Skocz do zawartości

Hi Res - czy warto inwestować i czy otrzymam Hi Res?


szpilla9

Rekomendowane odpowiedzi

Wracajac do tematu,

 

1. Zrobic badanie sluchu, takie profesjonalne badanie sluchu.

2. Zgodnie z wynikami zaczac zbierac zabawki:)

 

Przestac pierdziulic o voodoo tylko cieszyc sie z odsluchiwania ulubionych nagran

 

pozdroofka

Noooo, popatrz na AS, tam 60-letnich młodzienaszków ze słuchem nietoperza jest mnóstwo.

 

Nawet są goście, którzy tak wyćwiczyli słuch, że nawet 24 KHz słyszą.

 

Naskrobane wirtualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to jest najgorsze, że jest pewna grupa niereformowalnych wapniaków, twardogłowych, która poprzez swój "autorytet" napędza epidemię audiogłupoty. I potem młodzi ludzie poszukujący pierwszego zestawu do słuchania muzyki traktują ich chore tezy jako drogowskaz i w ten sposób spirala nonsensu, ewidentnych absurdów się samo napędza.

 

Clou tego mechanizmu polega na tym, że ponieważ wszystko w tej zabawie jest subiektywne, więc trudno komukolwiek udowodnić, że nie słyszy chórów anielskich po wydaniu fortuny na marketingową chałę. A dobry sprzęt kosztuje niewiele, za to wymaga użycia mózgu by go właściwie zestawić i dostosować do swojego gustu, a tej wiedzy w środowisku audiofilskim nikt nie propaguje, a nawet jeśli początkowo to robi, to wnet orientuje się, że ci ludzie i tak są pieprznięci, więc po co robić dźwiękowy, autentyczny hi-end za małe pieniążki, skoro można robić badziewie za grubą kasę. Co uczciwsi wprawdzie robią dobre rzeczy np. Majkel czy Forza Lazio, ale tanio nie jest, nawet nie może być, bo wtedy niektórym by to nie "zagrało".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu,

 

1. Zrobic badanie sluchu, takie profesjonalne badanie sluchu.

2. Zgodnie z wynikami zaczac zbierac zabawki:)

 

Przestac pierdziulic o voodoo tylko cieszyc sie z odsluchiwania ulubionych nagran

 

pozdroofka

 

Badanie słuchu zrobiłem 2x i innym też polecam :D

Fajnie konfrontuje własne wyobrażenia i marzenia o słuchu idealnym - względem rzeczywistości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slusznie prawisz Roland.

Niestety mlodziez jest jaka jest i bedzie jeszcze gorzej.

Stare wapniaki niech sobie tam siedza i jecza tylko raczki na stole!:) czy tam na kolderce:)

 

No coz, niektorzy sluchaja muzyki, inni tylko o niej gadaja...

 

aktualnie na uszach takie cus:

 

http://youtu.be/hhyqz23neCY?list=PL_ekn6EU-OJ_eEW1jlAvL0BZ1tBdKobLw polecam do kawy i pracy jak znalazl:)

 

pozdroofka

 

Ps

Co tam u Majkela, zyje chlopina?:) dawno sie z nim nie slyszalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - no Stelara dzisiaj już od 5 rano slucham. Chyba mam pelna dyskografie na Clipie Sport - w mp3 320 :)

 

Se po ofimy tu:) wszak i tak wiele tresci w tym forum nie ma, bo przedrzec sie przez pierdyliard watkow jakie sluchawy za stowe czy dwie, graniczy z cudem nad Wisla:)

 

Na Stelara trafilem niedawno apropos Spotify i Club Belugas:) tam troche wiecej live jest ale takie lamance mnie sie ostatnio widza.

jak mozesz Zenek, to posluchaj sobie Postmodern Jukebox, swietne aranze znanych hiciorow, po prostu niektore zwalaja z nog.

 

pozdroofka

 

PS

Sie zastanawiam czy do Wawy nie jechac w marcu, bo beda na koncercie, tyle, ze stary wapniak jestem i mnie sie nie chce zada ruszyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge powiedziec, ze bardzo sie staralem i nie zauwazylem roznicy miedzy utworem FLAC na A-15 a A-826 320mp3, wiec coz moze to faktycznie kwestia subiektywna. Nie pisze tego by prowokowac, chcialem tylko zwrocic uwage, ze nalezalo by realnie oceniac swoje potrzeby. Bo nie nalezy sie sugerowac glownym nurtem, jak ktos to tu zauwazyl. Moze sie po prostu okazac, ze nie zauwazy sie tej zalety w ogole. Ja sprawdzilem i wiem, ze to nie dla mnie.

Edytowane przez lisciu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności