Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test wzmacniacza słuchawkowego ZENek uno (V2)


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki Maćku za poświęcony czas i rzetelny opis :) .

 

Zenek Uno ma duże wzmocnienie napięciowe, więc z wysokoomowcami radzi sobie dobrze (przynajmniej nie narzekałem na współpracę z DT990 600ohm), ale właśnie przy bardziej wymagających niżej omowych słuchawkach (ortodynamiki) może brakować mocy. W pierwszej wersji było większe wzmocnienie prądowe. Myślimy z bratem o znalezieniu "złotego środka" w tym względzie, żeby przy wymagających niskoomowcach też było dobrze :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy - dwie dziurki to się nie zmieszczą, chyba, żeby minijack stosować. Ale wtedy to trzebaby na nowo płytkę projektować. W tej chwili to najprostszą opcją jest podmiana rezystorów odpowiadających za stopień wzmocnienia i wyjściowych na takie najbardziej uniwersalne.

 

@Maslako - powinien dać radę, nawet jakby to była pierwsza wersja przed poprawkami (taka jak poszła do pierwszych testów), najwyżej będziesz musiał trochę bardziej potencjometr odkręcić. Z tego co pamiętam to tylko pierwsza sztuka taka się sprzedała, potem były już zmienione rezystory na takie wartości jak ma obecnie Uno. W razie jakby był jednak problem z zadowalająca głośnością, to możesz podesłać na wymianę tych rezystorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także i ja chwilowo goszczę ZENka małego u Siebie. Tego co miał Maciux. Z wyglądu pchełka nawet przy FCLu. Jednak dobrano ładną obudowę (wolałbym czarną mimo wszystko), z nóżkami. Zgrabny, wszędzie się wciśnie, wygląda solidnie.

Po podpięciu Beyerdynamiców T90 (muzyka elektroniczna klasyczna) otrzymujemy dźwięk jakiego się spodziewaliśmy po T90. Dość ostry (góra), choć ciut jednak złagodzony, nieco wzmocniony dół. Przestrzeń wygląda na trochę ograniczoną jak na te słuchawki. Wydaje mi sie jakby dźwięk był lekko "zabrudzony". Ale tylko minimalnie.

 

Q701 - z nimi ZENEK trochę musi się wyśilić (gałka w prawo prawie na 12). Mimo to radzi sobie nieźle, trochę zdejmując góry i dodając basu - raczej średniego. Nie mruczy tylko uderza. Choć punktowego bitu Klausa Schulze w Are You Sequenced specjalnie nie wzmocnił. Dźwięki Tangerine Dream - Livemiles zachowują swoją ostrość i przestrzenność, charakterystyczne ostre "cykanie" i towarzysząca mu perkusja są dobrze oddane.

 

Z SHP9500, ZENEK świetnie się zgrywa. Ale 9500 współgrają raczej z prawie każdym sprzętem i zachowują swoją muzykalność.

Bardzo ciekawy mały sprzęcik. Można by jeszcze taki mały DAC w identycznej formie do niego dorobić i będzie komplecik. DAC - ZENIA ;) ?

W sumie jak ktoś nie chce pchać się w większy sprzęt to z ZENKiem może dobrze się bawić i specjalnie nie wykosztować.

 

(sprzęt towarzyszący - DACMagic Plus oraz PC (połączenie USB z DAC) i Foobar.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Lordzie - jak Ci się T90 podobają? :) Ten brudek rzeczywiście jest, bo średnie Zenek ma wyraźne, konkretne, naturalne - nie są wygładzone, sterylne.

 

Shakur, wzmak ace'a (w wersji, w której mi go podrzuciłeś) był bardziej nasycony i gładki. Zenek jest trochę twardszy w brzmieniu, bardziej wyrazisty, ale nie tak surowy jak O2 w średnicy lub Leckerton. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba od tamtego czasu coś w nim zmieniałeś.

 

Perul, nie ma za co - sorki, że to długo trwało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, tak, ace99 dodał kondensator i owszem brzmienie jest nadal ciepłe ale wysokie stały się bardziej wyraziste, brzmienie stało się bardziej przestrzenne, ale również bardziej dynamiczne i bas uderza mocniej. Przekonasz się jak Ci go podeślę wraz z dx100...to w końcu kiedyś nastąpi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także i ja chwilowo goszczę ZENka małego u Siebie. Tego co miał Maciux. Z wyglądu pchełka nawet przy FCLu. Jednak dobrano ładną obudowę (wolałbym czarną mimo wszystko), z nóżkami. Zgrabny, wszędzie się wciśnie, wygląda solidnie.

Po podpięciu Beyerdynamiców T90 (muzyka elektroniczna klasyczna) otrzymujemy dźwięk jakiego się spodziewaliśmy po T90. Dość ostry (góra), choć ciut jednak złagodzony, nieco wzmocniony dół. Przestrzeń wygląda na trochę ograniczoną jak na te słuchawki. Wydaje mi sie jakby dźwięk był lekko "zabrudzony". Ale tylko minimalnie.

 

Q701 - z nimi ZENEK trochę musi się wyśilić (gałka w prawo prawie na 12). Mimo to radzi sobie nieźle, trochę zdejmując góry i dodając basu - raczej średniego. Nie mruczy tylko uderza. Choć punktowego bitu Klausa Schulze w Are You Sequenced specjalnie nie wzmocnił. Dźwięki Tangerine Dream - Livemiles zachowują swoją ostrość i przestrzenność, charakterystyczne ostre "cykanie" i towarzysząca mu perkusja są dobrze oddane.

 

Z SHP9500, ZENEK świetnie się zgrywa. Ale 9500 współgrają raczej z prawie każdym sprzętem i zachowują swoją muzykalność.

 

Bardzo ciekawy mały sprzęcik. Można by jeszcze taki mały DAC w identycznej formie do niego dorobić i będzie komplecik. DAC - ZENIA ;) ?

W sumie jak ktoś nie chce pchać się w większy sprzęt to z ZENKiem może dobrze się bawić i specjalnie nie wykosztować.

 

(sprzęt towarzyszący - DACMagic Plus oraz PC (połączenie USB z DAC) i Foobar.

Dzięki @Lordzie Rayden. zwłaszcza za odniesienia do elektronicznego rocka i Tangerine Dream. :) Pomysł z DAC też dobry.

A jak jeszcze Twoje wrażenia z K551 i Momentum ?

Ciekawe jakby wypadł w porównaniu do mojego wzmaka od ace99. Niestety ZENek ma tylko dużą dziurkę a ja kabli z dużymi jackami nie posiadam:(

@Shakur1996 przejściówka na dużego jacka i już masz. ;)

 

@Perul czyli to ciągle wersja rozwojowa, jest możliwość upgrade'u czy warto poczekać na ulepszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam do niego podpięte HD600 i radzi sobie naprawdę bardzo dobrze - bas jest głęboki, ale bardzo szybki - w ogóle HD600 grają z nim bardzo dynamicznie. Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZENek Uno był tworzony z myślą o słuchawkach wysokoomowych, do słuchawek powyżej umownej granicy 100 om można go brać w ciemno.

Co do niskoomowych to już nie zawsze łapię synergię, czy w pełni napędza (tu mam konkretnie na myśli K/Q701).

 

Obecnie Uno nie będzie już robiony a zostanie zastąpiony Duo, który jest bardziej wydajny prądowo. Brzmieniowo też jest progres, trochę większa scena i lepsze nasycenie dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, co z ZENkiem Duo? Był jakiś temat o nim, ale go wcięło (jak kilka innych ciekawych tematów na tym forum, które znikają, zamiast np. zamknięcia - co się dzieje?). Z tego co mgliście pamiętam z tamtych opisów, to byłbym nim najprawdopodobniej zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, faktycznie. Chyba pora umierać... :P Tylko po jakiego złamanego bemola w tamtym dziale jest ustawiony domyślnie filtr na wyświetlanie tematów tylko z ostatnich dwóch tygodni?! Przepraszam za zamieszanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie jednego Duo v1 na sprzedaż, a za niedługo powinienem mieć dwie sztuki v2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności