Skocz do zawartości

Customowe doki


Lyver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postaram się nie rozpisywać. Jako iż moje stare doki się na mnie obraziły, przeszukałem pół internetu by znaleźć coś nowego. Jak, iż budżet mój ograniczony, powyżej 200zł raczej nie zaglądałem. Spodobały mi się jays'y trójki, ale podobno żadna rewelacja + kabel do dupy. A inne w tym przedziale cenowym są brzydkie i przekombinowane(lubię czerń, brąz i minimalizm). Jako, że lubię majsterkować natknąłem się na temat użytkownika Forza Lazio(tutaj). Jak już pewnie niektórzy się domyślają, wpadłem na absurdalny kupienia dobrych bebechów i dorobienie z masy epoksydowej(ewentualnie wspomagając się domowym sugru) szkieletu(obudowy) kształtem i wyglądem mi odpowiadającego. Przy okazji rozwiązałbym problem dziwnych kabli i prostego wtyku. Jestem świadomy, iż robienie obudowy z takiego materiału bez dobrej znajomości akustyki wiąże się ze zmianą lub nawet totalnym zepsuciem brzmienia. Myślałem nad zrobieniem takiej stalowej beczułki, w której to bebechy by siedziały. Ale to z czasem, bo na razie nie wiem, czy to w ogóle ma jakikolwiek sens. Podejrzewam, że już były próby wykonania takiego projektu, ale jeszcze nie zdążyłem takich znaleźć. Zaznaczam, iż robić lubię, konserwowałem, szlifowałem, lutowałem, kułem i przerabiałem. Ale to jest ciężki projekt. Wiem, że znacznie przekroczyłbym swój budżet, ale dla takiej zabawy jestem w stanie go naciągać. Jest to jedynie zarys pomysłu, który pojawił się w mojej głowie dzisiaj, na spokojnie go jeszcze przemyślę i rozwinę, ale sprawniej mi to pójdzie, jakby ktoś z doświadczeniem się wypowiedział. Zjebki i trzeźwe podejście mile widziane. Pozdrawiam!

Edytowane przez Lyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas martwię się efektem hali(echa), przez nieprzemyślaną konstrukcję. W e10 jest to rozwiązane kształtem metalowej obudowy, która ma podobno wpływać pozytywnie na dźwięk. Nie wiem jak to jest w droższych modelach, bo nigdy nie posiadałem. Czy sama konstrukcja z góry jest nastawiona na odpowiednie akustycznie materiały i kształt, czy może w środku są specjalne wstawki żeby wpłynąć dodatkowo na brzmienie i zniwelować problemy z rezonacją? Idę się z tym przespać, wszystkie uwagi mile widziane. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zakupić małe słuchawki i dorobić im tylko zewnętrzną obudowę taką jaką chcesz (znaczy oblepić je tą masą pod własne preferencje)?

Z tanich polecam SonyEricsson MH1 (patrz Allegro) - imo lepsze od E10 (porównywałem "łeb w łeb").

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym też myślałem, ale...to zbyt banalne. Poza tym, podałeś właśnie słuchawki z płaski kablem i mikrofonem, więc tak czy inaczej musiałbym je otwierać do recablingu. Dodatkowo, mam nadzieję na upolowanie jakichś używanych bebechów z droższego modelu po dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem, łatwo się kształtuje oraz jest powszechnie dostępne. narzędzia do obróbki drewna też nie należą do drogich. Poza tym ciekawym pomysłem jest kupić perkusyjne pałki, za około 10-15zł i masz gotowy wytoczony walec(dostępne różne średnice), którego wystarczy poprzecinać na plasterki i nadać wyznaczony kształt brzegom. Wystarczy takiego drewna na 10 par conajmniej, więc można poeksperymentować, uczyć się na błędach gdy coś nie wyjdzie. Zrobienie 1 pary dobrych obudów z takiej pałki to jakaś godzina roboty. Szybko można osiągnąć design podobny np do creative ep630. W razie czego mogę napisać więcej jeśli się zdecydujesz na taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem raczej o połączeniu drewna z żywicą epoksydową(lub innym materiałem), ale to już w dalszej fazie projektu. Teraz chciałbym zająć się stworzeniem dobrej formy oraz dobraniem odpowiedniej masy do odlewu. Muszę też rozwiązać problem umiejscowienia przetworników oraz podział komór. Inną zupełnie sprawą są kable, muszę o tym jeszcze więcej poczytać, bo wykorzystywanie kabla z budżetowych doków nie jest dla mnie satysfakcjonującym rozwiązaniem(jeżeli zna ktoś jakieś ciekawe artykuły odnoszące się do robienia własnych kabli do iem'ów, to proszę o linki, również w j. Angielskim i Niemieckim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale akustycznie to będzie masakra :D

+1

Cały czas poszukuję o akustyce obudowy słuchawek, ale nic ponad podstawy nie mogę znaleźć...

/Edzia: Bardzo ładnie pomysł z łuskami przedstawił gość z "Inspire To Make", mógłbym się ewentualnie pobawić z wygłuszaniem. Ale to później, wpierw podstawy...

Edytowane przez Lyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale cały sęk w tym, żeby wykonać obudowę samodzielnie.

Co do poradnika. Już go wcześniej na szybko czytałem, ale gość wykorzystuje dwa przetworniki armaturowe, dodatkowo słuchawki są z odcisków, a tego też chciałem uniknąć - wolę zrobić sobie spersonalizowane tipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie wszyscy przeczytali pierwszy post...

Mam widzimisię zrobienia własnej obudowy do słuchawek, bo wszystkie dostępne dla mnie cenowo nie odpowiadają mi wyglądem.

Tipsy spersonalizuje oczywiście z odcisków, ale sama obudowa będzie odlewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie wszyscy przeczytali pierwszy post...

Mam widzimisię zrobienia własnej obudowy do słuchawek, bo wszystkie dostępne dla mnie cenowo nie odpowiadają mi wyglądem.

Tipsy spersonalizuje oczywiście z odcisków, ale sama obudowa będzie odlewem

Wydaje mi się, że obudową z plastiku zniszczysz sobie kanały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Jak będę miał chwilę to ogarnę.

 

 

Widzę, że nie wszyscy przeczytali pierwszy post...

Mam widzimisię zrobienia własnej obudowy do słuchawek, bo wszystkie dostępne dla mnie cenowo nie odpowiadają mi wyglądem.

Tipsy spersonalizuje oczywiście z odcisków, ale sama obudowa będzie odlewem

Wydaje mi się, że obudową z plastiku zniszczysz sobie kanały :D

 

Rozwiniesz myśl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności