Skocz do zawartości

Nadruk/Grawer na obudowie


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś kiedyś wykonywał coś takiego bądź wie jaką metodą można to zrobić?
Potrzebuje coś takiego zrobić na frontowym panelu (z plexiglasu). Projekt w załączniku.
Pytałem grawera w swojej mieścinie i wyskoczył mi z ceną 80zł więc podziękowałem :P

Panel.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pojedyncze literki :) i naklejałem je od linijki

 

Zawsze też możesz wziąć zakleić taśmą. Wyciąć w niej literki. Pomalować sprayem ładnie i odkleić taśmę :)

Ale z tym dużo babrania a w zależności od taśmy, pewności ręki i lakieru może się udać lub nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś wykonywał coś takiego bądź wie jaką metodą można to zrobić?

Potrzebuje coś takiego zrobić na frontowym panelu (z plexiglasu). Projekt w załączniku.

Pytałem grawera w swojej mieścinie i wyskoczył mi z ceną 80zł więc podziękowałem :P

Możesz sam wygrawerować taką małą szlifierką modelarską ale to kupa precyzyjnej roboty będzie.

 

Ewentualnie możesz wytopić lutownicą z cienkim grotem :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić, to proponowałbym to nazwać "Headphone amplifier". Jak już pisać w obcym języku, to poprawnie ;)

Nie bądź uszczypliwy :P to tylko jedna literka różnicy, może być tak i tak :P

Spotkałem się z obiema wersjami :)

W Krakowie powiedzieli mi za taką robotę od 30 do 50zł (laserowo) więc chyba nie będę szukał czegoś na siłę tańszym kosztem tylko niech oni zrobią to raz a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby było to przygotowane w wektorach, to można wrzucić to na grawer laserowy

 

jak nie jest w wektorach i nie jest zwymiarowane, to zaproponowana cena jest niska - sam spróbuj to zrobić i pomyśl czy wyceniasz swoją pracę na 80zł :)


a jak powyższy obrazek jest schemacikiem i został zaprezentowany "zrób tak, żeby było ładnie", to 80zł to literalnie wykonanie za darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN chyba wszystko wyjaśnił :)

 

U mnie we firmie wykonujemy cięcie stali laserem, a także grawer. Z tego, co wiem to też można ustawić odpowiednio moc lasera do grawerki w innych materiałach. Bez przygotowanie programu, ewentualnie rysunku w jakimś CADzie to całą robotę musi wykonać u nas programista lasera, który ten szkic przerobi na rysunek CAD a potem na program. Jak widać drogę samemu można skrócić. Potem dziwy ile to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pozwólcie mi wyjaśnić :)
Rysunek z pierwszego postu jest tylko poglądowym o co mi mniej więcej chodziło, projekt włącznie z wszelkimi wymiarami zrobiłem w CADzie ale go tutaj nie zamieszczałem. Gdyby jednak ktoś nie wierzył, mogę wysłać na PW :)

Dziwy na temat ceny nie są bezpodstawne, ponieważ starszy facet (nie z Krakowa bo tam tylko studiuje) który rzucił kwotą 80zł nie robiłby tego przy pomocy lasera tylko jakimiś swoimi metodami (specjalizuje się bardziej w grawerze na nagrobkach).

Edytowane przez JuRik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A matowienie? Można wyciąć szablon z papieru, na plexi taśma malarska, wycinamy z taśmy uprzednio przygotowany wzór i mamy dwie opcje: 1 - trochę zabawy, bierzemy papier ścierny i dremel, wstępnie matowimy ścierniwem, następnie brzegi wykańczamy frezem na wolnych obrotach. 2 -szybka, ale potrzebny jest kompresor i pistolet do piaskowania, dalej chyba nie trzeba tłumaczyć(mój znajomy znalazł warsztat lakierniczy, gdzie mu za grosze to zrobili).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności