wśród chińczyków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy DT990 pro trzeba się zdecydować czy iść w lampę/hybrydę czy we wzmacniacz tranzystorowy/op-ampowy. Wszystko zależy jakie cechy się preferuje. Można łączyć neutralne źródło z ciepłym wzmacniaczem lub cieplejsze źródło z neutralnym wzmacniacz, są różne szkoły...

 

Też uważam, że za 1kzł można mieć już coś lepszego. W tym wypadku jeśli mamy już słuchawki wybrane to lepiej dozbierać i uderzyć w coś na dłużej. A DT990pro są to godne słuchawki aby zrobić z nich kompana na dłuższy czas.

 

Przyznam, że ciekawy DAC którego proponuje Pendragon. W każdym razie w coś dobrego warto zainwestować, Beyery dużo zyskują na dobrym DACu, ale nie jestem osłuchany to nie wiem co polecać. Ze wzmaków można kupić coś na teraz. Kapsel sprzedaje Hybrydkę fajnie gra jak za tą cenę z Beyerami na początek powinna być ok. Myślę, że nie gorsza od Aune T1 chociaż mówię czysto teoretycznie. A potem dozbierać na lepszego AMPa może jakieś odsłuchy z docelowym DACiem i Beyerami sobie załatwić.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica na pewno będzie. Lecz z Bravo będzie mógł sobie pozwolić na lepszego DAC. Jeśli chce przechylić granie DT990pro w stronę FUNu to jest to fajne rozwiązanie. Jedynym minusem w Bravo jest niezbyt duża scena, choć efekty przestrzenne fajnie słychać. (no i bas ze słabszą kontrolą, ale nie wiem czy na DT będzie to tak bardzo odczuwalne)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam produkty Nostromo , mam wzmacniacz valentine i DAC Nostromo 5, jak dla mnie super,co prawda niczego innego nie słuchałem, ale są recenzje polecanych przeze mnie rzeczy. 5 gra podobnie do wolfa, zrecenzowanego przez Maciuksa. I zachwalanego, poza tym wspierasz Polaka a nie obcego....

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak był u mnie ostatnio FeX, to porównywaliśmy Aune T1MK2 vs ZENek UNO + Citrone.

Zdecydowanie UNO miało więcej mocy i lepiej napędzało DT990PRO.

I to nie były różnice subtelne. T1 nie grało źle, ale jakoś nudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności