Skocz do zawartości
Questyle preorder Czytaj więcej.. ×
Astell & Kern Diana by Jerry Harvey Audio - preorder Czytaj więcej.. ×
FiiO Quad Driver Balanced Armature In-Ear Monitors FA7 - PREORDER Czytaj więcej.. ×
maciux

Test wzmacniacza słuchawkowego ZENek uno (V2)

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są różnice między duo v.1 i v.2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ZENek Uno był tworzony z myślą o słuchawkach wysokoomowych, do słuchawek powyżej umownej granicy 100 om można go brać w ciemno.

Co do niskoomowych to już nie zawsze łapię synergię, czy w pełni napędza (tu mam konkretnie na myśli K/Q701).

Rzeczywiście z niskoomowymni jest słabo. Przeważnie łapią muła. Ale jak dla mnie już od 60 omów jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zbyt wielu niskoomowych z ZENkiem nie przesłuchałem, ale z SHP9500 czy modowanymi Fatality fajnie grał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od słuchawek oraz synergii ze źródłem. Niektóre niskoomowe dobrze reagują na wzmacniacz do wysokoomowych, na odwrót jest podobnie, chociaż wiadomo, że to reguła nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No mi się akurat SHP9500 z ZENkiem nie podobały. Owszem basu im dodał, ale jak dla mnie nawet za dużo i był jakby sztucznie napompowany. 16 omowe L2 to już w ogóle tragedia. Nawet Superluxy HD681 dostały jakiegoś muła.

Ale 60 omowe Pro80 już grają fajnie, mimo, że basu też im przybywa. DT880 250 om to już bajka :)

Edytowane przez Herman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopuje temat.. Czy ktoś miał problem rozjeżdzania się kanałów (abstrahuje od tego, że na początku potka jeden gra głośniej), im głośniej tym bardziej to słychać? W okolicy godziny 12-13 wyraźnie słyszę, że lewy kanał podgłaśnia się bardziej niż prawy. Czy wymiana potencjometra tylko załatwia sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.02.2015 o 10:27, Perul napisał:

Wielkie dzięki Maćku za poświęcony czas i rzetelny opis :) .

Zenek Uno ma duże wzmocnienie napięciowe, więc z wysokoomowcami radzi sobie dobrze (przynajmniej nie narzekałem na współpracę z DT990 600ohm), ale właśnie przy bardziej wymagających niżej omowych słuchawkach (ortodynamiki) może brakować mocy. W pierwszej wersji było większe wzmocnienie prądowe. Myślimy z bratem o znalezieniu "złotego środka" w tym względzie, żeby przy wymagających niskoomowcach też było dobrze :) .

Jaka jest moc wyjściowa Uno v2 przy 32 ohmach ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy 32 to niezbyt duża, on był robiony pod słuchawki wyżej omowe (bardzo fajnie gra z 250 ohm Beyerami).
Ale jakby mu zmienić rezystory na wyjściu na mniejsze, to możnaby wyciągnąć z niego więcej mocy przy niskoomowych.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Perul napisał:

Przy 32 to niezbyt duża, on był robiony pod słuchawki wyżej omowe (bardzo fajnie gra z 250 ohm Beyerami).
Ale jakby mu zmienić rezystory na wyjściu na mniejsze, to możnaby wyciągnąć z niego więcej mocy przy niskoomowych.

Jaka najmniejsza wartość i moc zalecana? Chciałem kiedyś obniżyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jaka najmniejsza wartość i moc zalecana? Chciałem kiedyś obniżyć.

Tak naprawdę to można całkiem usunąć rezystory, ale trzeba wtedy uważać, żeby nie zewrzeć wyjścia, tj wkładać i wyjmować wtyczkę przy minimalnej głośności (potencjometr na minimum).
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Perul napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Używam do HD580, ale zastanawiam się nad wymianą słuchawek na coś, co raczej będzie miało niższą impedancję.

Jeszcze jedna rzecz. W mojej wersji v2 (kupionej dwa lata temu od forumowicza) od początku był mały problem z nierównym graniem kanałów przy wychyleniu potencjometru do "godziny" 9. Czy to powszechne zjawisko ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, wiatrak napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Używam do HD580, ale zastanawiam się nad wymianą słuchawek na coś, co raczej będzie miało niższą impedancję.

Jeszcze jedna rzecz. W mojej wersji v2 (kupionej dwa lata temu od forumowicza) od początku był mały problem z nierównym graniem kanałów przy wychyleniu potencjometru do "godziny" 9. Czy to powszechne zjawisko ?

Nierówność potencjometru zwłaszcza na początku skali, to dość częsta przypadłość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy czym jest to przypadłość ogólnie potencjometrów, a nie tylko ZENka, żeby była ścisłość ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Perul , czy warto wymieniać Zenka Uno V2 na Duo 3b ? Będzie zauważalny postęp w SQ w duecie z Senn HD58x czy tylko sztuka dla sztuki ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi